Smutný osud nejvyššího muže světa (227 cm): Něžný obr zemřel v pouhých 22 letech

Autor: Jindřich Bíč - 
29. července 2020
05:45

Taky byste někdy chtěli být vyšší? Robert Pershing Wadlow si to nepřál nikdy. Otci přerostl přes hlavu už v osmi letech, kdy měřil 187 centimetrů.

V roce 1940 měřil 272 centimetrů a vážil 222 kilogramů. Bylo mu 21 let a byl nejvyšší člověk světa. Jeho ruce od začátku dlaně po špičky prstů měřily 30 cm a rozpětí paží dosahovalo neuvěřitelných 287 cm. Kamkoliv přišel, budil pozornost. Dospělí lidé vedle něho vypadali jako děti. Kromě svého velkého těla měl velkého i ducha. Byl to opravdový gentleman, který se ke svému okolí choval s laskavostí a noblesou. I díky tomu si vysloužil přezdívku Něžný obr. Jak se to ale stalo, že dorostl do takových rozměrů a proč zemřel v pouhých 22 letech?

Dětství

Narodil se 22. února roku 1918 v illinoiském městečku Alton manželům Addie a Haroldu Wadlowovým. Nic nenasvědčovalo tomu, že by se měl jakkoli vymykat. Byl zdravý a vážil běžných tři a půl kila. Jenže ve 3 letech měl už 150 cm a v pěti letech už nosil oblečení dospělých. Rodičům bylo jasné, že něco není v pořádku, a šli s ním k doktorovi.

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 1 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium

Další videa
Články odjinud