„Jsme ovečky čekající na porážku.“ Lékař o chaosu a nucené karanténě personálu nemocnic

Autor: sova - 
26. března 2020
21:50

Britská vláda čelí ostré kritice. Tentokrát kvůli jejímu přístupu ke krizi související se šířením koronaviru. Lékaři si stěžují nejen na nedostatek ochranných pomůcek, ale také na nezájem úřadů testovat právě nejohroženější zdravotnické pracovníky v první linii. V důsledku toho pak v nemocnicích chybí personál. Zaměstnancům navíc byly slíbeny ochranné pomůcky, které nikdy nedorazily. Informuje o tom britský list Daily Mail. „Je to hanebné rozhodnutí. Nemůžeme si být jisti, že jsme v bezpečí,“ hodnotí situaci jeden z lékařů a dodává: „Jsme ovečky čekající na porážku.“

Při práci v nemocnici si zvyknete na vyčerpávající 13hodinové směny, které z vás doslova vysají energii. I když je to obtížné, přesto jsem se s tím s kolegy zvládl vždycky nějak vyrovnat. Až do teď, zmínil lékař.

V posledních dvou týdnech jsme se ocitli v naprostém chaosu. Koronavirus začal ohrožovat už i nemocnici na jihu Anglie, kde pracuji.

Zbaveni možnosti pracovat

Zatímco naše nemocnice čelí největší výzvě za celé století, životně důležitý personál – od lékařů a sester po kuchařky a uklízečky – je zbytečně držen doma. Používám termín „zbytečně“, protože tito lidé jsou často do volna nuceni, i když by si přáli pracovat.

Kvůli rozhodnutí vlády nezabývat se žalostně nedostačující dodávkou testů na koronavirus, které by pro zdravotnický personál představovaly alespoň nějakou jistotu, je mnoho z pracovníků nemocnice zbaveno možnosti pracovat, protože jsou drženi doma ve dvoutýdenní izolaci.

Se zoufalým personálním podstavem, který nás potkal, bezmocně sleduji, jak zbytečně trpí množství našich pacientů. Normálně pracuji na oddělení, kde se nacházejí pouze pacienti se závažnými zdravotními problémy.

Ovšem kvůli tomu, že máme stále více zaměstnanců v karanténě, jsem začal pracovat také na odděleních, kde jsou umístěni pacienti s koronavirem.

„Jejich kapénky se dostávají na můj oděv“

V důsledku toho je zdraví těch z nás, kteří zůstali na odděleních, v nebezpečí. Pacientům s koronavirem musí být pravidelně a v těsné blízkosti prováděna nejrůznější vyšetření.

Před dvěma týdny jsme byli všichni ujištěni, že dorazí osobní ochranné pomůcky, mezi nimiž měly být průhledné obličejové kryty, speciální masky ​​a ochranné obleky na hlavu a ramena. Nic však nedorazilo. Nemáme si ani jak chránit oči.

Většina těchto pacientů přitom ztěžka dýchá a neustále pokašlává, takže se jejich kapénky dostávají na můj oděv. To představuje nejen riziko pro mě, ale i pro pacienty na dalších odděleních, které takto mohu kontaminovat.

Situace je tak vážná, že nám bylo zakázáno pohybovat se během služby venku, abychom riziko nákazy ještě nerozšiřovali. Dojít si na čerstvý vzduch je tedy nemožné.

Pokud chceme s koronavirem účinně bojovat, potřebujeme zapojit do boje více lidí a personálu. Takhle jen přežíváme. A riskujeme životy naše i našich bližních. Každým dnem, hlesl lékař.

Schlafenberg ( 27. března 2020 11:11 )

Obyčejní lidé také jsou ovce čekající na porážku

sigmae ( 26. března 2020 23:19 )

seš na článku o Británii de.bile, a ty jako nejzbytečnější nula na zemi jsi se svou kritikou trapný

zemanbures ( 26. března 2020 22:55 )

Celá vláda pod vedením Babiše totálně selhala a stále selhává. Sklady strategických zásob zely a zejí prázdnotou, pořebný nutný zdravotnický materiál chybí všude, zdravotnictví jako celek kolabuje a bývalý estébák Babiš stále v TV vykřikuje, jak je všeho dost a nemáme se čeho obávat. Roušky a respirátory nejsou a to ani pro ty nejnutnější jako jsou zdravotníci, hasiči, prodavači a desítky dalších profesí. Běžným občanům dokonce vláda zakázala ochranné pomůcky prodávat. Situace je vážná, dá se říct, že zoufalá. Babiš se svými kumpány by měl odstoupit, předat vládu odborníkům a starat se dál o své podvody, své impérium Agrofert, svá média.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud