Nejlepší zábavní parky v Dubaji

Jedinečný koncept několika tematických parků včetně vodního na jednom místě Dubai Parks & Resorts vytváří největší zábavní areál Blízkého východu. Návštěvníci zde v zábavních parcích Motiongate Dubai, Bollywood Parks Dubai, Legoland Dubai a Legoland Water Park najdou více než 100 zábavných vnitřních i venkovních atrakcí

V zábavním parku Motiongate Dubai – největším Hollywoodem inspirovaném zábavním parku v regionu – můžete prozkoumávat svět legendárních filmových studií jako Columbia Pictures, DreamWorks Animation a Lionsgate. Setkáte se zde s klasickými animovanými postavami včetně Šmoulů, Shreka a postav z Hunger Games, se kterými jsou jízdy na horských drahách ještě zábavnější. Studio Central má pro začínající filmaře dokonce připraveny skutečné filmové kulisy, ve kterých si mohou vyzkoušet, jak to funguje při natáčení.

V Legolandu vás čeká ohromující rodinné dobrodružství vhodné pro děti od 2 do 12 let. Užijte si přes 40 jízd a show točících se okolo Lega. V akvaparku Legoland Waterpark si pak z Lega můžete postavit vlastní raft a vydat se na divokou řeku.

Na promenádě Riverland, která všechny zábavní parky propojuje, si můžete užít další porci zábavy, ale také si vychutnat dobroty z celého světa a úchvatné výhledy. Pokud chcete den zakončit něčím opravdu výjimečným, můžete zvážit pobyt v hotelu Lapita. Tento rodinný rezort v polynéském stylu se nachází uvnitř komplexu a nabízí řadu vlastních restaurací a salónků.

Od animáků po akční superhrdiny

V zábavním parku IMG Worlds of Adventure můžete čekat vše: zábavu, vzrušení, rychlost a zábavu ve formátu 5D. Tento rozsáhlý zábavní park má rozlohu jako 28 fotbalových hřišť dohromady. Prostřednictvím nejmodernějších a vzrušujících atrakcí vdechuje park IMG Worlds of Adventure život vašim nejoblíbenějším postavičkám. Dejte vašim nejmenším možnost užít si zábavu na atrakcích spolu s postavičkami, jako jsou Ben 10, Gumball, holčičky Powerpuff Girls a LazyTown, zatímco starší děti se mohou pustit do dobrodružství spolu se Spidermanem, Hulkem, Ironmanem, Thorem a Avengers.

Největší nákupní centrum Dubai Mall není jen o nakupování

Tento koncept ověnčený mnoha cenami a popisovaný jako dospělý svět v dětském měřítku se nachází v nákupním centru The Dubai Mall. KidZania je populárně naučný komplex s dlážděnými ulicemi, budovami a fungující ekonomikou. Sledujte děti, jak si hrají na dospělé a stávají se hasiči, kuchaři a lékaři, rozhlasovými moderátory, piloty letadel společnosti Emirates nebo vědci, kteří míchají svůj vlastní parfém. Jednou z nejzajímavějších atrakcí je i vesmírné centrum KidZania Space Centre, které připomíná skutečné vesmírné centrum. Děti se zde pomocí virtuální reality a simulovaných atrakcí mohou dozvědět zajímavosti o astronautech.

Vydejte se s dětmi pod mořskou hladinu v Dubajském akváriu a podmořské zoo, které se též nachází v nákupním centru The Dubai Mall. Nabízí více než 33 000 mořských živočichů včetně žraloků písečných, takže se zde děti rozhodně nudit nebudou. Těšit se můžete i na fascinující zážitek v podobě průchodu tunelem pod akváriem. Nebo pokud se chcete dostat k rybám prakticky na dosah, nasedněte na loď se skleněným dnem!

