Sobota 2. července 2022
Svátek slaví Patricie, zítra Radomír
Oblačno, bouřka 27°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

Otec (32) obviněný z pokusu o vraždu miminka: Šokující slova rodinného známého

Po narození dcery si otec dokonce vyvěsil na sociální síť rodinné fotografie.
Po narození dcery si otec dokonce vyvěsil na sociální síť rodinné fotografie.  (Autor: Reprofoto CNN Prima News)
Autor: jel - 
22. května 2022
09:34

Počátkem května obvinili chomutovští kriminalisté dvaatřicetiletého muže z pokusu o vraždu vlastní dcery. Miminko skončilo ve vážném stavu v nemocnici. Přestože otci hrozí 15 až 20 let vězení, soudce ho do vazby neposlal, pouze uložil podmínky pro vyšetřování na svobodě, ty však muž velmi rychle porušil. Známý obviněného nyní promluvil o špatných poměrech v rodině.

V pondělí 9. května informoval policejní mluvčí Daniel Vítek o tom, že policie obvinila muže z Chomutovska z pokusu o vraždu vlastní nezletilé dcery. „Podle dosud získaných důkazů měl dítěti v kojeneckém věku způsobit velmi závažná zranění, důvodem zřejmě bylo, že holčička plakala. A muž, který byl pod vlivem alkoholu, ji kvůli tomu brutálně napadl,“ sdělil tehdy Vítek.

Pro CNN Prima News promluvil rodinný známý. Ten tvrdí, že obviněný muž měl údajně týrat své děti, dokonce i manželku. „Byl napitý a vlastně ho rozčilovalo, že to malý brečelo, že neměl klid. Tak s ní párkrát hodil o postel,“ sdělil televizi. Navíc následně nikdo nešel s holčičkou k lékaři, přestože byl její zdravotní stav špatný a postupně se zhoršoval. Na vyšetření se s ní otec vydal až po několika dnech od incidentu.

„Od doktora mi volal, že si tam malou nechali, má krvácení do mozku a že mu v sobotu spadla na hlavičku. Řekl jsem mu, že je pěkný idiot, když to nechal od soboty až do čtvrtka,“ doplnil známý. Holčička je stále v péči lékařů.

Policisté po těchto událostech muže obvinili z pokusu o vraždu, žádali pro něj vazbu, protože v rodině je další nezletilé dítě. Soudce ji ale neuvalil a pouze stanovil podmínky pro vyšetřování na svobodě. Jednu z nich, že nesmí pít alkohol, však otec záhy porušil. O několik dní později si policisté v centru Chomutova všimli zjevně opilého a pokřikujícího muže. Poznali, že jde o obviněného, a proto jej zatkli. Nyní je vyšetřován ve vazbě.

balcarova3 ( 23. května 2022 08:33 )

tihle tvrdí jak svoje děti milují....ale mají je hlavně jako zdroj příjmů. Čím více dětí - tím více dávek. O lásku tu mnohdy vůbec nejde.

iFender ( 22. května 2022 14:29 )

Ten soudce by pachatele urcite nepustil na svobodu ,kdyby se jednalo o milovanou dceru.

renataren ( 22. května 2022 14:04 )

Co na to Romea?

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání