Čtvrtek 29. říjen 2020
Svátek slaví Silvie, zítra Tadeáš
Oblačno, déšť 11°C

Vražda miminka v Přelouči: Malý Robert (†2 měs.) málem neměl ani důstojný pohřeb! Zasáhli známí

Autor: chal - 
14. října 2020
19:48

Malý Robert na světě nepobyl příliš dlouho, teprve dvouměsíční syn Rumunky Saši S. (19) žijící v Přelouči zemřel na konci září po brutálním útoku otčíma Roberta N. (28). Ten ho údajně umlátil, protože miminko neustále brečelo… Událost obyvateli Přelouče otřásla, ti nyní budou mít možnost se s děťátkem rozloučit na pohřbu.

Případ vraždy malého chlapečka byl zpočátku velmi zamotaný. O smrti miminka se čeští policisté dozvěděli přes své rumunské kolegy, kterým dali echo příbuzní rodiny zesnulého dítěte. Netrvalo dlouho zjistit, že zpráva je bohužel pravdivá.

Mladá matka z Přelouče Saša S. při výslechu kápla božskou a přiznala, že její synáček Robert zemřel po útoku jejího partnera Roberta N. Dvojice Rumunů pak tělíčko schované v kufru v úložném prostoru kočárku odvezla do mokřadu za Přeloučí, kde kočárek schovala. Saša s Robertem pak plánovali odjet z republiky, policisté je ale stihli zadržet.

Tragická smrt malého Roberta obyvatele Přelouče šokovala. Před domem, kde chlapeček těch pár měsíců žil, vzniklo improvizované pietní místo, kde místní pokládali hračky a zapalovali svíčky. Nyní budou mít možnost dát hošíkovi poslední sbohem.

„Ve čtvrtek bude mít malý Robertek rozloučení na hřbitově v Přelouči,“ uvedla na Facebooku známá ženy, která pohřeb organizovala. Aby vůbec mohl mít Robert důstojné poslední rozloučení, museli se mezi sebou lidé složit. „Konečně bude moci odejít do nebíčka tak, jak se patří,“ dodala a organizátorům za jejich čin poděkovala.

Policisté Roberta N. obvinili z vraždy, hrozí mu 15 až 20 let vězení, případně výjimečný trest. Saša S. je na svobodě, což některé obyvatele Přelouče překvapilo. Sepsali proto petici, ve které žádají, aby byla potrestána. Městem se navíc nesou zvěsti, že je Saša znovu těhotná…

Video Muž obviněný z vraždy dítěte. 

Další videa
Články odjinud