Čtvrtek 25. dubna 2024
Svátek slaví Marek, zítra Oto
Oblačno, déšť se sněhem 9°C

Smrtící chlast zabil Martina (†25): Byl to chytrý kluk a pohodář, vzpomínají přátelé

Smrtící chlast zabíjel v Opavě
Smrtící chlast zabíjel v Opavě  (Autor: Archiv Blesk)
Autor: kru - 
12. března 2013
11:35

Smrt kvůli několika panákům alkoholu si přišla pro Martina H. (†25) z Opavy. Mladík totiž netušil, že pije smrtící elixír v podobě zabijáckého metanolu.

To, že se mladík otrávil, určila až nařízená pitva. „Mohu potvrdit, že policisté prověřují okolnosti úmrtí muže, který byl nalezen minulý týden v Opavě. Dle předběžných závěrů soudních znalců, byla příčinou jeho úmrtí intoxikace methylalkoholem,“ uvedla policejní severomoravská mluvčí Gabriela Holčáková.

Přátelé Martinovi zřídili pomníček u vchodu paneláku, kde žil. „Byl to bezvadný a chytrý kluk. Člověk by si řekl, že už žádné otravy metanolem nehrozí a najednou vám umře kámoš. Je to hrůza,“ prozradil kamarád zesnulého mladíka Michal.

V Moravskoslezském kraji jde už o 24. oběť metanolu. Celá aféra trvá už více než půl roku, za tu dobu zemřely v České republice čtyři desítky lidí.

Poškozených, tedy lidí, kteří požili otrávený alkohol, je víc než 120. Policie ve věci stíhá přibližně sedm desítek lidí. Většina z nich byla obviněna z ohrožování zdraví závadnými potravinami. Letošní otravy metanolem už bude policie vyšetřovat zvlášť mimo hlavní část kauzy.

jarypadlo ( 12. března 2013 22:21 )

Všichni jste trochu víc mimo mísu,troubové!Až vám někdo v obchodě podstrčí podobný šmejd,budete mluvit wobráceně.Hlavně si dobře vybrat a trochu odhadnout jestli cena je reálná nebo ne.

neslevap ( 12. března 2013 14:19 )

Komunisti vás budou likvidovat i bez metanolu.

hardykv ( 12. března 2013 13:30 )

Nechápu co s tím má společnýho vláda a politici.To že někdo lemtá chlast vařenej v pračce je jen a jen jeho chyba.A to že banda debilů zbohatla na lidsky blbosti neni chyba vlady ale tech co to do sebe lejou.Nejsem žádnej abstinent ale nedal bych si neco co uz smrdi podle ceny.

cert ( 12. března 2013 12:59 )

"Celá aféra trvá už více než půl roku, za tu dobu zemřely v České republice čtyři desítky lidí. Poškozených, tedy lidí, kteří požili otrávený alkohol, je víc než 120." A pořád to není dost na to, aby se politikové rozhoupali k nějakému opatření.

cujevuxo ( 12. března 2013 12:21 )

lidi proč to furt chlastáte, to vám nestačí pívo 12° nebo těžký víno? to raději do sebe lejete pančovaný sr.ačky a pak slepnete a hynete počkejte prosím vás až zase budou komunisti u moci, bude to již brzy (viz krajské volby)a ti vás nenechají zbytečně umírat, jako tihle arogantní nevšímaví parchanti,

Zobrazit celou diskusi