VR Park je krytý zábavní park v Dubai Mall, který dokonale kombinuje rozšířenou a virtuální realitu. Vyzkoušejte fantastický zážitek Burj Drop, při kterém doslova poletíte po stěně rekordního mrakodrapu Burj Khalifa. Pokud by to bylo pro teenagery příliš nudné, zkuste přežít útok zombíků ve virtuální hře The Walking Dead Outbreak, nebo se pokuste dostat do bezpečí s vesmírnou lodí. Bohaté vyžití zde najdou i mladší děti a celé rodiny.

Děti (i dospělí) se mohou pořádně vyřádit – v Bounce Dubai na ně čeká více než 100 propojených trampolín. Nejmenší si mohou užít do sytosti kotrmelců na atrakci Mini Bounce, zatímco starší děti se mohou odrážet od Velké stěny. Na atrakci Slam Dunk se mohou děti proletět vzduchem a přitom si procvičit basketbalové dovednosti, a hladinu adrenalinu si můžete zvýšit také na hřišti na vybíjenou. Můžeme vám zaručit, že večer žádné z dětí nebude mít problém usnout.

City Walk je jednou z nejpřátelštějších nákupních zón pro děti a spojuje zábavu, nakupování, stravování a další aktivity do jednoho impozantního zážitku. Jednou z hlavních atrakcí je The Green Planet – uzavřený ekosystém představující tropický prales s více než 3 000 rostlin a zvířat. Vaše děti si zde dokonce mohou zahrát na ošetřovatele zvířat a plnit speciální úkoly, absolvovat prohlídky s průvodcem a další aktivity.Splashes, slides and smiles

Aquapark Laguna v komplexu La Mer je nejnovější dubajskou atrakcí, z níž zábava pro celou rodinu doslova cáká. Akvapark s více než 10 atrakcemi vyžadujícími různé úrovně nebojácnosti bude skvělým bodem vašeho programu. Zapálení surfaři mohou naskočit na WaveOz 180 FloRider, jednu z hlavních atrakcí akvaparku. Tento surfařský simulátor je jedním z pouhých tří na celém světě. Ať už jste začátečník, nebo ostřílený surfař, je to zážitek, který si nesmíte nechat ujít. Pro vyznavače adrenalinové zábavy je tu atrakce Free Fall. Úžas budící prudká skluzavka vám zaručeně rozbuší srdce. Pokud byste rádi něco klidnějšího, můžete relaxovat v přístřešcích s výhledem na Arabský záliv.

Dubai Safari Park, rezervace divoké zvěře a vzdělávací centrum otevřely své brány návštěvníkům 5. října tohoto roku po komplexní rekonstrukci mnoha svých zařízení. Dubai Safari Park umožní návštěvníkům pozorovat divokou zvěř v jejich přirozeném prostředí a objevovat fascinující fakta o rozmanitosti druhů pocházejících ze Středního východu, Afriky a Asie.

Hatta Wadi Hub and Hatta Resorts, Vyjeďte si kousek autem do horského městečka Hatta, které nabízí obrovskou škálu dobrodružství. Tato enkláva s drsnou krajinou představuje dokonalé útočiště pro milovníky adrenalinu díky centru aktivit Hatta Wadi Hub, které nabízí něco pro každého dobrodruha, bez ohledu na věk. Pronajměte si horské kolo a vydejte se na některou z tras, kterých je tady celkem 52 km a které jsou barevně značené dle obtížnosti. Nebo si vlastním tempem vyšlápněte na některý z vrcholků v okolí Hatty. Návštěvníci si také mohou zarezervovat různé další aktivity, jako je lukostřelba nebo hod sekerou. Nedaleko odtud můžete vyzkoušet i zorbing, při kterém se budete kutálet ze svahu v obrovské průhledné kouli. K dispozici je také obří 12metrová vodní skluzavka, kde se můžete zchladit, zaskákat si do vody a vyzkoušet různé akrobatické kousky.

Fotogalerie
36 fotografií