Neděle 3. prosince 2023
Svátek slaví Svatoslav, zítra Barbora
Oblačno, sněžení -3°C

Chlapec (†13) v Děčíně skočil z 11. patra: V nemocnici zemřel

U pádu dítěte v Děčíně zasahoval vrtulník.
U pádu dítěte v Děčíně zasahoval vrtulník.  (Autor: David Palička )
Autor: VaB - 
24. února 2020
08:19

Obrovská tragédie otřásla děčínským sídlištěm. Teprve třináctiletý chlapec tu měl vyskočit z okna v jedenáctém patře! Vážným zraněním v nemocnici bohužel podlehl. Podle svědků seděl na parapetu a vyskočil z okna přímo před policisty.

Děčínští policisté a záchranáři spěchali minulé úterý odpoledne k chlapci, který seděl v jedenáctém patře v okně. Když přijeli na místo, D. (†13) měl před policisty vyskočit. 

Na místo vzlétl záchranářský vrtulník, který přistál nedaleko dopadu. „Mohu potvrdit, že jsme zasahovali u nezletilé osoby v Děčíně. Na místě byla pozemní posádka i letecká záchranná služba,“ řekl Blesku mluvčí záchranářů Prokop Voleník. Jaká zranění chlapec utrpěl, vzhledem k věku nesdělil.

Seděl na parapetu

Vrtulník chlapce šetrně a co nejrychleji transportoval do nemocnice. Tam začal boj o jeho život, který chlapec podle informací Blesku den po pádu prohrál.

Podle svědectví ze sociálních sítí přijeli jako první na místo policisté, v tu chvíli klučina ještě seděl v okně. „Chlapec seděl na parapetu a sám vyskočil,“ napsala jedna ze svědkyň. Jakmile dopadl na zem, začali mu policisté okamžitě pomáhat. 

Tvrdá rána a křik

Obyvatelé děčínského sídliště na facebooku sdíleli své otřesné zážitky. „Bylo to dítě, ale nejspíše nešťastný puberťák, který nebyl doma sám a cítil se tak nešťastně, že se ani přemluvit nedal. Policie tu byla dřív, než stihl skočit, protože máme na našem paneláku kameru. Přežil to, ale ten křik a náraz uslyším ještě hodně dlouho,“ napsala Jitka. „Já šla kolem a říkám si to samé. Ten náraz člověk uslyší v uších dlouho,“ dodala Šárka.

Případ vyšetřují kriminalisté. „Mohu potvrdit, že se zabýváme pádem osoby z výšky. Ta byla převezena do zdravotnického zařízení. K věku se vyjadřovat nebudeme,“ uvedla mluvčí policie Petra Kofrová. Dodala, že vzhledem k citlivosti případu a věku nebudou zatím poskytovat bližší informace. 

Pokud máte psychické potíže či jakékoliv trápení, obraťte se na odborníky například na Lince důvěry 800 155 555 nebo

v Centru krizové intervence 284 016 666.

Služby jsou poskytovány nonstop.

Sislavej ( 24. února 2020 13:21 )

A co jako?

Menix55 ( 24. února 2020 11:49 )

Skokan února frajer sedět počkat na policajty a sk9čit to chce odvahu to matka co vyhodila dceru a skočila to je trapnost

Slavek ( 24. února 2020 10:42 )

Clovek udela chybu, napise misto -i -y, nebo misto t, T, ale co je do háje tohle?!? 13-cté 11-cté , vždyt to ani nedava smysl! Třináct-cté (kdyz uz by se to psalo tak třináct-é). Takto se řadové čislice nepíší. To uz neni hrubka nebo překlep, to je prostě prázdná škeble typická pro Babišova voliče

lunatic ( 24. února 2020 09:51 )

Pardon,čtu ledabyle - měl tedy skočit maximálně z 10-tého a vrtulník by možná ani nemusel vzlétnout

lunatic ( 24. února 2020 09:50 )

To pověstné,nešťastné 13-cté patro .Kdyby totiž vyskočil dejme tomu z 11-ctého,no tak mohly být jeho šance znatelně vyšší.Zřejmě chtěl být za každou cenu stylový a tudíž esteticky doladil patro s věkem ...

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud