Středa 23. září 2020
Svátek slaví Berta, zítra Jaromír
Polojasno 25°C

Lenka (28) vyhodila syna Martínka (†22 měs.) z okna: Zmírnili jí trest!

Autor: ČTK - 
5. srpna 2020
12:07

Vrchní soud v Praze snížil trest Lence P. (28), která v listopadu v roce 2018 zabila svého malého synka Martínka (†22 měs.) vyhozením z okna. Z 12metrové výšky se pak vrhla za ním, ale přežila. Mladá žena původně dostala 17,5 roku vězení, ve středu jí byl trest snížen na 16 let.

Mladé ženě, která v Českých Budějovicích vyhodila z okna svého dvouletého syna a vyskočila za ním, ve středu odvolací soud snížil trest ze 17,5 roku na 16 let vězení. Žena tvrdila, že si na událost nepamatuje a že by takového činu určitě nebyla schopna. Dítě po pádu ze čtvrtého patra zemřelo, jeho matka se z těžkých zranění zotavila bez závažnějších následků.

Tragická událost se stala 6. listopadu 2018 nad ránem na sídlišti, kde bydlel otec dítěte. Partnerka s nimi v té době nežila, ale přišla na návštěvu a její bývalý přítel jí oznámil, že chce odjet za prací do Nizozemska a že by mohl vzít syna s sebou. Podle rozsudku pak žena v úmyslu spáchat sebevraždu kvůli dlouhodobě náročné životní situaci nejprve vyhodila svého syna hlavou napřed z okna ve výšce 12,3 metru a poté ho následovala.

U osmadvacetileté ženy, která má dva inženýrské tituly a doposud nebyla trestaná, neshledal psychiatr žádnou duševní chorobu ani poruchu. Podle něj jednala v afektu způsobeném dlouhodobě nepříznivými vztahy s partnerem. Psycholog vyslovil domněnku, že její jednání mohlo být pomstou otci dítěte. Soudci však dospěli k závěru, že se motiv pomsty nepodařilo prokázat.

„Nedokážu si představit, že bych mu (synovi) něco udělala. Proč bych to dělala? Vždyť on přece za nic nemohl. Jaký by k tomu měl kdokoliv proboha důvod?“ uvedla ve středu u pražského vrchního soudu plačící obžalovaná. „Dítě bylo to nejlepší, co mě v životě potkalo,“ zdůraznila.

„Byla jsem psychicky úplně na dně a fyzicky taky vyčerpaná. Hrozně jsem se snažila, ať to vyřešíme, ale ono to nešlo. Byla jsem v permanentním stresu, že mi ho sebere,“ řekla na adresu partnera. Rodinu finančně zajišťovala ona, přítel zůstal na rodičovské a jejich vztah se rozpadl. „Za každou cenu si mě chtěl udržet. Byl nespolehlivý, nepracoval. Najednou přišel s tím, že mi malého sebere, že odjede do Holandska, sliboval pohádkové výdělky,“ řekla.

Podle pravomocného rozsudku má žena vyplatit příbuzným dítěte celkem 1,6 milionu korun jako nemajetkovou újmu.

thralcubo ( 5. srpna 2020 16:52 )

LEEXI.ŇET - úžasné seznаmovací místо prо dоspělé, ktеří сhtějí najít partnеra, ktеrý budе mít sеx

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud