Anglický chlapec (16) plánoval útok: Měl seznam žáků, které chtěl postřílet

V Anglii se potýkají s šestnáctiletým teroristou
Autor: psch - 
13. 3. 2013
22:45

Teroristický útok přerušila anglická policie teprve šestnáctiletému chlapci. Doma měl dvě výbušniny a dokonce i knížky o výrobě semtexu. Na sociální síti navíc psal, že chce vtrhnout do školy, což ho nakonec usvědčilo.

Šestnáctiletý chlapec se dnes u soudu v anglickém Birminghamu přiznal k dvojímu obvinění z terorismu. Mladík chtěl podle vyšetřovatelů zaútočit na školu. Nyní je v ústavní péči psychiatrů a soud dnes rozhodl o tom, že tam zůstane ještě nejméně šest měsíců.

Podle agentury AP chlapec dnes například připustil, že měl dvě výbušné látky a knihy o výrobě bomb, včetně jedné, která popisuje, jak připravit trhavinu semtex.

Britská policie se o hocha začala zajímat na základě tipu od amerických kolegů, které upozornil uživatel internetu ve Spojených státech.

Podle vyšetřovatele Marka Toppinga chlapec na internet například napsal, že vtrhne ozbrojen do školy, bude střílet, dokud nepřijede policie, a pak se zastřelí. Měl prý také zápisník, ve kterém plánoval zabíjení žáků.

Případ podobný americkému Newtownu

Případ je velice podobný incidentu z amerického Newtownu, kde v prosinci minulého roku Adam Lanza (†20) vrthnul do školy a začal okolo sebe zběsile střílet. O život připravil 2é nevinný prvňáčků, později obrátil zbraň proti sobě.

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme
dudinka ( 14. března 2013 01:37 )

Birmingham - to je to město plné muslimů, že? Čili zřejmě další mladík "asijského" původu...

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa