Kdy budou mít děti volno? Jarní prázdniny v roce 2018 okres po okrese

Autor: ixs - 
16. listopadu 2017
10:25

Žáci základních a středních škol se těší na jarní prázdniny. Celé rodiny vyrážejí hlavně na hory. Aby se děti s rodiči na svazích prostřídali, má každý okres v Česku jiný termín. Kdy budou prázdniny u vás?

Češi obvykle tráví jarní prázdniny na lyžích či snowboardech v Alpách, Krkonoších či Beskydech. Někteří se však nemohou dočkat sluníčka a míří za exotikou. Jarní prázdniny jsou rozděleny do šesti týdenních turnusů. Termín prázdnin se určuje podle toho, v jakém okrese se nachází daná obec či město.

Termín 5. 2. – 11. 2. 2018

První týden jarních prázdnin mají volno školáci z Prahy 1, Prahy 2, Prahy 3, Prahy 4, Prahy 5, Blanska, Břeclavi, Hodonína či Vyškova. Volno čeká i okresy Brno-město, Brno-venkov, Znojmo, Domažlice, Tachov, Louny a Karviná.

Termín 12. 2. – 18. 2. 2018

Druhý týdenní turnus jarních prázdnin v roce 2018 se v rámci metropole týká Prahy 6, Prahy 7, Prahy 8, Prahy 9 a Prahy 10. Volno budou mít také školáci v Chebu, Karlových Varech, Sokolově, Nymburku, Jindřichově Hradci, Litoměřicích, Děčíně, Přerově a Frýdku-Místku.

Termín 19. 2. – 25. 2. 2018

Ve třetím turnusu jarních prázdnin se dočkají školáci v Kroměříži, Uherském Hradišti, Vsetíně, Zlíně, Mělníce, Rakovníku, Hradci Králové, Teplicích či v Novém Jičíně. Ochuzeny o volno nebudou ani okresy Praha-západ, Praha-východ, Plzeň-město, Plzeň-sever a Plzeň-jih.

Termín 26. 2. – 4. 3. 2018

Přelom února a března přinese jarní prázdniny do České Lípy, Jablonce nad Nisou, Liberce, Semil, Havlíčkova Brodu, Jihlavy, Pelhřimova, Třebíče, Žďáru nad Sázavou, Kladna či Kolína. Mohou se těšit i žáci v Kutné Hoře, Písku, Náchodě a Bruntálu.

Termín 5. 3. – 11. 3. 2018

Předposlední, pátý turnus jarních prázdnin se bude týkat škol v Mladé Boleslavi, Příbrami, Táboře, Prachaticích, Strakonicích, Ústí nad Labem, Chomutově, Mostu, Jičíně, Rychnově nad Kněžnou, Olomouci, Šumperku, Opavě a Jeseníku.

Termín 12. 3. – 18. 3. 2018

Poslední, šestý turnus jarních prázdnin, který je v polovině března, čeká Benešov, Beroun, Rokycany, České Budějovice, Český Krumlov, Klatovy, Trutnov, Pardubice, Chrudim, Svitavy, Ústí nad Orlicí, Ostravu-město a Prostějov.

Kam vyrazit s dětmi na hory? Podívejte se na vyzkoušené hotely >>>


Čtěte více na Blesk.cz:

MINIMÁLNÍ MZDA 2018 PODLE PROFESÍ

KDY SE MĚNÍ ČAS V ROCE 2018

Český lev 2018 - nominace a výsledky

Oscar 2018 - nominace a výsledky


Vražda slovenského novináře Jána Kuciaka >>>

Svatba prince Harryho a Meghan Markle >>>

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Další videa
Články odjinud