Neděle 26. března 2023
Svátek slaví Emanuel, zítra Dita
Oblačno, déšť 12°C

Kubíčka (†7) přejel autobus ve Slaném: Poslední rozloučení rodiny

Autor: jk, ran - 
13. června 2020
05:01

Žalem sevřená rodina Kubíčka, kterého 9. června ve Slaném zabil autobus, se s chlapcem rozloučí tiše v rodinném kruhu. Na jeho počest obec vyvěsila černý prapor. Ten je umístěný na budově obecního úřadu.  

Zármutek sevřel vesnici poblíž Slaného, kde žil Kubíček (†7), jehož 9. června připravil o život na nástupišti ve Slaném autobus. Na tamní návsi je vyvěšeno smuteční oznámení, na budově obecního úřadu visí černý prapor.

Truchlí všichni, kdo ho znali 

„Musíme se s tím všichni nějak vypořádat,“ řekla Blesku jedna ze sousedek, která se s rodinou znala. „Byl to hodný kluk,“ dodala. Žalem zdrcená rodina připravuje Kubíčkovi poslední rozloučení, pohřbí jej v úzkém rodinném kruhu. Kubíčka kromě rodičů a prarodičů oplakávají i dva bráškové (4 a 12).

Černý prapor vlaje na znamení smutku i u vchodu do základní školy, kam Kubíček spolu se svým nejstarším bratrem chodil. V osudný den se vraceli domů společně. 

Neštěstí se stalo ve 9. června ve 12.20 hodin na autobusovém nádraží v centru města. Po nehodě zůstala zdemolovaná zastávka a jeden vyhaslý dětský život. Pro chlapce přiletěl záchranářský vrtulník, ale vrátit se musel s prázdnou. Kubíček ještě chvíli po nehodě žil, ale už mu nebylo pomoci.  

Policie šetří, proč k neštěstí došlo

Policie s šetřením, proč autobus do lidí na nástupišti vjel, ještě neskončila. Zatím vyloučila roli alkoholu či zdravotního stavu řidiče. Řidič autobusu uvedl, že se mu zasekl plynový pedál.  

Podle svědků stál řidič chvíli po nehodě venku jen v pantoflích a byl tak i vyfotografován. Spekuluje se proto o tom, že také nevhodné obutí mohlo v tragickém neštěstí sehrát svou roli.

Martin32 ( 13. června 2020 12:16 )

Stejně moc nedostane tihle lidi jsou většinou z obliga. Pokud uplatí ještě navíc soudce což v této republice není nic těžkého (Dara Rollins by mohla vyprávět například) nemusí sedět vůbec.

zatracena ( 13. června 2020 09:43 )

...mimochodem BRZDOVÝ pedál v Autobusech - vypadá jako lopatka větráku Kubánského hotelového pokoje umístěným na stropě ( myšleno její velikostí nebo chcete li - rozměrem) Nevěřím na špatnou obuv řidiče - zkuste si vzít těžké pracovní boty a řídit v tom celý den ? Hlavně v sedě - pokud pedály ovládáte hlavně kotníky. Řidiči MKD (TIR) - běžně jezdí v pohodlných botách stejného typu / a příčinou jejich nehod je buď mikrospánek nebo nepozornost - NIKOLIV OBUV !

zatracena ( 13. června 2020 09:25 )

udělejte si Exkurzi do ČSAD aby kritici a zastánci PANTOFLE ŘIDIČE ??? Viděli na vlastní oči - JAK vypadají pedály v Autobusu.... i kdyby měl řidič velikost nohy 46 - není možné aby se tzv. PEDÁL ZASEKL - navíc jak někdo chytře poznamenal - chce to i Experta na obuv - nejlépe z Baťovy OBUVNICKÉ Univerzity ? Chyba řidiče, či TECHNICKÝ stav - možná ? Obuv - nikoliv ! Jelikož těžké pracovní boty jsou Tvrdé a nepoddajné o proti těm lehkým a měkkým Crocs ...jinak k TRAGÉDII CHLAPEČKA jsem se již vyjádřil... R.I.P.

Jirik-ta ( 13. června 2020 07:51 )

Spojka, brzda a stojím. Ne. Kdyby raději řekl jak to bylo. Stejně na to přijdou. Ale
klukovi to už nepomůže.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání