Policie má posledního podezřelého z popravy Draka a jeho manželky: Bývalý policista byl zadržen!

Autor: Ivana Žáková, ČTK, lm - 
16. 3. 2013
12:15

Policie zadržela posledního ze tří kompliců, které viní z únosu a vraždy manželů Zbigniewa (†66) a Jarmily (†58) z Bohumína. Bývalý pasový policista, který se netajil tím, že přechovává zbraně, Jiří Bohdálek (54) už je v rukou policie. Motivem zůstávají podle všeho peníze.

Podle zdroje Blesku byl iniciátorem zločinu kamarád Draka, jemuž dlužil peníze, a chtěl se proto zbavit i směnky Michal Z. Oslovil Lumíra M. (41), oba pojila nejen zkušenost s kriminálem, ale také žena, s níž mají oba děti. Třetím komplicem byl Jiří Bohdálek (54), kterého policie do včerejšího večera hledala jako nebezpečného a ozbrojeného zločince na útěku.

"Byl zadržen a policie je na samotném počátků úkonů týkajících se této osoby," sdělila včera večer Blesku mluvčí severomoravské policie Soňa Štětínská. Bližší informace k celému případu policie i nadále odmítá sdělit. K pátrání po Bohdálkovi kromě popisu už dříve uvedla jen to, že je nebezpečný a možná i ozbrojený střelnou zbraní.

Video Video z místa činu - Blesk: Ivana Žáková
480p 360p 240p

Manželé byli pohřešováni od 1. března

Policie po sedmašedesátiletém muži a jeho devětapadesátileté manželce pátrala od 1. března, poté co zmizení páru ohlásila jejich dcera. Na pátrání spolupracovali čeští policisté s policií v Polsku. Ve čtvrtek policie pátrání odvolala a nepřímo potvrdila smrt manželů. "Policisté i nadále pokračují v prověřování okolností týkajících se pohřešovaných manželů z Bohumína. V této chvíli je možné sdělit pouze informaci, že Policie ČR nyní nemá zákonný (právní) důvod k zařazení, případně ponechání, těchto osob v databázi pohřešovaných a hledaných osob," uvedla ve čtvrtek Štětínská.

Těla manželů policie podle médií našla v garáži ve Slezské Ostravě už ve středu. Motivem zločinu mohly být peníze. Z domu manželů navíc prý zmizela finanční hotovost i počítač se záznamem kamerového systému. Muž, známý pod přezdívkou Drak, prý našetřil miliony během let, kdy pracoval na zaoceánských lodích. Vyšší částky také často půjčoval známým.

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme
znalec ( 17. března 2013 08:08 )

já taky slzet nebudu a doufám, že se mafiání vyvraždí navzájem, když už právo v našem státě vypadá tak jak vypadá....

dobrotka ( 17. března 2013 01:35 )

Neprijde mi, ze tento pan byl lichvar v klasickem slova smyslu. Neni mi sice sympatickej, ale nemyslim si, ze by nejak delal veci mimo zakon.

dobrotka ( 17. března 2013 01:33 )

A jsi presvedcen o tom, ze CR je pravni stat?

dobrotka ( 17. března 2013 01:33 )

mafiani si popravami vyrizuji ucty mezi sebou

doktorsafranek ( 16. března 2013 18:39 )

Poslyšte, to snad nejde aby lidé v právním státě brali spravedlnos do svých rukou

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa