Chile rozhodně není typická destinace pro klasickou plážovou dovolenou. Teplota Tichého oceánu při jeho pobřeží dosahuje obvykle jen k dvaceti stupňům a to je pro příjemnou relaxační dovolenou rozhodně málo. I proto vznikl v turistickém letovisku Alfonso del Mar obrovský vyhřívaný bazén, který je součástí luxusního komplexu.

Největší bazén planety

A nutno říci, že projektanti se rozhodně nedrželi při zemi. Tenhle bazén rozhodně na jedno nadechnutí nepodplavete – na délku má totiž více než kilometr, v nejhlubším místě 35 metrů a kromě klasického lenošení na lehátku na něm můžete jezdit na vodních lyžích, nebo plachtit na plachetnici.

Tohle si prostě na klasickém hotelovém bazénu dovolit nemůžete.
Tohle si prostě na klasickém hotelovém bazénu dovolit nemůžete.
Autor: Crystal-lagoons.com

Bazén má ohromující rozlohu osmi hektarů – pro představu: tato rozloha a objem 250000 kubíků vody odpovídá zhruba šesti tisícům klasických hotelových bazénů o rozměrech 8x8 metrů. Větší bazén prostě na planetě nenajdete!

Monstr-projekt vzniká i na Maledivách: Na Maledivách roste superluxusní resort ve tvaru květiny a plovoucí golfové hřiště

Barva vody jako v Karibiku

Od oceánu odděluje ohřívané masy vody jen úzká pláž. A barevný rozdíl vody v bazénu a vody v oceánu je fascinující. Bazénová voda totiž prochází speciální technologií, která vodu vyčistí, ohřeje a dodá jí parametry vody v Karibiku . Společně s povrchem, z kterého je bazén vyrobený, ve výsledku vzniká barevný odstín, který je typický právě pro Karibik.

Je vám chladno? Pak vezměte zavděk krytými „miniplážemi“, které jsou při „pobřeží“ bazénu.
Je vám chladno? Pak vezměte zavděk krytými „miniplážemi“, které jsou při „pobřeží“ bazénu.
Autor: Crystal-lagoons.com

To ale není všechno – bazén je součástí extrémně luxusního turistického resorty, který by jen málokdo čekal právě na chilském pobřeží. Bazén lemují luxusní apartmány – každý s vlastní soukromou písečnou pláží, s dovezenými palmami, s velkou terasou, ze které provozovatel garantuje výhled na bazén i na nekonečný oceán.

Kryté pláže a skleněné pyramidy

A protože je chilské počasí nestálé a ke karibskému ideálu má mnohdy daleko, jsou součástí resortu i unikátní kryté pláže. Stavitelé tvrdí – že jsou jediné v celé Jižní a Střední Americe. Střechy mají podobu skleněných pyramid, písek pod nimi je vyhřívaný, stejně tak voda. Takže i když venku není zrovna ideálně, tady si člověk dál užívá pohodu a klid. Součástí bývají i vířivky, umělé vodopády nebo vodní lůžka.

A takhle vypadá celý resort v noci, když se život od bazénu přesouvá do barů a restaurací.
A takhle vypadá celý resort v noci, když se život od bazénu přesouvá do barů a restaurací.
Autor: Crystal-lagoons.com

Navíc to vypadá, že tento projekt nezůstane osamocený. V Chile vznikají další podobné luxusní residenční a turistické projekty, města ve městech, které po celou dobu dovolené nemusíte opustit. Další by prý měly vzniknout třeba v Mexiku. A pokud se vám nechce tak daleko, pak se vydejte do egyptského letoviska Sharm el-Sheikh, kde vznikla umělá laguna pod taktovkou té samé firmy, která „má na svědomí“ největší bazén planety.

 

Cestovní kancelář ESO travel, specialista na Asii, Severní, Jižní a střední Ameriku, Tichomoří a Afriku vybírá z nabídky zájezdů do Chile
Autor: ESO travel
 
 

Lyžování v Chile

Využijte možnosti lyžování ve známém chilském letovisku, kde díky kvalitnímu prašanu trénují i reprezentanti evropských lyžařských velmocí. Lyžuje se i v létě - jiní leží na pláži, vy budete brázdit sjezdovky.

 
Autor: ESO travel
 

Chile – Velikonoční ostrov

Vydejte se za jedním z největších tajemství lidstva! Nejodlehlejší kout světa, tajemný Velikonoční ostrov s gigantickými kolosy, o kterých toho ani dnes moc nevíme.

 
Autor: ESO travel

Velký okruh po Chile

To nejlepší a nejzajímavější z Chile! Santiago - obklopené pětitisícovkami, Torres del Paine - jeden z nejkrásnějších NP světa, ledovce, sopky, laguny – vydejte se na dva týdny do jiného světa!