Míra s Vojtou zemřeli při nehodě traktoru na Vsetínsku: Blízcí se modlí za spásu jejich duše

Autor: VaB, ČTK - 
26. května 2020
05:02

V traktoru v Lidečku na Vsetínsku cestovalo v sobotu nad ránem pět mužů. Stroj se ovšem zřítil ze stopadesátimetrového srázu, zastavil se až o strom. Nehoda má ale tragické následky, na místě zemřel Míra s Vojtou! V obci se za spásu jejich duše v neděli pomodlili jejich blízcí.

V noci z pátku na sobotu došlo u obce Lidečko k tragédii nebývalých rozměrů! V traktoru, kam se sotva vejdou dva lidé, jelo pět mužů (23 až 31). Poblíž Čertových skal ale traktor sjel ze stopadesátimetrového srázu! 

Těžký traktor se zastavil až o vzrostlý strom. Pro pomoc do blízké obce došel jeden ze zraněných. Mrtvé a zraněné z traktoru přivolaní hasiči nacházeli postupně v terénu. Nehodu nepřežil Miroslav a Vojtěch.

Na místo vzlétl i záchranářský vrtulník, který jednoho muže převezl do ostravské nemocnice, druhého do nemocnice ve Zlíně, zde skončil i muž, který doběhl pro pomoc. Nehoda se stala ve špatně dostupném lesním terénu, zasahující složky tak musely část úseku jít pěšky. Hasiči se záchranáři ihned zraněným poskytli první pomoc včetně resuscitace. 

Modlitba za spásu duší

Jednoho mrtvého muže, Mirka, oplakává příbuzný. „V naší velké rodině se stalo neštěstí, Mirek B. se zabil. Byl v blbou chvíli na blbém místě,“ napsal Karel. Podle něj je to i největší ztráta pro celou rodinu.

„Budu následovat svůj vzor, svoji milovanou Babičku, modlit se za všechny denně, aby se všichni ve zdraví vrátili domů k rodinám,“ napsal dále Karel.

V kostele v obci Lidečko se za dva mrtvé a jednoho zraněného v neděli večer pomodlili. „Dnes se v kostele v Lidečku budeme modlit růženec za spásu duše Vojtěcha H. a Miroslava B. a také za uzdravení Martina G. a ostatních ogarů. Přijďte zvláště jejich spolužáci a kamarádi,“ napsala v nedělním věstníku farnost Lidečko.  

Hny123 ( 28. května 2020 19:13 )

Ty ***u, jak to můžeš vědět jak to bylo aniž by jsi si domyslel

russo ( 28. května 2020 15:47 )

Tak ty chceš tvrdit, když se nehoda stala podle Plesku v půl čtvrté ráno, že si klusi nařídili budíky na třetí, že se půjdou projet někam ke skalám jo? Že tam nehrál roli alkohol tomu můžeš věřit snad jen ty!!! Od večera chlemcali a pak díky chlastu se z nich stali mistři, ale budík si jistě nenatahovali aby vstali na projížďku!!!

russo ( 28. května 2020 07:57 )

"lioneli:Bože lidi???? Jste normální? " A ty jsi normální? Zastávat se opilců co mohli způsobit neštěstí sobě, ale hlavně jiným. Ano, každý v životě uděláme blbost, ale nikdy jsem nesedl za volant opilý. Tady nejde přeci o to co udělali sobě, ale o to co mohly způsobit jiným. Rozhodně nejeli celou dobu jen lesem museli tam dojet po nějaké komunikaci, nehledě na to, že traktor dopadl na cestu. Stačilo např aby po ní šel třeba nimrod načekanou nebo spoustu jiných možností a traktor ho při pádu zabil, taky bys je obhajoval, že měli jen trochu pod čepicí?

brano34 ( 27. května 2020 13:26 )

Přeživší u výslechu řeknou co zatím bylo, na to se spolehněte.
Jak ovlivní tragická smrt kamarádů život těch tří? Co řeknou rodinám zemřelých?
Nedokážete si představit jakou cenu zaplatili...

tomik007 ( 27. května 2020 01:17 )

Pet chlapu na traktoru u Certovych skal - to nemohlo dopadnout dobre...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud