Středisko se nachází jen pár kilometrů od dálnice A10. A sláva této alpské vesnice na vás dýchne už při příjezdu údolím podél potoku Heiligenbach. Cesta je totiž lemována tabulemi s legendárními lyžaři, kteří svou techniku na místních svazích vypilovali k dokonalosti. Jen škoda, že se většinou jedná o rakouské hvězdy, jejichž jména a tváře znají jen zasvěcení. Na svazích v Innerkrems totiž pilovala svou techniku i americké hvězdy Lindsey Vonn nebo Bode Miller. Ve hvězdu tu vyrostla i Ivica Kostelić, jejíž otec v dobách, kdy neměla na trénink dost peněz, zaparkoval v Innerkrems na celou sezónu karavan, aby ušetřili za hotel a mohli investovat víc do skipasů a lyžařské přípravy.

Kromě perfektně upravených sjezdovek se závodními parametry sem lyžařské hvězdy láká především servis, který tu lyžařské týmy dostanou. Vedle lyžařských instruktorů si tu můžete objednat i služby lyžařských trenérů, k dispozici je i závodní měřená trať, na které si mohou i amatérské týmy porovnat svoje časy se současnými hvězdami, i legendami, které už sice nezávodí, ale s jejich časy se tu můžete porovnat.

Romantika a klídek

V Česku populární lyžařská centra Katschberg, Turracher Höhe nebo Bad Kleinkirchheim jsou z Innerkrems přes kopec a mají pro místní svahy jednu velkou výhodu. Jsou větší a stáhnou do sebe většinu lyžařů, takže na svazích v Innerkrems najdete frontu jen v aprés ski baru poblíž závodní tratě, kde se ke konci dne mísí běžní lyžaři se zbloudilými závodníky po tréningu. Horskou romantiku a rodinnou pohodu vám tu tak žádné davy neruší.

Video
délka: 02:55.30

Rakouský Innerkrems je rájem lyžařům Facebook/innerkrems.at

Dvě tváře lyžování

Každé ráno na lyžích tu budete řešit jednoduché dilema. Zkušení lyžaři od parkoviště vyráží lanovkou na jih, na svahy Grünleitennock (2128 m n.m.), kde najdete stejnojmennou horskou chatu a tři skvostné červené sjezdovky, z nichž jedna kopíruje závodní trať.

Na sever od parkoviště zas můžete lanovkou vyjet na Zechnerhöhe (2188 m n.m.) a lyžovat na převážně modrých a červených sjezdovkách na kouzelné horské louce Blutige Alm. Nezalesněný travnatý kopec, pokrytý vysokou vrstvou sněhu, tu kromě lyžařských začátečníků a dětí ocení i vyznavači jízdy ve volném terénu. Pro ty se snadno prostorná horská louka změní v téměř kilometr širokou sjezdovku.

Příznivé ceny

Středisko v Innerkrems využívají především lyžařské týmy. Proto tu v řadě hotelů najdete kvalitní welness zázemí, bazény, nebo zdravou stravu. A také ceny tu jsou příznivější, než v jiných alpských střediscích. Třídenní skipass tu přijde dospělého na 2550 Kč, což je skoro na chlup stejně, jako kupříkladu ve Špindlerově Mlýně. A při přepočtu na kilometr sjezdovek vychází Innerkrems dokonce levněji.

Co se jídla týče, vyjde i na turisticky exponované chatě Blutige Alm polévka s obřím sýrovým knedlíčkem (kasspressknoedel suppe) na necelých 120 korun a vydá za plnohodnotné jídlo. Stejně tak stojí i míchaný salát a zhruba dvojnásobek dáte za obložené prkénko, špagety nebo klobásku. Horská bouda je navíc zároveň i farma, kde si řadu surovin, jako maso, slaninu, těstoviny nebo sýr sami vyrábí.

Fotogalerie
7 fotografií