Sobota 23. září 2023
Svátek slaví Berta, zítra Jaromír
Zataženo 17°C

Hasiče Tomáše zabil opilý řidič: Doma na něj čekala sedmiměsíční dcerka Amálka

Autor: rc - 
1. dubna 2020
09:58

Pět dní bojoval Tomáš o život v nemocnici, poté, co do jeho vozidla narazil opilý řidič. Příběh dobrovolného hasiče, na kterého doma čekala sedmiměsíční dcerka Amálka, zasáhl celé Slovensko. Tomášovi kolegové a přátelé z Dobrovolného hasičského sboru Spišský Štvrtok na sociálních sítích prosili všechny, aby darovali Tomášovi krev. Ovšem přes veškerou pomoc veřejnosti devětadvacetiletý muž svůj boj v pondělí prohrál.

K tragické nehodě došlo ve středu 25. března na Slovensku. Dobrovolný hasič Tomáš jel ve svém autě značky Felicia, když do něj narazil řidič BMW, který podle informací televize JOJ řidič řídil v opilosti. Policie mu údajně naměřila jeden a půl promile alkoholu v krvi. Tomáš při nehodě utrpěl vážná zranění a byl převezen do popradské nemocnice. 

Pomoci se mu rozhodli jeho kamarádi a kolegové z Dobrovolného hasičského sboru ze Spišského Štvrtoka. Ti se na jejich stránce na sociální síti facebook obrátili s prosbou o pomoc pro Tomáše, který se svou přítelkyní Dagmar vychovával sedmiměsíční dcerku Amálku.„Prosíme všechny kamarády, kolegy, hasiče, hasičky a všechny lidi, ke kterým se to dostane, ať jdou darovat krev,“ poprosili širokou veřejnost o dárcovství krve pro svého kamaráda.

Tomáš bojoval v nemocnici o život pět dní, v pondělí přišla zdrcující zpráva. Devětadvacetiletý muž boj o život prohrál.„Když tvůj život nabere pořádný smysl, doma vychováváš dcerku, máš přítelkyni, kterou miluješ, opilý řidič ti zkříží cestu a je po všem. S hlubokým smutkem Vám oznamujeme, že náš kamarád, přítel, syn, kolega, brácha a hlavně milující otec, svůj nejtěžší boj, i navzdory obrovské podpoře a snaze nezvládl. Tomášku náš, zůstaneš v našich srdcích,“ oznámil smutnou zprávu na sociální síti Dobrovolnický hasičský sbor.

Ve finanční tísni se po smrti Tomáše ocitla jeho přítelkyně Dagmar, která je s malou dcerkou na mateřské dovolené. Tomášovi přátelé od hasičů se jí proto rozhodli pomoci. „Po Tomáškovi zůstala sedmiměsíční dcerka s přítelkyní, která je na mateřské, a jeho nešťastná rodina,“ uvedli jeho kolegové v příspěvku s tím, že Tomáš byl živnostník. „Kromě své přítelkyně a dcerky se staral a pomáhal i své rodině a hlavně bratrovi, který je odkázaný na invalidní vozík. Když přišli o hlavní zdroj jejich příjmu, budou potřebovat pomoc naši, vaši a pomoc široké veřejnosti,“ uvedli kamarádi s tím, že v nejbližších dnech spustí veřejnou sbírku.

zlodejska_sekta_ods ( 1. dubna 2020 11:06 )

čobolí zabijačka Durinovična Gambošovična opět zabílela

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud