Sobota 23. října 2021
Svátek slaví Teodor, zítra Nina
Polojasno 9°C

Poslední oběd prezidentů: Jelen na víně pro labužníky Klause a Zemana

Na T. G. Masaryka vyrazili do Lán zavzpomínat prezidenti Klaus a Zeman i se svými drahými polovičkami
Na T. G. Masaryka vyrazili do Lán zavzpomínat prezidenti Klaus a Zeman i se svými drahými polovičkami  (Autor: Foto Blesk - Zbyněk Pecák)
Autor: simao, INT - 
7. března 2013
15:27

Položili věnec k Masarykovu hrobu v Lánech a když bylo učiněno oficialitám za dost, čekal na vyhládlé prezidenty Václava Klause a Miloše Zemana společný oběd. Co se podávalo? Třeba jelení kýta na víně.

Obědu v Lánech se vedle končícího prezidenta Klause (71) a jeho nástupce Zemana (68) účastnily i jejich drahé polovičky - Livia (69) a možná poněkud překvapivě i Ivana (47), která se zatím po Zemanově boku příliš nevyskytovala.

Klaus se Zemanem usedli nad dobrým jídlem poté, co oba prezidentské páry vzdaly na Lánském hřbitovu poctu zakladateli českého státu, "tatíčkovi" Masarykovi. Pietní akce se konala přímo u hrobu TGM, a to při příležitosti 163. výročí od narození prvního československého prezidenta.

Klausovo menu: Bažant, jelen, Zeman

Vyhládlým státníkům se u tabule v lánském zámečku podávala zvěřina - bažantí vývar a jelení kýta na víně. Jako dezert si pak dopřáli zmrzlinu. A také chvilku společného klidu předtím, než zítra dojde na Hradě k Zemanově inauguraci, zatímco Klaus se po 3653 dnech v čele státu odebere do ústraní spřádat své další (politické?) plány.

Podle Zemanovy mluvčí Hany Burianové šlo přitom částečně o pracovní, ale především přátelské posezení, jak uvedl server Novinky. Zda došlo i na aperitiv, to však z prezidentského menu známé není. Jisté však je, že Klaus s manželkou Livií nechybí mezi 626 pozvanými hosty na Zemanovu inauguraci.

nautilus ( 15. března 2013 10:03 )

Zlodějna století v Česku.Zde http://atanova-zasuvka.blog.cz/1011/byl-jsem-svedkem-kradeze-stoleti-1-dil

nautilus ( 15. března 2013 10:02 )

O Největší zlodějně století se dočtete ve dvou článcích a mnoha navázejících odkazech na dole uvedené adrese. http://atanova-zasuvka.blog.cz/1011/byl-jsem-svedkem-kradeze-stoleti-1-dil

mortis69 ( 10. března 2013 05:56 )

aaa i jednou je dost

mortis69 ( 10. března 2013 05:51 )

Chudák jelen Na jeho místě bych si to asi hodil Ještě,že byl na víně Takhle mu bylo jsedno,kdo si ho bere do huby

ornel ( 8. března 2013 07:16 )

už jako mladá byla chytrá když si vzala Vaška

Zobrazit celou diskusi
Další videa