Za zvířátky do Zlínského kraje

Přes 200 druhů zvířat, včetně slonů, tygrů a žiraf a tisíce druhů rostlin. To vše nabízí Zoologická zahrada Zlín v areálu zámku Lešná. Pokud vás nezradí počasí, pěkně se s dětmi projdete, uvidíte spoustu zvířat a třeba se o nich i něco zajímavého dozvíte. Vstupné bude dospělé návštěvníky stát 130kč, studenty 110kč a za děti pod 15 let zaplatíte 80 korun. Na Zvířátka se můžete jít podívat také do Kroměříže, přesněji do Podzámecké zahrady. Mezi perfektně udržovanou zelení se pravidelně promenádují různě barevní pávi. V blízkosti zámku se navíc nachází klece s makaky a paviány a voliéry. Nachází se zde i několik výběhů, ve kterých uvidíte třeba daňky, bažanty, či osla. A setkání se zvířaty nabízí také Valašské dědiny, areál Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Ve skanzenu se dozvíte, jak v historii vypadal vesnický život. A k tomu patří také chov zvířat. V areálu tedy uvidíte krávy, kozy, husy nebo osla.

Aktivní výlet - zábavní parky Zlínského kraje

Zejména děti si za každého počasí užijí v zábavním parku Galaxie Zlín. Trampolíny, horolezecká stěna, prolézačky, hřiště a ještě mnohem více! V areálu se nachází i restaurace, hotel a wellness. Pokud ale hledáte zábavní park pod širým nebem, vyražte s dětmi do areálu Gibon v Rožnově pod Radhoštěm. Pro děti jsou zde připraveny skluzavky, lanové centrum, trampolíny, minigolf, trenažery, zorbování a další přibližně desítka aktivit.

Adrenalinová zábava pro velké i malé

Máte vy i vaše děti rádi cyklistiku? Potom si skvěle užijete bikepark Kyčerka ve Velkých Karlovicích. V areálu se nachází celá řada tratí pro horská kola, na kterých se vyřádí jak zkušení jezdci, tak úplní začátečníci. Jezdce tu na kopec vyveze vlek. V okolí areálu je řada restaurací, půjčoven a hotelů. A v zimě můžete vyrazit do lyžařského areálu Kyčerka. Lyžařům nabízí 8 sjezdovek všech obtížností, 9 vleků a veškerý myslitelný servis. 

Tipy na dovolenou ve Zlínském kraji

Další související odkazy 

Zámek Lešná

Slovácké slavnosti se nesly v duchu tradice: Návštěvníci mohli vidět i přes 100 let starý kroj!

Putování letním Českem: Rázovitá krása Zlínska! 

Hrad Buchlov

Nejkrásnější hrady a zámky Česka: Jihomoravský a Zlínský kraj

Ochlazení ve Zlínském kraji? Desítky koupališť čekají jen na vás! 

Zámek Kroměříž