Pondělí 20. března 2023
Svátek slaví Světlana, zítra Radek
Oblačno, déšť 14°C

Kubíčka (†7) zabil autobus ve Slaném: Zdrcené rodině pomáhají sousedé i cizí lidé

23. června 2020
05:35

Kubíček (†7) tragicky zemřel při nehodě autobusu ve Slaném. Ten najel na autobusovou zastávku a srazil právě Kubíčka, který stál vedle zastávky. Soused rodiny se rozhodl, že svým přátelům finančně pomůže, aby v těžkém období nemuseli řešit alespoň peníze.

Devátý červnový den došlo ve Slaném na Kladensku ke strašlivé nehodě. Autobus tam najel na zastávku a srazil sedmiletého Kubíčka. Okamžitě se začaly sjíždět záchranné složky, k místu přiletěl i vrtulník. Odlétal bohužel prázdný.

Nehoda měla tragické následky. I přes veškerou rychlou pomoc Kubíček na místě zemřel. Rozjelo se i vyšetřování nehody. „V případě nejsou žádné nově informace, čekáme na posudky,“ řekla Blesku policejní mluvčí Michaela Nováková.

Video  Autobus vjel ve Slaném na zastávku plnou lidí.  - Blesk.cz - David Malík
Video se připravuje ...

Vrátil se jen jeden

Co je ale nového, je obrovská solidarita, kterou smutná událost vyvolala. Soused Kubíčkovy rodiny se rozhodl, že svým známým pomůže vyhlášením veřejné sbírky. „Mnoho let se z okna dívám na dům se starými vraty a kamennou zdí. Původně v tom domě bylo ticho, ale s příchodem rodiny a dětí dům ožil,“ popisuje dobrodinec Karel na stránce organizace Donio, kde sbírka běží.

„Jde o rodinu soukromého malorolníka, typicky hrdého na svůj malý́ grunt a rodinu. Statek dávají́ pomalu do pořádku,“ uvedl. Táta tří kluků koupil kobylu, opravil traktor, společně pak jezdili na pole nebo do lesa. „Táta je jediný́ živitel, jeho žena je doma a stará se o děti a zvířata, dobrala rodičovskou dovolenou. Vidět tohle zblízka a slyšet, je nádhera. Pro mě jsou to nejlepší́ sousedé,“ dodal. Toho osudného červnového dne šel Kuba se svým bráchou do školy, vrátil se ale jen jeden.

Viděl ho umírat

Soused Karel pomocí stránky organizace Donio vytvořil sbírku. Během čtyř dní se podařilo vybrat téměř 70 tisíc korun. Jak chce rodině pomoci? „Chci touto sbírkou nabídnout možnost pomoci těm, kteří chtějí pomoci a rozumí této situaci. Myslím, že nedělám nic výjimečného a že vy na mém místě byste udělali to samé. Mám podezření́, že naše společnost nemá žádné automatické́ páky na podporu lidí v traumatu a že často ta pomoc musí přijít od přátel,“ popsal svůj počin. 

Peníze, které se díky sbírce vyberou, pomůžou rodině v terapeutické péči o samotné rodiče a dva bratry. „Budou použity na psychologickou a právní pomoc rodině. Jako finanční polštář na kratší dobu v traumatické situaci a jako výraz sounáležitosti občanské společnosti,“ napsal Karel.

„Mohou být použity na rekonvalescenci vědomí staršího bratra, který byl události přítomen, viděl, jak mu zemřel bratr, volal matce a otci. Na vrácení víry ve zdravou společnost po nespravedlivém utrpení,“ dodal Karel na konec. 

Jirik-ta ( 23. června 2020 21:16 )

Kdo ví jaký bude závěr vyšetřování a zda se ho vůbec dozvíme. V sázce je pověst firmy.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání