Zeman s paní Ivanou oslavili stříbrnou svatbu. Jak šel čas s prezidentským párem?

 • Autor: bel,vr - 
  2. 8. 2018
  05:02

  Byla jednou jedna mladá dívka, která se zamilovala do svého staršího šéfa a ten si ji vzal za ženu. Že je to příběh jak z brakové literatury? Jenže tenhle měl nevšední pokračování. Z muže se po letech stal český prezident a z dívky je první dáma. A v létě roce 2018 oslavili stříbrné výročí, když spolu byli 25 let. Brali se 2. srpna 1993. Pojďte si s Bleskem připomenout, jak se jejich vztah vyvíjel.

 • 1.1990 - Seznámení

  On, rozvedený vědecký pracovník Prognostického ústavu, který v listopadu 1989 zaujal veřejnost plamenným projevem na Letné. Ona, studentka romanistiky. Ivana zaznamenala, že si známý prognostik postěžoval, že mu chybí sekretářka. Zanechala tak studií a na podzim 1990 se stala jeho asistentkou. Jejich pracovní vztah se postupně začal přetavovat v milostný…

  Miloš Zeman v roce 1991

 • 2.1992 - Získává moc

  Svou politickou kariéru Zeman nastartoval ve Federálním shromáždění, členem Sněmovny lidu i Sněmovny národů byl od ledna 1990 do prosince 1992. V únoru 1993 navíc přibral ještě funkci šéfa ČSSD. A je známo, že mocní – a v případě Zemana i vysocí – muži ženy odjakživa přitahovali.

  1996: V červnu byla ČSSD se Zemanem v čele druhá v parlamentních volbách. Hned za Klausovou ODS. Později se oba svých stran zřekli.

 • 3.1993 - První i druhá svatba

  Druhého srpna na Novoměstské radnici si pár řekl své »ano«. Zatímco nevěsta si přála komorní svatbu, Zeman před médii »provařil« termín veselky a v sále bylo plno. Tehdy se Ivana svěřila, že na svém muži nejvíce obdivuje inteligenci. Naopak jí vadí jeho kouření.

  „Myslím si, že člověk může pracovat dobře pouze tehdy, když sám má někoho rád, a když ví, že někdo má rád jeho,“ řekl premiér po svatbě novinářům. V té době je mu 48 let, jí osmadvacet. Zeman už jedním manželstvím prošel, v případě Ivany šlo o první sňatek.

  V roce 1993 - Ženich

 • 4.1994 - Máme holku!

  V první lednový den roku 1994 přišla na svět dcera Kateřina (24), která dnes studuje v Anglii. Z předešlého manželství s Blankou již Zeman měl syna Davida. Ten je lékařem.

  Zemanovým to pohromadě vždy slušelo

 • 5.1998 - Na vrcholu

  Dosavadní Zemanův politický vrchol přichází v červenci 1998, kdy se stává premiérem menšinové vlády jištěné opoziční smlouvu s ODS. Se čtyřletou Kateřinou a tehdy 33letou Ivanou se všichni stěhují do Kramářovy vily.

  Zeman v roce 1998 při tanci se svou ženou Ivanou.

 • 6.2001 - Hlásí konec

  V roce 2001 Zeman oznamuje, že už nehodlá být příštím premiérem a že se stáhne do politického důchodu. Funkci šéfa sociální demokracie přepouští v dubnu téhož roku Vladimíru Špidlovi (67), ten se po vítězných volbách v roce 2002 také stává premiérem. Stále mladá a atraktivní Ivana má před sebou vyhlídku usedlého života s o 20 let starším mužem…

  Zeman v roce 2001

 • 7.2002 - Každý svou cestou

  To se ale neděje. Přichází totiž zhruba desetileté období, kdy manželé žijí odděleně. Zeman pobývá ve své tvrzi na Vysočině, užívá si politického důchodu a píše knihy, Ivana s Kačenkou zůstává v Praze.

  Miloš Zeman po odchodu z politiky na své chalupě.

 • 8.2003 - Pokus o návrat

  Ještě v roce 2003 se Zeman pokusil o politický návrat, spolustraníci ho ale nepodrželi a prezidentem se stal Václav Klaus (77). Po dobu kampaně nebylo po Ivaně ani vidu ani slechu. Tušila snad, že v pokus o návrat na politické výsluní její muž uspět nemůže?

  Zeman při odchodu ze Španělského sálu po neúspěšné kandidatuře na prezidenta v roce 2003.

 • 9.2012 - Do voleb s Kate

  Rozjíždí se kampaň pro vůbec první přímou prezidentskou volbu, Zeman kandiduje za Stranu práv občanů. Místo manželky mu ale s kampaní vypomáhá dcera, ze které mezitím vyrostla mladá dáma. „Bude to jedna z nejlepších věcí, co se zemi může stát,“ komentovala Kateřina možnost, že by byl její otec prezidentem zvolen. To se i stalo, prezidentskou přísahu skládá v březnu 2013.

  2012: Dnes je z Kateřiny kráska, jež může svému otci přitáhnout tisíce voličů

  Video Zeman po výhře ponížil reportéra ČT: „Mluvíte jako mutant.“ A pochválil Okamuru - Lukáš Červený

 • 10.2013 - Konečně první dámou

  Ivana se konečně začíná více angažovat v roli první dámy. Ta spočívá zejména v obraně svého muže před nařčeními, že je alkoholik. „Používat nepodložené lži o alkoholovém opojení, zesměšňovat ho v televizním pořadu, to už je vážně trochu moc. Naprosto to odsuzuji a jako člověku je mi to líto,“ řekla.

  V průběhu prvního prezidentského období se Ivana stále více osměluje a svého muže doprovází na oficiální akce, o svém soukromí ale nemluví. Informace o ní tak sporadicky vypouští Zeman. „Moje žena už si vyřídila zbrojní pas. A má řádný revolver. No tak doufám, že mě bude chránit před teroristy,“ prozradil Zeman v roce 2016.

  Záhadný úsměv i přeložené ruce… To už jsme ale, pane fotografe, někde viděli!

 • 11.2017 - Střídání stráží... a rezignace

  Probíhá kampaň za znovuzvolení Miloše Zemana, místo Kateřiny se tentokrát naplno angažuje Ivana. Má na starosti tým sběračů podpisů. Zeman ve volbách poráží svého protivníka Jiřího Drahoše (69) a letos v březnu se stává podruhé prezidentem. A Ivana už se zřejmě smířila s tím, že svého muže nezmění. „Nemám potřebu kohokoli měnit. Pokud si s člověkem nerozumím, nepovažuji za nutné se s ním vídat. Ani v případě mého muže jsem neměla potřebu něco na něm měnit,“ svěřila se magazínu Ona Dnes.

  ..

gabreta ( 2. srpna 2018 16:17 )

Koukám, jak se tady zase předvádí "elita kavárenských povalečů"!!!

cervena_sedma ( 2. srpna 2018 16:09 )

I introverní dáma se může usmívat a věnovat se nějaké citlivější činnosti

mbmb ( 2. srpna 2018 15:52 )

redaktori Blesku mate asi upal ,hruza ty clanky a 3x o manzelskem paru z Vysociny - to prehanite

jiri.k ( 2. srpna 2018 14:42 )

 Obdivuju toho, kdo to přečetl celé. Mě se z něj zvedá kufr.

pomooc-hori ( 2. srpna 2018 14:08 )

žili odděleně, ale nikoliv tak, že by Zemanka žila s jiným chlapem. To sis právě vymyslel, tak jako většinu svých blábolů

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud