Neděle 10. prosince 2023
Svátek slaví Julie, zítra Dana
Oblačno, déšť se sněhem 3°C

Dva lvi utekli z výběhu. Zoo v Lipsku musela jednoho z nich zastřelit

Autor: ČTK, kal - 
29. září 2016
17:00

Dva lvi utekli ve čtvrtek ze svého výběhu v zoologické zahradě v saském Lipsku. Jednoho z nich se podařilo před polednem zahnat zpět, druhého ale museli chovatelé zastřelit, informoval list Leipziger Volkszeitung (LVZ). Šelmy se z výběhu dostaly před začátkem otevírací doby, v zahradě tak ještě nebyli žádní návštěvníci.

Lvi, kteří unikli z výběhu kolem 8:40 SELČ, se po celou dobu pohybovali v areálu lipské zoo, uvedl na tiskové konferenci po skončení akce ředitel Jörg Junhold. Kolem 11:40 SELČ se podařilo jednu z šelem zahnat zpět do výběhu. Pokus uspat druhou z nich ale nevyšel, a chovatelé ji tak museli zastřelit.

"Byl to velmi smutný konec. Doufali jsme, že to tak nedopadne. Ale bezpečnost lidí má v tomto případě přednost," řekl Junhold.

Po útěku lvů spustila zahrada krizový plán. Lvi byli podle ředitele zoo ale velmi vystrašení a schovávali se v křoví jen asi 20 metrů od svého výběhu. Před vstupem do uzavřené zahrady se podle LVZ hromadili návštěvníci, kterým zaměstnanci trpělivě vysvětlovali vzniklou situaci.

Oba lví samci - Majo a Motshegetsi - se narodili před 15 měsíci a do lipské zoo se přestěhovali teprve v srpnu, kdy dorazili ze zahrady ve švýcarské Basileji. Ve volném výběhu byli jen několik dní. Jakým způsobem se z něj dostali, zatím není jasné.

Obyvatelům Lipska útěk lvů připomněl podobnou událost starou více než sto let. V roce 1913 uniklo z cirkusu, který do města dorazil u příležitosti oslav stého výročí Bitvy národů z dob napoleonských válek, šest lvů. Při následném honu na ně byly všechny velké kočky zastřeleny, jejich těla byla týden vystavována právě v místní zoo.

Zatímco v Lipsku mají problém se lvy, zoo v pražské Troji oslavila ve středu 85. narozeniny. Připomeňte si je:

andorea ( 29. září 2016 17:59 )

Ale bezpečnost lidí má v tomto případě přednost ---- Vždyť ZOO byla uzavřená, tak jací lidi? A jak se píše, tohle byla vyděšená odrostlá koťata! Ať mi nikdo neříká, že když ho dokázali zastřelit, že by ho nedokázali uspat!

prycsnima ( 29. září 2016 13:29 )

 V této totalitní říši je vše možné. Bordel v zemi makrely adolfové.

krdassaneda ( 29. září 2016 13:12 )

V Německu utekli dva lvi z výběhu a v ČR utekl jeden zdenekk a dvacet jeho nicků z ústavu pro mentálně zaostalé.

jity ( 29. září 2016 12:28 )

Lvi se nas... a vzali roha. Snad neutečou i ze ZOO to by byl průšvich. 

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud