Expert Šmolka o manželství Zemanových: Pomohlo, že Miloš kvůli Ivaně neomládl | Blesk.cz

Expert Šmolka o manželství Zemanových: Pomohlo, že Miloš kvůli Ivaně neomládl

Autor: bel, vr - 
2. 8. 2018
12:00

Prezidentský pár slaví stříbrnou svatbu. Známý partnerský poradce Petr Šmolka promluvil o vztahu Miloše Zemana s jeho Ivanou a o tom, nakolik je běžné, že podobné svazky vydrží i přes 25 let.

Je v dnešní době vzácné, že manželství vydrží takovou dobu, tedy 25 let?

Že manželství takovou dobu nevydrží, je tak trochu mýtus. Ony ty údaje o rozvodovosti jsou kapku zavádějící a i současné průzkumy ukazují, že když si vezmete děti na konci školní docházky, ještě tři čtvrtiny z nich žijí s oběma rodiči, kteří jsou oba dva v prvním manželství. Takže to, že někdo žije v manželství 25 a více let, není anomálie. A ještě když jde o člověka, který je doma poněkud vzácnější, tak pak už to není nic nepochopitelného.

Jenže manželství mnoha - nejen českých – politiků tak dlouho nevydržela…

Nemám reprezentativní vzorek politiků, abych věděl, jak je to s jejich manželstvími. Měli jsme u někdejších premiérů trošku takovou epidemii, že se rozváděli. To se ale dá vcelku snadno demograficky vysvětlit.

To bylo v době, kdy byla poměrně velká část kvalitní ženské populace okolo třicítky nezadaná, proto, že třicátníci se do toho příliš nehnali, a pokud ano, tak si nacházeli mladší, úspěšný typ atraktivních žen, které na konci minulého století dělaly kariéru, cestovaly. Pak měly problém najít si partnera a dopadalo to tak, že vzaly za vděk partnerem, který byl ženatý a měl děti. Ale ti padesátníci se ženili někdy ve dvaceti, děti měli brzy, pak už je měli odrostlé, manželka byla okoukaná a objevila se zajímavá nová partnerka, a dopadlo to tak, že jsme pak měli různé aféry Topolánků, sexy mozků...

Ale bylo to v podstatě stejné, jako v běžné populaci, akorát u běžné populace to nebylo tolik vidět. A jestli pan prezident setrvává 25 let v manželství?

Pan prezident si žil jako jezevec někde na Vysočině, paní Ivanka s dcerou v Praze, nevím, jak moc se vídali, ale možná, že když se to nasčítá, tak jsou spolu pět let.

A nemohl dvacetiletý rozdíl, který mezi prezidentským párem je, být tím stabilizujícím prvkem?

Manželství s takovým věkovým rozdílem jsou v něčem náročnější. Ani ne tak v tom, že by starší fyzicky či mentálně mladší partnerce nestačil. Ale podle mě je hloupé, pokud ten výrazně starší muž se rozhodne, že přijme životní styl, zájmy a společnost své výrazně mladší partnerky a začne se chovat, jako by mu bylo o 20 let míň – záhy se zničí finančně, duševně i společensky.

Ale může to docela dobře fungovat, pokud ta výrazně mladší žena přijme styl výrazně staršího partnera. A aby to mohlo fungovat, musí mít ten starší partner čím imponovat. Takže jestli imponoval svým intelektem či svým společenským postavením, tak to mohlo být slušné manželství a rozhodně v tomto případě nemám pocit, že by to řešil tak, že by se choval jako teenager. I když by to bylo zajímavé...

VIDEO: Zemanová exkluzivně: Změnit Miloše? To nejde... Místo dárku jsem mu dala pusu

Video Zemanová exkluzivně: Změnit Miloše? To nejde... Místo dárku jsem mu dala pusu - Jakub Veinlich, Jan Jedlička
1080p 720p 360p

Doporučujeme
padouch236 ( 2. srpna 2018 21:25 )

sores: Samozřejmě, to je přece normální...

janadruhou ( 2. srpna 2018 18:45 )

Jo, ma dobrou natasu, jen co je pravda. Tohle video stoji za to: https://stars24.cz/zpravy/politika/4529-odporna-kreatura-starej-neni-v-poradku-slovensko-si-ost re-podalo-zemana

malytichykomunista ( 2. srpna 2018 17:56 )

padouchu: a nemůžeš si ho vyhonit před billboardem se Zemanem ?

sores ( 2. srpna 2018 17:46 )

A proč ne?? Naši jsou spolu už 52 let a v pohodě! Občas byla itálie jako v každém vztahu ale zatím jsou pořád držáky. A moje švagrová také v jednom vztahu 47 let a je spokojená. Dcera už 25 let s jedním mužem a 2 dětmi. Myslím, že velmi záleží na sociální inteligenci a IQ v jaké rodině kdo vyrostl a co viděl u rodičů! Zahýbání je to nejhorší co může partnery potkat,ztráta důvěry.

45ZPRAHY ( 2. srpna 2018 17:30 )

25 let manželství jak z červené knihovny. Kdo tomu věří??? Joo, věřím, že Miloš táhnul z putyky domů přes les a občas padal a chytal se kmenů stromů...Asi ho někdo vyblejsknul a tím vzniklo jeho legendární objímání stromů na Vysočině. Jeho dcera KATE měla také namířeno do úplně jiných sfér, než by si tatík představoval...No nic...Svět chce být klamán.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa