Úterý 28. března 2023
Svátek slaví Soňa, zítra Taťána
Oblačno, déšť se sněhem 5°C

Vrah mladých mladých milenců v Případech 1. oddělení: Zatčení pachatele proběhlo ve skutečnosti úplně jinak!

Autor: jel - 
15. listopadu 2022
05:00

V pondělí Česká televize odvysílala již jedenáctou epizodu třetí série Případů 1. oddělení. V nejnovějším díle kriminalisté z pražské mordparty řešili vraždu dvou mladých maturantů. Díl se inspiroval případem z ledna 2013. Na dopadení skutečného pachatele tehdy usilovně pracoval kriminalista Aleš Preis, který je předobrazem pro seriálového kapitána Pražáka (Filip Blažek). Stejně jako Pražák ani Preis kdysi vraha nezatkl. Ne ovšem kvůli televiznímu natáčení, v realitě bylo všechno mnohem dramatičtější. Seriál nakonec symbolicky napravil starou nespravedlnost. 

V nové epizodě Případů 1. oddělení se členové pražské mordparty pustili do vyšetřování brutální vraždy osmnáctiletého Filipa a o půl roku mladší Marie. Seriálové oběti byli o něco mladší než ty skutečné. Anička a Michal, kteří byli zavražděni v roce 2013 v Krči, byli totiž stejně staří a oběma bylo devatenáct.

Na případu v seriálu usilovně pracuje především kapitán Martin Pražák v podání Filipa Blažka. Ten je zároveň delegován ředitelkou Radkou Drápovou (Lucie Štěpánková) na natáčení reportáže, o čemž jeho šéf Tomáš Kozák (Ondřej Vetchý) nemá ani tušení a Pražákovi se to ani trochu nelíbí.

NAvíc má tu smůlu, že je na natáčení zrovna v momentě, kdy se podaří najít vraha v jednom ze zlínských hotelů. Protože má vypnutý telefon, Kozák rozhodne, aby podezřelého zatkli bez něj. Což následně Pražáka skutečně naštve.

Jak to ale bylo ve skutečnosti?

Tuto část příběhu si scénáristé dost upravili. Aleš Preis, který na případu nejvíce odpracoval, sice taky bohužel pachatele nezatkl, ale ze zcela jiných důvodů. Když se podařilo podezřelého vypátrat, šlo opravdu o čas. Vedení nabídlo Preisovi, aby na cestu do Zlína využil vrtulník, a tak ještě s kolegou skutečně letěli. Další dvojice kriminalistů vyrazila do cíle autem.

Helikoptéra s policisty však

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání