Drahoš na Hrad, volají lidovci. Exšéf akademiků získal zřejmě nejvíc podpisů

Autor: ČTK - 
14. 11. 2017
19:59

Celostátní výbor KDU-ČSL doporučil voličům strany, aby v prezidentské volbě podpořili bývalého předsedu Akademie věd Jiřího Drahoše. Novinářům to po jednání řekl předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek.

„Je to kandidát, který vyhovuje našim požadavkům a zároveň získal asi nejvíc podpisů na svoji petici,“ řekl Bělobrádek. „Byl to silný mandát,“ odpověděl na dotaz ohledně šíře podpory celostátního výboru.

Ještě v létě, když lidovci plánovali společný volební postup s hnutím STAN, chtěli Bělobrádek a předseda Starostů Petr Gazdík vyzvat své strany, aby podpořily Drahošovu kandidaturu. Drahoš tehdy reagoval tak, že si váží podpory od KDU-ČSL a Starostů, chce ale zůstat nestranickým kandidátem. Celostátní výbor STAN pak koncem července Drahošovu kandidaturu podpořil.

Video Drahoš a Horáček o sestavování vlády: „Babiš myslí jako obchodník... S vysavačem“. - Jan Jedlička, Blesk TV
1080p 720p 360p

Místopředseda strany Marian Jurečka letos v květnu v České televizi řekl, že nynější prezident Miloš Zeman by už neměl kandidovat. Zdůvodnil to prezidentovými činy a výroky.

Bělobrádek také řekl, že seznámil výbor s výsledky dnešního odpoledního jednání u prezidenta Miloše Zemana v Lánech. „My jsme jednoznačně deklarovali, že považujeme za zdržovací taktiku to, že první kolo voleb do vedení Poslanecké sněmovny není v podstatě domluveno. Ještě pořád, i když v pondělí začíná Sněmovna, nejsou vůbec dohodnuty ani výbory. A my bychom očekávali tedy vyšší výkon od hnutí ANO,“ prohlásil.

Zopakoval, že KDU-ČSL odchází do opozice. „Ale domníváme se, že přesto, i bez nás, je tady možné ustanovit buď většinovou, nebo menšinovou vládu hnutí ANO, ale je potřeba jednat s dalšími stranami a to se evidentně neděje,“ dodal Bělobrádek.

Očekává, že hnutí ANO seznámí lidovce se svojí představou o tom, jak by mělo složení výborů vypadat, i s výsledky jednání s dalšími stranami. Ve středu ráno se chce ještě sejít krátce se zástupci ODS, TOP 09 a Starostů a jednat s nimi o situaci ve Sněmovně.

VŠE O PREZIDENTSKÝCH VOLBÁCH 2018 ČTĚTE ZDE

TERMÍN A SYSTÉM PREZIDENTSKÝCH VOLEB NAJDETE ZDE

VŠECHNY KANDIDÁTY NA PREZIDENTA ČR NAJDETE ZDE

VÝSLEDKY PREZIDENTSKÝCH VOLEB 2018 BUDOU ZDE

NÁVOD JAK VOLIT NA VOLIČSKÝ PRŮKAZ NAJDETE ZDE

Doporučujeme
hejhej ( 15. listopadu 2017 08:22 )

Drahoš, estebák BAS, zkartovaný spolu s těma nejhoršíma udavači hned v prosinci 1989, kradl nápady kolegům , aby byl uvedený jako spoluator jinak by zafungovala jeho funkce estebáka,atd, dnes se tváří jako spořádaný, s uhlazeným chováním. Je to vítač a přisluhovač EU. Navíc, když po něm volají lidovci, topáci a odesáci = NEVOLITELNÝ !!!!!!

verprag ( 15. listopadu 2017 06:06 )

A co když prostě akademik Drahoš nevyhraje! Uznají lidovci i ostatní demokraticky zvoleného prezidenta?

barracuda.sro ( 14. listopadu 2017 21:49 )

Prosím Vás můžete někdo Lidovcům vysvětlit , že i když má Drahoš nejvíc podpisů ,tak to vůbec ,ale vůbec nic neznamená. Já jen aby nebyli zklamáni Drahošovou prohrou.

Nezadat ( 14. listopadu 2017 20:47 )

Tá pěti procentní síla debilů mě děsí!!!!

namoroman ( 14. listopadu 2017 20:30 )

Tak tato "podpora" od KDU-ČSL vezme Drahošovi nejméně 10% voličů v prvním kole ! Jinak ... tomu se říká v politice "Polibek smrti" !

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa