Zeman vyvedl Ivanu na Hůlku. Na Hradě předtím přijal delegaci KSČM i cenu od básníka Sýse

Autor: base, ČTK, simao - 
13. června 2018
20:39

Na koncert zpěváka a svého podporovatele Daniela Hůlky vyvedl Miloš Zeman ve středu večer svou manželku Ivanu Zemanovou. Prezident měl za sebou pestré hradní odpoledne. Od komunistického básníka Karla Sýse, navrženého Sněmovnou na státní vyznamenání, přebral plaketu za občanskou odvahu. A jednal také s delegací KSČM.

Miloš Zeman vyrazil na koncert čerstvého padesátníka Daniela Hůlky. Muzikálový Dracula slavil kulaté narozeniny 1. června. A na 13. června si naplánoval koncert do pražské Lucerny. Účast prezidenta potvrdila dopředu Hůlkova manažerka Štěpánka Perková. „Prostě přijde jako kamarád pana Hůlky,“ řekla Aktuálně.cz.

Na Hůlku s hůlkou a paní Ivanou

Zemanův kamarád Hůlka má od Zemana medaili za Zásluhy. I on sám se v minulosti pokusil prosadit do politiky. Ve volbách v roce 2013 hájil barvy tehdejších Zemanovců (SPOZ) v Královéhradeckém kraji, ale pohořel - stejně jako celá strana. V Zemanovu nemilost však neupadl - naopak.

Video  Daniel Hůlka u Zemana ve štábu popíjí vodku.  - Vera Renovica, Blesk

Hůlka v posledních letech nechybí na různých akcích s účastí prezidenta, byl i v jeho volebním štábu. Na Hůlkův koncert přitom dnes Zeman, který přišel tradičně o hůlce, přivedl i manželku a první dámu Ivanu Zemanovou.

Zeman přijal na Hradě cenu od Sýse

Prezident Zeman měl přitom předtím na Hradě kulturní předehru. „Pan prezident obdržel na Pražském hradě Cenu Unie českých spisovatelů za občanskou odvahu,“ uvedl ve středu odpoledne na Twitteru hradní mluvčí Jiří Ovčáček.

Cenu Unie českých spisovatelů přitom Zemanovi předal komunistický básník Karel Sýs, držitel titulu zasloužilého umělce z dob minulého režimu. Muž, vyznamenaný Gustávem Husákem, vzbudil rozruch, když Poslanecká sněmovna schvalovala, koho prezidentovi k vyznamenání doporučí.

Sýse, který v minulosti kandidoval za KSČM do Senátu, podpořili i poslanci ANO, ČSSD, KSČM a SPD, ale také Pirátů, za což se místopředseda Sněmovny Vojtěch Pikal následně omlouval.  

U prezidenta byla i delegace KSČM

Vedle toho ve středu prezident Zeman stihl na Pražském hradě přijmout i delegaci z KSČM, které byl letos na jaře na sjezdu v Nymburku - dnes za ním na Hrad dorazili předseda Vojtěch Filip, místopředseda Stanislav Grospič a poslankyně Miloslava Vostrá.

Schůzka se uskutečnila na žádost zástupců KSČM, sdělil ČTK bez dalších podrobností prezidentův mluvčí Ovčáček. Podle Filipa a Grospiče šlo o informativní schůzku k sestavování menšinové vlády ANO a ČSSD s tolerancí KSČM.

„Pana prezidenta jsem seznámil s tím, že jsme předali hnutí ANO náš návrh dohody o toleranci vlády a že časový harmonogram je takový, že my čekáme na výsledek referenda sociální demokracie, a jak budeme dále časově postupovat,“ napsal ČTK Filip.

Zemana vyzvali, aby přišel do Sněmovny

Zeman podle Filipa poděkoval KSČM za iniciativu. „Vyzval jsem ho, aby v případě jednání o vyslovení důvěry se zúčastnil jednání Poslanecké sněmovny,“ doplnil Filip. Předpokládá, že prezident výzvě, kterou dostal také od Babiše a šéfa ČSSD Jana Hamáčka, vyhoví.

Podle Grospiče šlo o čistě informativní schůzku v předvečer ukončení vnitrostranického referenda v ČSSD. Zástupci komunistů informovali Zemana o dalším postupu v KSČM, řekl.

Video  Zeman na sjezdu KSČM: Vyzval k pokání, připomněl Horákovou a další justiční vraždy. A děkoval za podporu  - Aleš Brunclík, Jaroslav Šimáček, Blesk Zprávy

Video  "Putinovy d*vky. Rudá lůza." Proti KSČM a Zemanovi protestovali lidé během sjezdu komunistů v Nymburku  - Jaroslav Šimáček, Blesk Zprávy

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Milda105 ( 15. června 2018 00:34 )

Na český trh vstupuje průlomová inovace - lahodný mikrodrink Waterdrop bez cukru a s výtažky ze superpotravin. Co na to říkáte? Vypadá jako obyč šumák, ale chutná skvěle a vítám, že je skladný a šetrný k přírodě. Pokud chcete i Vy vyzkoušet zdarma první mikrodrink, můžete tak exkluzivně učinit do zítra zde: https://microdrink.waterdrop.cz?kid=PQH0Z

OkoloHradce ( 14. června 2018 02:01 )

Podívala jsem se na fotky Macronky, no děs, obléká se jako pubertačka a ne první dáma, je prostě cáklá a hnusná, fuuuj. Vedle Melanie vypadá jak podržtaška.

OkoloHradce ( 14. června 2018 01:58 )

No ale zas tak tlustá není, mám pocit, že dřív byla o hodně tlustší. Vlasy má asi suché od sluníčka.

OkoloHradce ( 14. června 2018 01:55 )

Francouzka je škeble. Dobře, vynecháme-li královský, pak je to Agáta Duda, ta má šmrnc a ne pizda Macronová co vypadá jako marioneta. Fuj, ta je hnusná a nic elegantního nemá, to co obléká se k ní vůbec nehodí. Je trhlá, mermomocí chce ze sebe dělat mladou. Hrozný hadry. Dá se obléknout i silná postava, ale chce to někoho kdo to umí.

radi ( 14. června 2018 01:23 )

Tak nemuzes prirovnavat Melani k Ivane, ta ma figuru a je udrzovana. Je to o necem jinem, kdyz se oblekà utlà postava at' uz v jakemkoliv veku. A tyhle vsechny, co jsi jmenoval jsou kralovskeho puvodu a maji desighnery co pro ne navrhuji saty. Ivana bude vzdycky vypadat jako nána dokud nezhubne. Je vyzrana jako 🐖. Francouzka ma sice tycky stihle nohy, ale oblecená vypada elegantne. Není nic odpuzujíciho jak obezni postarsi zena. (První dàma).

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud