Stradonické vodopády

Stradonické vodopády
Za Stradonicemi na Berounsku na potoce, který ani nemá jméno, se nachází několik kaskád a vodopádů. Jde o umělý vodopád, protože je napájený ze zavalené štoly bývalého dolu na černé uhlí.

Vodopády na Jedlovém potoce

Vodopády na Jedlovém potoce
Velkým fofrem si to hrne voda v Jedlovém potoce přes zdejší vodopády. Turisty často vyhledávaný cíl cest patří k nejhezčím místům Jizerek. Voda místy padá takřka kolmo až z pětimetrové výšky. Najdete je v Albrechticích v Jizerských horách.

Pančavský vodopád

Pančavský vodopád v Krkonoších je nejvyšší u nás.
S výškou 148 m jde o nejvyšší vodopád u nás a je to skutečný krasavec. Voda si tu prodírá cestu mezi skalami z Pančavské louky a padá do Labského dolu. Obdivovat ho můžete v v Krkonošském národním parku, zhruba kilometr od Labské boudy.

Vodopád Dírka

Vodopád Dírka
V obci Břasy-Darová na Plzeňsku se vydejte po červné značce podél Berounky a dorazíte k vodopádu Dírka. Hluboký je zhruba tři metry a zaujme i červenou barvou, voda totiž obsahuje hodně železa.

Černá strž

Černá strž
V místě, kde přes Černý potok na Šumavě vede můstek, uvidíte proti proudu potoka kaskády a vodopád. Ten se rozděluje do dvou ramen a jedno z nich je mnohem divočejší. Voda tu padá zhruba ze tří metrů.

Bílá Opava

Bílá Opava
Hned několik vodopádů za sebou najdete, když se vydáte po naučné stezce Bílá Opava. Ten nejvyšší má až 15 metrů. Uvidíte tak nejkrásnější horské bystřiny Jeseníků a vyrazit za nimi můžete z Karlovy Studánky.

Satinské vodopády

Satinské vodopády
Pod Lysou horou pramení potok Satina a protéká obcí Malenovice. K vodopádům vám tu každý cestu ukáže, rotože jde o vyhledávané turstické místo Beskyd. Na potoku je jich hned několik za sebou.