Klaus se Zemanem položili v Lánech věnec k hrobu TGM: Přišla i budoucí první dáma

Autor: ČTK - 
7. 3. 2013
12:32

Prezident Václav Klaus spolu se svým nástupcem Milošem Zemanem dnes v Lánech uctili památku Tomáše Garrigua Masaryka. K hrobu zakladatele Československa položili věnec. Se Zemanem dorazila i budoucí první dáma.

Při pietním aktu při příležitosti 163. výročí Masarykova narození politiky doprovázely manželky Livia Klausová a Ivana Zemanová, která se na veřejnosti po boku svého manžela objevuje poměrně zřídka.

V lánském zámku, tradičním venkovském prezidentském sídle, je poté čekal společný oběd. Dosavadní hlavě státu Klausovi dnes vyprší mandát a Zeman ho v pátek vystřídá ve funkci.

Končící a nastupující prezident i zástupci parlamentu a vlády u Masarykova hrobu vyslechli státní hymnu a oblíbenou píseň prvního prezidenta Ach synku, synku. Při odchodu ze hřbitova se oba politici i jejich manželky podepsali do obecní kroniky.

Návštěvu politiků si nenechaly ujít davy lidí, mezi nimi i řada sokolů. "Chodím sem pravidelně na každé výročí. Jsem sokol a my jsme všechny prezidenty uctívali," řekl František Kratina ze Stochova. Od budoucího prezidenta očekává, že on i členové vlády "něco udělají pro lidi". "Pro ty prosté lidi, ne pro ty bohaté," podotkl.

Přátelství Zemana a Klause se nezapře

Co si na této fotografii asi říká Klaus se Zemanem, jsem se vás ptali na Facebooku. Nejvtipnější jsme zveřejnili. Podívejte se i na další vtipné hlášky, které vymysleli naši čtenáři ZDE>>

Volby do Evropského parlamentu 2019

Informace Evropská unie Voličský průkaz Instituce Evropské unie Legislativní proces

Volby do Evropského parlamentu čekají České republiky v pátek a sobotu 24. a 25. května. Rozhodne se v nich o obsazení 705 křesel. Výsledky by měly být známé v neděli 26. května ve 23 hodin. Počet Europoslanců zeštíhlí o 46 kvůli odchodu Velké Británie.

Počtu českých europoslanců se tato změna ovšem nedotkne. Stejně jako před pěti lety si Češi vyberou 21 nových poslanců. Velkou část voličů ovšem tyto volby příliš nezajímají.

Blesk Zprávy zjišťovaly, kteří čeští europoslanci chtějí své pozice obhajovat.

Doporučujeme
nautilus ( 15. března 2013 10:09 )

Popis zlodějny století v Česku naleznete zde. http://atanova-zasuvka.blog.cz/1011/byl-jsem-svedkem-kradeze-stoleti-1-dil

aluman ( 13. března 2013 21:03 )

kokoťárna

abzk ( 7. března 2013 22:46 )

Nejde o duševní pochody, ale o jednoduchou pravdu, výsledek pozorování zaměřeného na to, co je skutečně důležité. Nechápeš to, nemáš šanci pochopit ani to, že tady jde o Zemanovi a nemá cenu tu rozebírat kohokoli jiného, jelikož by to nic nezměnilo.

abzk ( 7. března 2013 22:41 )

kokodák, puťa, puťa

abzk ( 7. března 2013 22:40 )

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa