„Lanovky se poprvé v letošní sezóně rozjedou v sobotu 15. prosince v 8.30 hodin. K dispozici budou všechny tři – Lipno Express, Promenádní a Střecha. V 9 hodin začne bohatý program, který skončí v 16.00 rozsvícením vánočního stromečku,“ uvedl Jiří Falout ze Skiareálu Lipno. Zatím se pojede bez večerního lyžování a za mimosezónní ceny skipasů.

 

Do zimního, rodinného lyžařského střediska každoročně zavírají tisíce lidí. Areál proto každoročně připravuje něco nového. Už loni se dočkala skicrossová dráha prodloužení. „Reakce lyžařů byly nadšené. Proto jsme letos vybudovali druhou, paralelní skicrossovou dráhu. Obě tratě se navíc kříží několik metrů dlouhým tunelem, kterým budou lyžaři projíždět,“ uvedl mluvčí areálu Vojen Smíšek.

 

Obě trasy se budou lišit náročností. Jedna je navržena pro děti a druhá pro pokročilejší. Takto koncipované tratě nemá žádné jiné české středisko. Nová trať  také navýšila počet kilometrů sjezdovek v areálu na více než dvanáct.

 

Matrace kvůli bezpečnosti

 

Přibyly také bezpečnostní prvky. „Na svahu bude více pasivních bezpečnostních prvků, jako jsou oplůtky nebo matrace. Na lanové dráze navíc přibyly ochranné rámy pro děti,“ uvedl Smíšek. Stejně jako loni se na svazích bude také pohybovat Skipatrola složená z tamních instruktorů, která bude dohlížet na lyžaře přímo na kopcích.

 

 

Boule pro děti

 

Změn se dočkala i dětská sjezdovka, kde jsou vybudované slalomy a boule. Připraven je i speciální animační program zaměřený na pravidla bezpečnosti na sjezdovkách. Rozšířena bude také nabídka příměstských táborů.

 

„Jsou plánované o lednových sobotách a také během jarních prázdnin. Nově je v programu snowboardový turnus,“ upřesnil Smíšek. Nejen pro děti je pak v lyžařské škole připraveno na 200 instruktorů.

 

Jako v Alpách

 

Hodně se „zamakalo“ na rozšíření gastronomických služeb. Na vrcholu areálu je nově k dispozici restaurace Energo. „Nabízí prostředí, na které jsou hosté zvyklí z alpských středisek, a také velkou terasu s výhledem na sjezdovky a jezero,“ láká Vojen Smíšek. Rekonstrukcí a zvětšením prošla i restaurace U Yettiho.

 

 

Na sezonu je připravena i Stezka korunami stromů. Ta letos oslavila 6. narozeniny a prošlo jí už zhruba na dva miliony lidí. V zimě od listopadu do března je otevřena od 10 do 16 hodin. Jediným zavíracím časem v roce je Štědrý den.

 

Zlevněné jízdné

 

Na Lipno jezdí z Českých Budějovic skibus, kde mohou děti do 18 let, studenti a senioři na 65 let využít dotované jízdné. „Navíc každý po předložení jízdenky získá slevu na jednodenní skipas,“ uvádí Smíšek. Skibusy budou odvážet lyžaře i od nádraží.

 

VIDEO: V letní sezoně je na Lipně jednou z hlavních atrakcí i Království lesa.

Video
délka: 00:45.08

Království lesa na Lipně Blesk TV

Fotogalerie
23 fotografií