Rodiny se dojemně rozloučily s Vojtou (†23) a Mirkem (†29): Zemřeli při nehodě traktoru

Autor: jel - 
2. června 2020
15:06

Obec Lidečko na Vsetínsku se již druhý týden vzpamatovává z hrůzné tragédie. Minulou sobotu se tam v brzkých ranních hodinách zřítil ze srázu traktor s pětičlennou posádkou. Mirka a Vojtu stála nehoda život, další pasažéři traktoru byli zraněni. Se dvěma zesnulými muži se obec rozloučila minulý týden. Na jejich parte rodiny zveřejnily dojemná slova.

„Zetor se před čtvrtou hodinou ráno zřítil z velkého srázu a zastavil se o strom. Dva muži zranění nepřežili, tři jsou v nemocnici. Dva ve vážném stavu,“ sdělila k nehodě minulou sobotu mluvčí policie Lenka Javorková. Policie také sdělila, že nehodu oznámil jeden z účastníků tragédie, kterému se i přes zranění povedlo dostat do vesnice a zavolat pomoc.

Hned den po nehodě se v obci konala mše za zesnulé mladíky. „Dnes se v kostele v Lidečku budeme modlit růženec za spásu duše Vojtěcha H. a Miroslava B. a také za uzdravení Martina G. a ostatních ogarů. Přijďte, zvláště jejich spolužáci a kamarádi,“ napsala v nedělním věstníku farnost Lidečko. 

Pohřby obou tragicky zesnulých mladíků se konaly minulý týden. „Bude dál žít v srdcích nás všech, kteří jsme ho měli rádi,“ stojí na smutečním oznámení devětadvacetiletého Mirka. S ním se rodina rozloučila ve čtvrtek v odpoledních hodinách.

Druhému zesnulému Vojtěchovi dala rodina poslední sbohem o den později. „Odešel jsi od nás, kteří jsme Tě měli tak rádi, aniž by rety Tvé nám sbohem zašeptaly,“ napsali Vojtovi příbuzní dojemný vzkaz na parte.

Okolnosti hrůzné nehody jsou však i nadále velkou neznámou. Policie pokračuje v šetření. Jednoho ze zraněných převezl vrtulník do ostravské nemocnice, druhého do nemocnice ve Zlíně. Tam nakonec skončil i pátý muž, který doběhl pro pomoc.

Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud