Sedm smrtelných hříchů prezidenta Václava Klause

Autor: map, mokk - 
8. 3. 2013
05:00

„Já v žádném případě netvrdím, že jsem bůh.“ Je to neuvěřitelné, ale to opravdu pronesl Václav Klaus . Otázkou je, co si myslí Bůh… Ten nejvyšší, který každému jednou spočítá jeho hříchy. I Klausovi těch jeho sedm smrtelných.

1. Špinavé peníze

„Je obtížné rozlišit čisté a špinavé peníze, protože to na nich není poznat.“ Klausův výrok z roku 1996 podle mnohých kritiků stojí za vším špatným, co se od listopadu 1989 odehrálo. Za rozbujelou korupcí, rozkrádáním ve velkém, »kmotry« v politice…

2. Ochrana »tunelářů«

„Já odmítám zásadní debatu o tom, co se všechno poztrácelo. Diskutujme hlavně o tom, co se udělalo,“ řekl Klaus v roce 2008. Považuje se za duchovního otce kuponové privatizace, kritici ho ale kvůli jeho postoji mají spíš za patrona »tunelářů«.

Ochrana tunelářů

3. Odmítání oteplování

„Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci,“ řekl popírač globálního oteplování. A vědci i lední medvědi se mohou jít klouzat – třeba na poslední pořádný ledovec.

Odmítání oteplování

4. Opoziční smlouva

„Pořád někdo démonizuje, a já nevím proč, tzv. opoziční smlouvu, což byl fakticky jen sexy název,“ prohlásil. Voliči ODS se ale v roce 1998 cítili zrazeni: před volbami strana »mobilizovala« proti nástupu ČSSD a pak si s nimi rozdělila pašalíky.

Opoziční smlouva

5. O Havlovi jen špatné

„Extrémní levičák, který bořil řád,“ tak nedávno označil Klaus svého předchůdce Havla a jeho éru přirovnal k jakobínské krutovládě ve Francii. Kritici to zhodnotili: Tuší, že na rozdíl od uznávaného Havla on zůstane jen bezvýznamnou figurkou.

O Havlovi jen špatné

6. Zloděj cenných per

„Byla to jen propiska, kterou si běžně aktéři podpisů nechávají,“ řekl. Jak ale ze záznamu viděly miliony lidí, protokolární pero vykládané polodrahokamy si v Chile prezident »ponechal« zkušeným chmatáckým grifem. Svět se smál, my se styděli.

Zloděj cenných per

7. Amnestie pro lumpy

„Amnestii bych vyhlásil znovu a stejně,“ trval na své neomylnosti. Přitom omilostnění »tunelářů«, kteří okradli stát i spoustu lidí, mu sebralo poslední zbytky přízně lidí. Podezřívají ho, že »tuneláře«, kdysi stvořil. Teď těm, které chytili, dal rozhřešení.

Amnestie pro lumpy

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme
itartas ( 12. března 2013 06:40 )

kravina, všechny ty jako hříchy, které tady uvedl pisálek z Blesku svědčí jenom o tom, že je ťulpas. Jinak by to nikdy nenapsal anebo což je pravděpodobnější je to levné krmení pro trouby typu: husqarnowicz,arcaben, reggina atd.

itartas ( 12. března 2013 06:36 )

raději ať se někde vyučuje sebeláska než tupost

itartas ( 12. března 2013 06:35 )

naprostá pravda, musíš ovšem uznat, že vlivní lidé, kteří vlastní média, prostřednictvím nich musí vymývat mozky většině, aby je vždy nasměrovali směrem, kam je potřeba. Zeman s tím nic neudělá ovšem sám, a já protože se mi to taky nelíbí, tak budu svému prezidentovi pomáhat a už jsme dva.

itartas ( 10. března 2013 20:55 )

Václav Havel zneužíval ideály, kterými se zaštiťoval. Ač celý život žil s maskou bojovníka s totalitou a s komunismem, již v období Charty 77 s (bývalými) komunisty ochotně spolupracoval. Po jeho úspěšném 17. listopadu 1989 Havel v čele Občanského fóra zajistil, aby si komunistická elita udržela moc ve státě. Symbolicky jmenoval federálním premiérem bývalého komunistického ministra Mariána Čalfu. Svou maskou plachého, slušného a sympatického „Vaška“ ohlupuje Havel řadu občanů dodnes. Václav Havel je dokonalý symbol falešné a pokřivené morálky naší společnosti. Zradou vlastních ideálů, které hlásal v roce 1989, se na úpadku morálky a národního cítění Václav Havel podepsal ještě více, než celý komunistický režim. Ten, kdo jej uznává a uctívá jako „morální symbol“, tímto zároveň přijímá tuto pokřivenou a neupřímnou morálku za svou.

handgood ( 9. března 2013 13:37 )

Dříve se médiám říkalo 5-tá velmoc. Teď je to s těma velmocema nějak pomíchané, takže možná ani nejsou pátá, ale první. Různé mocenské klany v pozadí tuto hlavní světovou loutku umně ovládají. Myslíme si, že vidíme a slyšíme pravdu, ale tak to zdaleka není. Svět byl a bude vždy klamán, a ani soudruh Zeman s tím nic neudělá, jak sliboval.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa