Záchranáře Jirku zabila krutá nemoc: Kolegové chtějí pomoci jeho ženě a dítěti

Hodonínští záchranáři v slzách: Přišli o milovaného kolegu Jirku (†48)!  (Autor: ZZS JMK)
Autor: VaB - 
24. února 2020
19:16

Jihomoravské záchranáře zasáhla na konci ledna smutná zpráva. Zemřel jejich oblíbený kolega Jirka (†48)! Podlehl dlouhé a těžké nemoci. Zanechal po sobě svou ženu Katku a dva syny. Kolegové záchranáři jim teď chtějí finančně pomoci.

Záchranář tělem i duší, tak o něm psali jeho kolegové z Jihomoravské záchranné služby. „Jaký byl náš Jirka? Miloval svou práci na záchrance a i v době své nemoci stále věřil, že se vrátí mezi nás. I my jsme věřili… Byl to správný chlap, na nic si nehrál a vše v jeho podání bylo vždy upřímné a opravdové,“ napsali o svém zesnulém kolegovi jeho spolupracovníci.

Když to potřebovali, pomohl stovkám, možná tisícům lidí, potom už to ale nešlo. Kvůli onkologickému onemocnění odešel do invalidního důchodu, ze kterého se už nevrátil. 29. ledna své nemoci podlehl, bylo mu pouhých 48 let. „Jeho žena Katka o něj do poslední chvíle obětavě pečovala, ač sama má vážné zdravotní problémy,“ napsali záchranáři na facebooku.  

„Po panu Jiřím teď truchlí manželka společně se dvěma syny, z nichž jeden ještě není dospělý a studuje. Čeká ji smutné a těžké období, tak bychom jí rádi ulehčili alespoň tím, že pomůžeme po finanční stránce,“ uvedli záchranáři s tím, že pro vdovu a jejího syna zorganizovali sbírku.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud