Sobota 2. prosince 2023
Svátek slaví Blanka, zítra Svatoslav
Zataženo, sněžení 0°C

Výsledky komunálních voleb 2022: Podívejte se, jak dopadly volby ve vaší obci

Výsledky voleb 2022
Výsledky voleb 2022  (Autor: Blesk: Karel Kopáč)
Autor: red - 
25. září 2022
13:58

Zde najdete kompletní výsledky komunálních voleb 2022. Podívejte se, která strana uspěla ve vašem městě.

Komunální volby začaly v pátek 23. září 2022 otevřením volebních místností. Voliči v nich rozhodli o složení obecních zastupitelstev.

Volební místnosti zůstaly otevřené až do 14:00 v sobotu 24. září. Povolební dění můžete sledovat v ONLINE přenosu Blesk Zpráv. Zde zároveň kompletní výsledky komunálních voleb.

Výsledky komunálních voleb 2022

Array

Výsledky voleb ve statutárních městech:

Výsledky komunálních voleb 2022 podle krajů

Video  Průvodce komunálními volbami  - Videohub
Video se připravuje ...

Komunální volby 2022

Komunální volby v České republice se konají každé čtyři roky. Výsledky komunálních voleb určí složení obecních zastupitelstev a rozhodnou i o tom, kdo se stane starostou či primátorem.

Video  Komunální volby 2022: Koho volit v Praze?  - Videohub
Video se připravuje ...

Systém komunálních voleb

V komunálních volbách v Česku mohou lidé volit kandidáty různých stran. Celkově je ovšem systém komunálních voleb stále poměrný a mandáty se rozdělují pomocí D'Hondtovy volební metody. Voliči mají tolik hlasů, kolik se volí členů zastupitelstva. Ty mohou rozdělit třemi různými způsoby:

  1. Volit jednotlivé kandidáty
  2. Volit jednu stranu
  3. Oba způsoby kombinovat

Video  Jak upravit hlasovací lístek v komunálních volbách 
Video se připravuje ...

Volební místnosti

V komunálních volbách mohou lidé volit pouze v místě svého trvalého bydliště. Ve volební místnosti na průběh voleb dohlíží okrsková volební komise.

Video  Jak vypadají hlasovací lístky pro komunální volby?  - Ministerstvo vnitra České republiky
Video se připravuje ...

Výsledky voleb do Senátu 2022 najdete ZDE >>>

 

tom999 ( 24. září 2022 23:43 )

Pražská koalice slibovala levnější MHD, Piráti dokonce zdarma.

Pirati - "" Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají "" / to se psal rok 2018 VOLBY 2018 /, Teď chtějí razantně zdražovat - skutecnost roku 2020

Zatímco před dvěma lety v předvolební kampani strany tvořící současnou magistrátní koalici slibovaly zlevnění MHD, nyní uvažují i o opaku. Radní pro dopravu Adam Scheinherr (Praha sobě) nově vedení města představil plán zdražení jízdenek. Variantu okamžitého zdražení až o 2000 ale vyloučil a návrh zdražení o 365 korun ročně...20.7.2020

Podle varianty, která proběhla médii, by roční kupon, který dnes stojí 3650 korun, mohl stát až 5400 korun.

Zatímco nyní zaplatí rodina se dvěma dětmi ročně na jízdném 9860 korun (dva dospělí po 3650 Kč, dva studenti po 1280 Kč), po původním návrhu zvýšení ceny jízdného by dospělí platili 5500 korun a studenti 1945 korun. Roční náklady na jízdné by tak rodině vzrostly zhruba o 4830 korun na 14 890 korun.

anoooo stacily 2 roky a uz zacal klasika scenar - - - ZDRAZOVAT, VYSAVAT prachy z penezenek volicu ........


Pirati - volby 2018 - Pět rostlin konopí na osobu. Piráti navrhují legalizaci marihuany - - - noooo pise rok 2022 a NIC MOC , ze

9. 2022 — Koaliční Piráti prosazují legalizaci marihuany už od svého vzniku. Pro legalizaci marihuany .... n e k d y

+ + + Studenti a senioři si od dubna připlatí za dopravu, končí dosavadní systém slev

Studenti a senioři si od dubna za jízdenky ve veřejné dopravě připlatí. Začíná platit nové nastavení státních slev ve výši 50 procent z ceny jízdného místo dosavadních 75 procent. Nové slevy by podle odhadů státu měly přinést ročně úsporu přes 1,8 miliardy korun.

