Saudský princ si vzal na palubu letadla 80 sokolů: Všem koupil letenky

Autor: aba - 
1. 2. 2017
11:17

Kuriózní fotografie, která za pár dní obletěla svět, zachycuje interiér letadla, ve kterém je usazeno několik mužů a mezi nimi desítky opeřených krasavců.  Saudský princ koupil letenky svým cvičeným sokolům, kteří si užívají luxusu jako málokdo.

Fotografii sdílel na síti Reddit jeden z uživatelů, k ní připsal komentář „fotografii mi zaslal můj kamarád, saudský princ koupil 80 letenek pro svoje sokoly.“ Ačkoli na Středním východě není nijak neobvyklé vidět sokola cestovat se svým majitelem v letadle, počet ptáků v tomto letu je unikátní.

Sokoli jsou mezi bohatými prominenty Východu velice oblíbení. Jejich chovem si připomínají svojí beduínskou a nomádskou minulost a skoro půlka světové populace sokolů žije na Středním východě. Podle některých uživatelů sítě Reddit je sokol na palubě letadla něco, co se celkem běžně vidí při častějších letech do Kataru nebo Emirátů.

Video Přeprava dravých ptáků v letadle není ničím neobvyklým - YouTube
360p 240p

Katarské aerolinky mají dokonce vlastní pravidla pro přepravu dravých ptáků. Cestující si smí vzít jako doprovod na palubu letadla do ekonomické třídy sokola, avšak maximálně šest sokolů najednou se může v jednom letu přepravovat. Každý sokol musí mít také vlastní pas, aby se zamezilo přepravě načerno pašovaných ptáků.

Jeden takový dobře cvičený sokol z dobrého chovu může přijít i na miliony korun a Saudové je často kupují z USA, Kanady, ale i z Čech. Saudský princ má unikátní sbírku, ale rozhodně po jejím pořízení nijak nestrádá. Bývalý saudský král Abdullah bin Abdul Aziz totiž podle odhadů za svého života nashromáždil mění v hodnotě patnácti miliard liber. 

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme
rentierskej ( 1. února 2017 17:36 )

s takovým množstvím kč snad ani jinak nakládat "nejde." když je nautratí, tak mu začnou plesnivět (i v bance)!

brambora1 ( 1. února 2017 17:31 )

jim nepustil televizi

naidka ( 1. února 2017 17:20 )

Kdepak mají sokolíci bezpečnostní pásy?

MILLLIS ( 1. února 2017 16:54 )

Skoda, ze jsi nebyl na palube mezi tema ptakama i ty Teprve pak by melo to to tvoje vysnene spadnuti letadla cenu

agfor ( 1. února 2017 13:38 )

Pokud letěl z Evropy domů, tak je škoda, že nesvezl několik desítek svých souvěrníků.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa