Lukáše na motorce smetla řidička. Mladý fotbalista zůstal ochrnutý: Spoluhráči na něj vyhlásili sbírku!

Fotbalista Lukáš je po nehodě na motorce upoutaný na invalidní vozík.  (Autor: TJ Savoj Čerčany)
Autor: rc - 
22. března 2020
05:49

Upoutaný na invalidním vozíku zůstal po těžké nehodě na motorce Lukáš B. Tehdy osmadvacetiletý fotbalista se u Benešova střetl s řidičkou automobilu, která mu nedala přednost. Pro Lukáše musel letět vrtulník. Od nehody uplynuly již dva roky, které Lukáš strávil z větší části v nemocnici. Teď potřebuje zdravotní pomůcky, které by mu usnadnily život, ovšem ty jsou drahé. Jeho kamarádi z fotbalového klubu se proto na něj rozhodli vyhlásit veřejnou sbírku.

18. září roku 2018 ve večerních hodinách projížděl kolem Benešova Lukáš B. Obcí jela i řidička auta značky Volvo, která mířila směrem na Tábor. „V místech sjezdu na obec Benešov, na křižovatce „Červené Vršky“, se při odbočování vlevo střetla s protijedoucím motocyklem výrobní značky Yamaha FZS 1000,“ uvedla tehdy policejní mluvčí Veronika Čermáková a dodala, že nehoda se stala na jedné z nejrizikovějších silnic v Česku, na E55. 

Lukáš utrpěl vážná zranění a musel být převezen letecky do nemocnice. Děsivou nehodu přežil, ovšem sportovec, který miloval fotbal, zůstal upoutaný na vozíčku. „Přes veškerou péči lékařů je Lukáš, bohužel kromě jiného, stále upoután na vozík a pokud se má jeho stav zlepšit, potřebuje i nadále nepřetržitou péči a hlavně intenzivní rehabilitaci,“ uvedl Lukášův fotbalový klub na svých webových stránkách www.cercany-fotbal.cz.

Lukáš potřebuje zdravotní pomůcky, které by mu usnadnily život a nebyl by tak závislý na pomoci druhých. Navíc je nutné, aby nadále docházel na rehabilitace. „Již se sice podařilo pořídit základní (a velmi nákladné) pomůcky jako například elektrický invalidní vozík nebo plošinu umožňující jeho pohyb do schodů a i tolik potřebná rehabilitace je v plném proudu, ale potřebné prostředky bohužel docházejí,“ uvádí Lukášovi přátelé z fotbalu na webových stránkách s tím, že se proto rozhodli na něj vyhlásit veřejnou sbírku. 

„Prostředky, které budou pomocí transparentního účtu vybrány, budou primárně určeny na Lukášovu rehabilitaci a pomůcky s ní spojené, tak aby mu bylo v co největší míře umožněno se v budoucnu co nejlépe zapojit zpět do běžného života, na který Lukáš rozhodně nezanevřel,“ stojí nadále v prohlášení. Ti, kteří by se rozhodli Lukášovi pomoci, mohou poslat libovolené částky speciální účet.

zmroote ( 22. března 2020 19:51 )

Za Slavoj a hlavně za Lukáše moc děkujeme za zveřejnění. Lukáš si jakoukoli pomoc moc zaslouží. Díky VN

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud