Zeman se opřel do „svině“. Za údajnou rakovinu chce pět milionů odškodné

Autor: simao - 
9. 11. 2017
20:39

Prezident Miloš Zeman chce za údajnou rakovinu pět milionů. Původce „špinavosti“, tedy zprávy z Facebooku o jeho údajném kritickém zdravotním stavu a jen několika měsících života, označil za „svini“. Na brněnského politika Svatopluka Bartíka podává žalobu. A varoval před tím, že zpráva může mít dopad i na blížící se volby hlavy státu.

Miloš Zeman označuje za „kachnu“ zprávu z Facebooku o tom, že trpí rakovinou. Na sociální síti ji umístil (a nyní již stáhl) brněnský politik Svatopluk Bartík. Toho prezident označil za „svini“ a v pořadu na TV Barrandov prozradil, že požaduje omluvu a odškodnění ve výši pět milionů korun.   

„Kdybych použil svého oblíbeného výrazu, že ten člověk je svině, tak mě zase někdo obviní z vulgarismu. Ale on je svině, protože tohle se nedělá,“ postěžoval si Miloš Zeman v rozhovoru s generálním ředitelem a přizvukujícím moderátorem v jedné osobě Jaromírem Soukupem.

Za „špinavost“ chce pět milionů

Zeman také prozradil, že bude vyžadovat soudní cestou omluvu a také pět milionů korun. Pokud by tuto částku vysoudili, zamířila by do jeho volebního fondu a později prý případně na „Klokánky a fond ohrožených dětí“.

Za „kachnu“ označil Zeman zprávu o rakovině během své cesty po Olomouckém kraji. Ale bez povšimnutí ji nenechal. „Tato špinavost je dost zvláštní, protože lidé slabších povah si budou říkat: Já bych toho Zemana volil, ale on má tu rakovinu,“ upozornil Zeman. „Jsou lidé, kteří věří těmhle tvrzením a nevěří lékařům,“ připomněl. A varoval před šarlatány, kteří dokážou i z obrazovky odhadnout, jestli je člověk zdravý, nebo nemocný.

Video Další zranění Miloše Zemana: Popsal, co se mu ráno stalo na hotelu v Olomouci. - OVTV
1080p 720p 360p

Brněnský politik Svatopluk Bartík, který nyní Zemanově zlobě i žalobě čelí, je radním městské části Brno-střed za hnutí Žít Brno. Svou zprávu již z Facebooku stáhl. „Nečekal jsem, že moje úterní informace vyvolá nejen takovou bouři, ale zejména takovou vlnu negativních emocí směřujících jak na mě, tak na prezidenta. Proto svůj pondělní post nyní deaktivuji,“ uvedl Bartík.

Má rakovinu, metastáze na více místech. Svoji diagnózou zná už cca tři týdny. Léčbu odmítl. Prognóza 3–7 měsíců,“ psal komunální politik ve své zprávě o údajné „pravdě o zdraví Miloše Zemana“. Na jeho hlavu zamířilo trestní oznámení pro podezření z trestného činu pomluvy a žaloba na ochranu osobnosti.

Zprávy o špatném zdravotním stavu hlavy státu dementoval i Zemanův lékař Miroslav Kalaš. „Jsem nadále přesvědčen, že veřejnost má zásadní právo znát zdravotní stav nejvyššího ústavního činitele, zvláště jeli i nám laikům zřejmé, že není vůbec v pořádku a dotyčný o svém zdraví neříká pravdu,“ vzkázal dnes opět prostřednictvím sociální sítě Bartík.

Zeman Topolánkovi předhodil Dalíka

Zeman před blížícími se prezidentskými volbami odráží dotazy nejen na své zdraví, u kterého poukazuje pouze na cukrovku a pokračující polyfunkční neuropatii, která mu způsobuje problémy při chůzi.

Kritice však čelí za to, že se rozhodl nechodit do debat s dalšími prezidentskými kandidáty. K tomu, aby s ním do debaty šel, vyzval Zemana nový hradní uchazeč Mirek Topolánek.

Zeman oznámení Topolánkovy kandidatury komentovat nechtěl. Ale zcela „bez souvislosti s touto kandidaturou“ však stručně uvedl: „Před několika málo dny nastoupil do vězení Marek Dalík.“ Narážel tak na to, že Dalík, kterého Topolánek označil za svého bývalého nejlepšího přítele, nastoupil kvůli pětiletému trestu v kauze Pandur do vězení na Ruzyni.

Video Zázrak? Zeman tvrdí, že mu „odešla“ cukrovka a jeho lékař byl v šoku. - Jan Jedlička
1080p 720p 360p

Doporučujeme
jdi-se-bodnout ( 10. listopadu 2017 19:54 )

Zeman teď jmenoval 4 nové soudce a 24 (dvacet čtyři) nových soudkyň. Kde o tom pleskáci píšou?

zdenekk_informatik ( 10. listopadu 2017 18:12 )

Trpět bude hlavně Zeman, pokud by náhodu byl znovu zvolený, že?

zdenekk_informatik ( 10. listopadu 2017 18:07 )

rc-boct jenže hrstce jeho voličů to pořád ještě nedocvaklo.

rc-boct ( 10. listopadu 2017 18:00 )

Konkurentů má Zeman dost a doufáme, že zvítězí zdravý rozum a lidská odpovědnost před unáhleným jednáním nezodpovědných voličů.

sezral_jsem_kukyho ( 10. listopadu 2017 17:19 )

Taky sem Zemana volil, ale když vidím jaká je z něho troska, tak to už neudělám. Měl by odstoupit a dožít v klidu v ústraní. Jinak jeho voliči by se měli spoluzodpovídat za ostudu a průšvihy, které pokud bude znovu zvolený, napáchá. Mějte rozum a nemučte ho tím, že ho znova zvolíte.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa