Karlštejn: Na návštěvě u Karla IV.

Gotický hrad založený v roce 1348 zaujímá mezi českými hrady zcela výjimečné postavení. Hrad Karlštejn byl vybudován českým králem a římským císařem Karlem IV. jako místo pro uložení královských pokladů, především sbírek svatých relikvií a říšských korunovačních klenotů. Dopřát si můžete i večerní prohlídku s překvapením.

Vstupné: Dospělí 170 Kč, děti a důchodci 110 Kč, rodinné vstupné 540 Kč.

Český Šternberk: Poznejte rodové sídlo Šternberků!

Český Šternberk připravil pro rodiny s dětmi zábavné prohlídky v doprovodu klíčnice. Dozvíte se, proč měli rytíři erby nebo jak byl hrad dobyt. Doporučujeme pro děti od 5 do 8 let. Začátek v 11:30, 13:30 a 15:30.

Vstupné: Dospělí 125 Kč, studenti a důchodci, 85, děti do patnácti let 65 Kč. Rodinné vstupné 350 Kč.

Potštejn: Zámek s hraběnkou

Zámek Potštejn připravil pro rodiny hrané prohlídky, které vás zavedou do doby baroka. Návštěvníci navštíví komnaty paní hraběnky, a dozvědí se vše o tajemstvích potštejnského zámku.

Vstupné na hranou prohlídku: Dospělí 90 Kč, děti od 1,5 roku, studenti, důchodci 70 Kč, rodina 270 Kč.

Noir Křivoklát

Křivoklát zve na Noir film festival – čtyři promítací místa a čtyři desítky filmových projekcí. Kromě klasické prohlídky můžete od 21:15, zhlédnout i noirové filmy, jednorázové vstupné 90 Kč, děti zdarma.

Romantika na Loučni

Romantický zámek s rozlehlým parkem, labyrintáriem a celou řadou dalších zajímavostí. Dozvíte se nikoli suchá fakta, ale příběh života na zámku zhruba před sto lety.

Vstupné: Dospělí 190 Kč, děti 139 Kč, rodinné vstupné 499 Kč

Na Okoř je cesta

Na Okoř je cesta, jako žádná ze sta, a hrad sám je dominantou kraje. V letních měsících se zde pořádají různé akce: koncerty, šermířské souboje či soutěže pro děti.

Vstupné: Dospělí 75 Kč, děti a důchodci 55 Kč, rodinné vstupné 220 Kč.

Majestátní hrad Rábí

Rabí je nejrozsáhlejší česká hradní zřícenina, jež se může pyšnit jedním z nejvyspělejších obranných systémů své doby v Evropě. V podzemí kostela je výstava loutek.

Vstupné: Dospělí 120 Kč, děti do 6 let 10 Kč, starší děti a důchodci 80 Kč, rodinné vstupné 320 Kč.

Kolštejn na ostrohu

Vysoko nad údolím říčky Branné na skalnatém ostrohu ční dosud poměrně dobře zachované zbytky kolštejnského hradu. Je jedním z nejvýše položených hradů v českých zemích vůbec.

Vstupné: Dospělí: 35 Kč, děti, studenti, důchodci 20 Kč

Vycpaní psi na Bítově

Bítov je jedním z nejstarších a nejromantičtějších hradů naší země a může se pochlubit největší sbírkou vycpaných psů na světě – 51 kusů. Má také jednu z největších zbrojnic.

Vstupné: Dospělí 120 Kč, děti a důchodci 80 Kč, rodinné vstupné 320 Kč.

Romeo a Julie na zámku Hluboká

Zámek Hluboká patří k turisticky nejatraktivnějším památkám v Česku. V bývalé zámecké jízdárně sídlí Alšova jihočeská galerie, která spravuje sbírku soch a obrazů holandských a vlámských malířů 17. a 18. století. O víkendu navíc můžete večer zhlédnout muzikál Romeo a Julie.

Vstupné: Dospělí 150 Kč, děti 80 Kč, rodinné vstupné 360 Kč.

Brněnská dominanta Špilberk

Kasematy patří ke stavebním kuriozitám hradu Špilberku a představují jednu z nejnavštěvovanějších turistických atraktivit v Brně. Lákadlem je také barokní lékárna a kaple.

Vstupné: Dospělí 90 Kč, děti a důchodci 50 Kč, rodinné vstupné 205 Kč.

Filmový zámek Červená Lhota

Červená Lhota drží prim v počtu pohádek a filmů zde natočených. Snad nejznámější z nich byla Zlatovláska z roku 1973 s Jorgou Kotrbovou v titulní roli a Petrem Štěpánkem coby Jiříkem. Z dalších pak jmenujme například pohádky O zatoulané princezně, O kráse a štěstí či Princezna na hrášku. Natáčely se zde i filmy, jeden z těch známějších je Svatby pana Voka s Milošem Kopeckým.

Vstupné: Dospělí 100 Kč, děti 60 Kč, důchodci 70 Kč. Rodinné vstupné 220 Kč.

Fotogalerie
13 fotografií