STATNI POKLADNA by prisla k 1,8 miliardy korun !!??!! - - -

takto si zase predstavuji jak hledat penize - A ZASE NA BLBEM MISTE !!!!!

tom999 ( 24. září 2022 23:08 )

a fakt N E S E D I to co rikal odbornik lidu Ceskeho

Předsedu vlády za jeho slova na twitteru kritizoval šéf největší odborové centrály v zemi Josef Středula. "Znevažovat všechny účastníky bez důkazů jsem si už zažil v roce 2012 u vlády ODS. Jdete stejně špatnou cestou, pane premiére," napsal předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS).

Dnešní demonstrace byla podle Středuly zejména výsledkem š p a t n é práce v l á d y a obav lidí z budoucnosti.

Pokud kabinet nezačne konat na ochranu lidí a firem, tak budou demonstrace nejenom pokračovat, ale naberou na síle, dodal.

tom999 ( 24. září 2022 23:07 )

takze mega F O R . . . . .

volebni ucast v roce 2022 - 43,20% ??!!??

tak proc na Vaclavaku demonstrovalo . 3.9.2022 - Demonstrace na pražském Václavském náměstí proti vládě a současné situaci se zúčastnilo 70.000 lidí.

TAK KDE JOU TI l i d e ??!!??!!

to nejak nesedi ??!!?? to mel soudruh F I A L A tedy pravdu - Sobotní demonstraci na Václavském náměstí, které se účastní desítky tisíc lidí, svolaly síly, které se hlásí k proruské orientaci, mají blízko k extrémním pozicím a jsou proti zájmům ČR, řekl novinářům premiér Petr Fiala (ODS). Místopředseda vlády a ministr vnitra Víta Rakušan (STAN) na twitteru uvedl, že bere vážně obavy lidí, kteří na demonstraci přišli. Řešení situace ale podle něj neleží v příklonu k Putinovu Rusku. Podle policie se na protivládní demonstraci sešlo 70.000 lidí.

Premiér v rámci kampaně před komunálními volbami cestuje po středních Čechách. "Je jasné, že ruská propaganda a dezinformační kampaně se objevují na našem území opakovaně a někdo jim prostě podléhá," uvedl Fiala v Líbeznicích u Prahy. Dodal, že každý má právo vyjádřit své postoje a demonstrovat. "Interpretace událostí, které jsem já měl zatím možnost vidět, ukazují na silně proruské postoje, a podle mě to neodpovídá tomu, co jsou zájmy České republiky a našich občanů," doplnil Fiala.

tom999 ( 24. září 2022 22:52 )

Komunální volby v číslech
Zajímavá bude letos také účast u komunálních voleb, která bývá nižší.

Před čtyřmi lety - 2018 přišlo k volbám 47,34 % Čechů, v roce 2014 to bylo 44,46 %.

V celé republice bylo zaregistrováno přes 23.000 kandidátních listin, kandiduje přes 195.000 lidí, což je téměř o 21.000 méně než před čtyřmi lety. Bojují o zhruba 62.000 křesel v zastupitelstvech.

tom999 ( 24. září 2022 22:49 )

V Praze tak v současné době vládne koalice Pirátů, Praha sobě, TOP 09, STAN a KDU-ČSL.

Zničí STAN jeho kauzy?
Velký otazník v současné době visí nad hnutím STAN.

To zaznamenalo v posledních volbách do Poslanecké sněmovny velký úspěch a stalo se druhou nejsilnější stranou ve vládě – získalo jen o jednoho poslance méně než první ODS.

Komunální volby byly pro STAN vždy vlajkovou lodí, z „obyčejných“ starostů ostatně vzniklo.

V posledním roce ale mělo hned několik kauz.

++ Jednalo se například o pochybné podnikání kandidáta na ministra průmyslu a obchodu Věslava Michalika, odlet na půlroční stáž do USA Jana Farského, který si chtěl ponechat mandát poslance, požadování odškodnění za kauzu Vrbětice europoslancem Stanislavem Polčákem nebo o pražskou korupční kauzu Dozimetr, v níž byl jedním z hlavních aktérů tehdejší náměstek primátora za hnutí STAN Petr Hlubuček.

Kvůli kontaktům s dalším obviněným z této kauzy, podnikatelem Michalem Redlem, v červnu rezignoval ministr školství Petr Gazdík. Poté opozice několikrát vyzvala kvůli kauzám k rezignaci šéfa hnutí a ministra vnitra Víta Rakušana. Stejné výzvě čelí i ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela, který podle kritiků špatně a pomalu řeší energetickou krizi.

forrrrrr - - - před volbami OAZKA starostů a členů STAN z malých obcí, zda se bojí, že jim kauzy hnutí u voleb uškodí. Několik z nich se toho obává, zároveň ale věří, že obyvatelé menších obcích volí především podle lidí, které často znají osobně, a podle jejich práce.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa