Proč je lehký beton tak jedinečný?

Lehký beton se vyrábí podle speciální receptury s přidáním lehkého keramického kameniva Liapor. Při zachování stejné pevnosti a odolnosti, jakou se vyznačuje běžný beton, nabízí hmotnost až o 2/3 nižší (pouze 600 kg/m3). Výjimečné jsou i jeho tepelně izolační vlastnosti (součinitel tepelné vodivosti 0,14 Wm-1 K-1). Navíc je rychleschnoucí – pochozí již po 24 hodinách.

Využití lehkého betonu

Díky svým tepelně izolačním vlastnostem je to ideální materiál pro vyrovnávací vrstvy podlah, které lze realizovat bez dilatačních spár. Jeho nízká objemová hmotnost umožňuje provádět lité podlahy i ve starších budovách s přísnějšími požadavky na statiku. Podlahy realizované z lehkého betonu Liapor Mix jsou pochozí již za 24 hodin. Celková doba vysychání je 5-7 dní.

 

Lehký beton je dále ideální pro:

  • rekonstrukce keramických a klenbových stropů
  • různé izolační vrstvy
  • lehké výplňové a vyrovnávací vrstvy
  • betonáž nastavitelných desek
  • jako ochrana inženýrských sítí
  • a podobně

Autor: Lias Vintířov

Lehký beton Liapor Mix

Hotovou suchou směs pro přípravu lehkého betonu najdete na trhu pod názvem Liapor Mix, nebo Liapor Mix final. Liapor Mix (frakce 4-8 mm) je určený pro podkladové vrstvy a Liapor Mix final (frakce 1-4 mm) určený pro finální vrstvy podlah. Spojení těchto 2 výrobků představuje skvělý systém pro realizaci betonových podlah.

Stačí 2-3 minuty v míchačce a můžete stavět

Liapor Mix a Liapor Mix final se připravují ze suché směsi balené v pytlích po 30 l (≈20 kg, ≈ 23 kg). Na 1 pytel se přidává 4-5 litrů vody. Směs se míchá 2-3 minuty v běžné míchačce, nebo ručně. Nanáší se v požadované tloušťce na podklad a urovnává zednickým hladítkem. Jedná se o rychleschnoucí materiál, proto je potřeba jej bezodkladně zpracovávat. Díky nízké hmotnosti se s ním na stavbě lépe manipuluje.

Autor: Lias Vintířov

K dostání on-line i v obchodní síti

Liapor Mix a Liapor Mix final najdete v sortimentu e-shopu obchod.liapor.cz, v obchodní síti Liapor a stavebninách DEK po celé ČR.

Další informace o suché směsi pro přípravu lehkého betonu Liapor Mixů najdete na webu www.liapor.cz