Úterý 28. března 2023
Svátek slaví Soňa, zítra Taťána
Oblačno, sněžení 4°C

Nehodu dvou motorkářů u Nymburka šetří znalci: Nikdo jim nechtěl pomoci, tvrdí svědek

Autor: VaB - 
2. dubna 2020
05:10

Nad sobotní tragickou nehodou dvou motorkářů (†23 a †28) u Nymburka visí spousta otazníků. Jak se motorkáři na rovné a prázdné silnici mohli srazit? Na to se snaží přijít i soudní znalci. Policie si myslí, že jeli ve stejném směru. O nehodě promluvil i svědek, který se snažil motorkářům pomoci, prý jako jediný.

V sobotu po třetí hodině odpolední došlo na rovné a přehledné silnici za Přední Lhotou na tahu na Nymburk a Poděbrady k nehodě. Podle volání na tísňovou linku se zde měli srazit dva motorkáři. K místu byl povolán celý integrovaný záchranný systém včetně záchranářského vrtulníku. 

Motorky navíc začaly po nehodě hořet. „Na místě probíhala první pomoc skrze telefonicky asistovanou neodkladnou resuscitaci (TANR),“ uvedla pro Blesk mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová. Jednotka hasičů byla na místě podle mluvčího Petra Svobody do pěti minut od ohlášení a okamžitě začali zraněným pomáhat. I přesto má ale nehoda tragické následky. Přivolaný vrtulník se tak vracel prázdný.

Nikdo nepomohl

Svědkem tragické nehody byl i Tomáš. „Teď jsem se vrátil od smrtelné nehody u Poděbrad. Skoro nikdo nešel pomoci zachraňovat lidské životy, protože obě motorky hořely,“ popsal Tomáš své zážitky z nehody. 

„Volám na ně, ať nám jdou pomoci, a všichni čuměli jak ko*oti s prominutím,“ napsal na facebooku. Podle něj byla při nehodě zraněna i přítelkyně jednoho ze zemřelých motorkářů. „Už od začátku bylo vidět, že to dobře nedopadne, protože to nevypadalo vůbec hezky. Jeden vjel do cesty druhému a kvůli lidské chybě vyhasly dva lidské životy,“ popsal Tomáš. „Asi by stejně nepřežili, ale mohli vyvinout nějakou snahu zachránit život a ne jen přihlížet, jak kluci začínají hořet,“ uvedl Tomáš.

Plno otazníků

Nad nehodou ale visí spousta otazníků. Nikdo zatím neví, jak k tragické nehodě došlo. Policejní rada Marek Šmíd pro server Deník.cz uvedl, že se motorkáři mezi sebou pravděpodobně neznali. „Jednalo se o třiadvacetiletého mladíka z Nymburska a osmadvacetiletého muže z Pelhřimova. Zatím nemáme poznatky, že by se oba muži znali,“ uvedl Šmíd. Cestovali i na výkonných motocyklech. Jeden jel na Suzuki 650 S a druhý na Triumph Street Triple R. 

Video  Tragická nehoda u Poděbrad: O život přišli dva motorkáři (28. 3. 2020).  - Aktu.cz
Video se připravuje ...

Jeden z motorkářů skončil po nehodě v příkopě a druhý na silnici. Objasnění nehody komplikuje i fakt, že policie nemá dostatek svědků tragické nehody. „Co se přesně odehrálo, to by měli zkoumat soudní znalci z oboru dopravy, kteří se také případem zabývají,“ dodal Šmíd. Deník uvedl, že policie zahájila úkony ve věci podezření ze spáchání přečinu ublížení na zdraví z nedbalosti. Jde však jen o formality, které umožní řádné vyšetření nehody.  

Přesnou příčinu nehody vyšetřují policisté. „Na pomoc si budeme určitě zvát i soudního znalce z oboru dopravy,“ uvedla pro Blesk mluvčí policie Petra Potočná. Dodala, že k případu nejsou nové informace a policisté se případem intenzivně zabývají. 

valdom_hayzle ( 2. dubna 2020 16:32 )

Pan Tomáš je buď vymyšlená neexistující osoba, nebo lidový vypravěč Takových keců nakecal, to by jeden blil. Pokud tam byla přítelkyně jednoho z pilotů, určitě by řekla jak k nehodě došlo, ne?

24hodina ( 2. dubna 2020 12:36 )

Kdo chce tam, pomozme mu tam🤣😛 zadna skoda. Dnes ma 21 ridicak a motorku 1000cm a pak se divi, ze to dopadlo tak!! Zlate Jawy 250👍

yarda ( 2. dubna 2020 11:10 )

Údajně orgány z motorkářů moc použitelné nejsou, možná do sekané.

yarda ( 2. dubna 2020 11:08 )

Dej si na auto nějaké výrazné označení, až se na silnici rozmážneš nebo až tě rozmázne ňákej fitipaldi, abych viděl, ře jsi to ty a taky se u tebe nezdržoval
BTW: Onhedy jsem volal tísňovou linku, dva se prali a hádal jsem, že tam jde o život (IMHO měnit místní názvy bez skutečně ZÁVAŽNÉHO důvodu je 3,14čovina, tehdy jsem si v tom stresu nevzpomněl, jak je přejmenovaná ta ploščaď co se dřív jmenovala Obránců míru). Pak jsem těm co pomáhají a chrání podával vysvětlení, prý jsem byl mezi prvními, kdo jim volal, ale že týpci co byli blíž si to natáčeli na mobil.

offline ( 2. dubna 2020 09:52 )

Tady se taky už měsíce vyšetřuje a ještě roky bude.

http­s://ww­w.bl­esk.cz­/cla­nek/zp­ravy-krimi/­620166­/maji­tel-mustangu-smrti-promluvil-zavodnik-vojtech-ch-si-auto-pujcil.html

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání