Drahoš na Hrad, volají lidovci. Exšéf akademiků získal zřejmě nejvíc podpisů

Autor: ČTK - 
14. 11. 2017
19:59

Celostátní výbor KDU-ČSL doporučil voličům strany, aby v prezidentské volbě podpořili bývalého předsedu Akademie věd Jiřího Drahoše. Novinářům to po jednání řekl předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek.

„Je to kandidát, který vyhovuje našim požadavkům a zároveň získal asi nejvíc podpisů na svoji petici,“ řekl Bělobrádek. „Byl to silný mandát,“ odpověděl na dotaz ohledně šíře podpory celostátního výboru.

Ještě v létě, když lidovci plánovali společný volební postup s hnutím STAN, chtěli Bělobrádek a předseda Starostů Petr Gazdík vyzvat své strany, aby podpořily Drahošovu kandidaturu. Drahoš tehdy reagoval tak, že si váží podpory od KDU-ČSL a Starostů, chce ale zůstat nestranickým kandidátem. Celostátní výbor STAN pak koncem července Drahošovu kandidaturu podpořil.

Video Drahoš a Horáček o sestavování vlády: „Babiš myslí jako obchodník... S vysavačem“. - Jan Jedlička, Blesk TV
1080p 720p 360p

Místopředseda strany Marian Jurečka letos v květnu v České televizi řekl, že nynější prezident Miloš Zeman by už neměl kandidovat. Zdůvodnil to prezidentovými činy a výroky.

Bělobrádek také řekl, že seznámil výbor s výsledky dnešního odpoledního jednání u prezidenta Miloše Zemana v Lánech. „My jsme jednoznačně deklarovali, že považujeme za zdržovací taktiku to, že první kolo voleb do vedení Poslanecké sněmovny není v podstatě domluveno. Ještě pořád, i když v pondělí začíná Sněmovna, nejsou vůbec dohodnuty ani výbory. A my bychom očekávali tedy vyšší výkon od hnutí ANO,“ prohlásil.

Zopakoval, že KDU-ČSL odchází do opozice. „Ale domníváme se, že přesto, i bez nás, je tady možné ustanovit buď většinovou, nebo menšinovou vládu hnutí ANO, ale je potřeba jednat s dalšími stranami a to se evidentně neděje,“ dodal Bělobrádek.

Očekává, že hnutí ANO seznámí lidovce se svojí představou o tom, jak by mělo složení výborů vypadat, i s výsledky jednání s dalšími stranami. Ve středu ráno se chce ještě sejít krátce se zástupci ODS, TOP 09 a Starostů a jednat s nimi o situaci ve Sněmovně.

VŠE O PREZIDENTSKÝCH VOLBÁCH 2018 ČTĚTE ZDE

TERMÍN A SYSTÉM PREZIDENTSKÝCH VOLEB NAJDETE ZDE

VŠECHNY KANDIDÁTY NA PREZIDENTA ČR NAJDETE ZDE

VÝSLEDKY PREZIDENTSKÝCH VOLEB 2018 BUDOU ZDE

NÁVOD JAK VOLIT NA VOLIČSKÝ PRŮKAZ NAJDETE ZDE

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme
hejhej ( 15. listopadu 2017 08:22 )

Drahoš, estebák BAS, zkartovaný spolu s těma nejhoršíma udavači hned v prosinci 1989, kradl nápady kolegům , aby byl uvedený jako spoluator jinak by zafungovala jeho funkce estebáka,atd, dnes se tváří jako spořádaný, s uhlazeným chováním. Je to vítač a přisluhovač EU. Navíc, když po něm volají lidovci, topáci a odesáci = NEVOLITELNÝ !!!!!!

verprag ( 15. listopadu 2017 06:06 )

A co když prostě akademik Drahoš nevyhraje! Uznají lidovci i ostatní demokraticky zvoleného prezidenta?

barracuda.sro ( 14. listopadu 2017 21:49 )

Prosím Vás můžete někdo Lidovcům vysvětlit , že i když má Drahoš nejvíc podpisů ,tak to vůbec ,ale vůbec nic neznamená. Já jen aby nebyli zklamáni Drahošovou prohrou.

Nezadat ( 14. listopadu 2017 20:47 )

Tá pěti procentní síla debilů mě děsí!!!!

namoroman ( 14. listopadu 2017 20:30 )

Tak tato "podpora" od KDU-ČSL vezme Drahošovi nejméně 10% voličů v prvním kole ! Jinak ... tomu se říká v politice "Polibek smrti" !

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa