Neděle 28. května 2023
Svátek slaví Vilém, zítra Maxmilián
Polojasno 20°C

Bojujete s otevíráním zavařovaček? Vyzkoušejte tyhle skvělé triky a bude to hračka!

/
 • (istock.cz)
  26. prosince 2022 ● 06:00

  Rozčilujete se často, že víčko na sklenici drží jako přibité? Otevřít pečlivě zavřenou sklenici může být někdy opravdovým oříškem i pro silného muže, natož pak pro ženu. Nemusíte ale zoufat. Známe fígle, které si s tímto problémem poradí…

  Zavařené zásoby čehokoli se hodí v každém ročním období. Ale problém někdy nastává, když si na některé dobrotě ve sklenici chceme pochutnat. Některé jsou totiž opravdu natěsno zavařené a dostat se do nich není jen tak! Existuje naštěstí několik způsobů, jak si práci s víčkem usnadnit…

 • 1.

  Příborový nůž

  Autor: istock.cz

  Jeden z nejčastějších způsobů, který ale vyžaduje trochu trpělivosti. Odtáhnout víčko od sklenice jde příborovým nožem. Vsuňte konec nože mezi sklenici a víčko a zatlačte na nůž jako na páku. Opakujte několikrát z více stran. Pod víčko se dostane vzduch a sklenice vám půjde otevřít raz dva.

 • 2.

  Čajová lžička

  Autor: istock.cz

  Také obyčejná čajová lžička může být dobrým pomocníkem. Její konec zasuňte pod hranu víčka. Pak na lžičku zatlačte tak, aby byla oblou částí proti sklenici. Těsnění by mělo povolit a uslyšíte lupnutí.

 • 3.

  Gumové rukavice

  Autor: istock.cz

  Taky se občas vztekáte, že vám sklenice nejde otevřít, protože vám v rukách klouže? A ani utěrka nepomáhá? Pak vyzkoušejte gumové rukavice, které si navlékněte na obě ruce. Díky nim vám víčko nebude už prokluzovat. A zavařovačku máte otevřenou za pár sekund.

 • 4.

  Metoda promáčknutí

  Autor: istock.cz

  Tento postup se hodí zejména u „měkčích“, nešroubovacích víček. K tomuto triku navíc nepotřebujete nic kromě vlastního zápěstí. Jak tedy na to?  Okraj dlaně položte na víčko a pořádně do něj zatlačte. Pak už by mělo stačit jen víčkem bez větší námahy pootočit.

 • 5.

  Metoda oťukávání

  Autor: istock.cz

  Vyzkoušet můžete i další trik. Jen dávejte pozor, ať váš úder není příliš velký a nerozbijete přitom sklenici, nebo si nepoškodíte nábytek. Vemte sklenici v úhlu 45° a udeřte okrajem víčka o pevnou plochu. A opakujte to z více stran po obvodu víčka. 

 • 6.

  Horká voda

  Autor: istock.cz

  Poslední metoda je také účinná, jen je časově trochu náročnější. Otočte zavařovací sklenici vzhůru nohama a postavte ji do misky dnem vzhůru. Pak dolejte trochu horké vody. Tak, aby víčko bylo ponořené a nechte chvíli stát. Po pár minutách horká voda zafunguje a víčko se skvěle uvolní. 

   

Přidat názor
Počet komentářů: 1

yarda: Pokud nechci plechové víčko nadále k zavařování potřebovat, tak ho vhuösným nástrojem (něčím jako šídlo) propíchnu, dost často to pomůže. Stačí malá dírka.

(26. 12. 2022 11:47)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud

Dnešní horoskopy