Pondělí 29. května 2023
Svátek slaví Maxmilián, zítra Ferdinand
Polojasno 23°C

Šokující snímky z nemocnice: Pacientům s koronavirem nasazují podivné přilby!

Autor: ran - 
20. března 2020
11:38

Italští lékaři z Bergama apelují na Británii a další země - zabraňte šíření viru za každou cenu, nebo dopadnete jako my, nic takového jsme ještě nezažili. Koronavirus není obyčejný zápal plic! Všechny nemocnice na severu Itálie jsou přeplněné, tamní zdravotnictví je v kritické situaci. Aby lékaři zabránili šíření viru, pacienti leží s nasazenými plastovými přilbami.

Koronavirová situace v severní Itálii se nevyvíjí příznivým směrem. Země ohlásila už více smrtelných případů než Čína! Pacienti v nemocnicích v Bergamu jsou ošetřováni přímo na pohotovosti, protože jednotka intenzivní péče je beznadějně zaplněná. Mezi nemocnými nejsou jen nejstarší obyvatelé, často na přístrojích a s kanylami v žilách končí i lidé ve středním věku.

Na znepokojujících záběrech, které právě pořídila Sky News, je vidět, jak v nemocnici v regionu Lombardie pacienti velmi ztěžka dýchají v plastových helmách, které mají připevněné na hlavách. Lůžka jsou vyrovnaná natěsno vedle sebe, lékaři nemocné umisťují, kde se dá, a varují Velkou Británii, že pokud nezavede okamžitě přísná opatření, může ji potkat to samé jako Itálii!

Lékaři o kritické situaci mluví jako o „apokalypse“. Britský deník Mirror popsal zkušenost jednoho z doktorů bergamské nemocnice Roberta Consentiniho. Podle lékaře nyní svět čelí těžkému soupeři, obyčejná chřipka se s koronavirem příliš srovnávat nedá.

„Určitě ne, spíš než jako chřipka se projevuje jako chronický zápal plic s velmi vážným průběhem. Každý den nám přivážejí 50 až 60 nemocných a většina z nich je v tak vážném stavu, že vždy potřebují okamžitě nasadit vysoké dávky kyslíku,“ popsal lékař.

I další italští doktoři z intenzivních jednotek, zvyklí na zápřah a vážné případy, jsou pomalu na konci svých sil, ale bojují dál. „Děláme, co můžeme, a stejně to možná nakonec nebude stačit,“ říkají.

Lékaři kmitají bez ustání mezi lůžky a pípajícími přístroji v zoufalé snaze zachovat co nejvíce pacientů při životě. I tak ale musela být přivolána armáda, aby se postarala o nahromaděná těla obětí koronaviru a odvezla je z těžce zkoušeného města do okolních provincií ke kremaci. Mnozí mrtví vzhledem ke zvýšené poptávce po posledním rozloučení ani nemohou mít řádný pohřeb.

V Bergamu virus zahubil již 93 lidí a čísla stále stoupají. Itálie tak se svými 3 405 mrtvými již smutně předčila Čínu, kde se nákaza objevila jako první.

Desterz ( 21. března 2020 08:59 )

Žel, některé zpravodajské portály si neodpustí hnusně ubohou snahu dělat senzaci za každou cenu. Šokující snímky??? Správně se to má jmenovat Hrdinný boj italských lékařů a ošetřujícího personálu o životy lidí!!!

sebastian1234 ( 20. března 2020 21:55 )

Doufam,ze zdechnes na to ty mamrde

ChrapouniRetardovani ( 20. března 2020 15:14 )

Dobře jim tak. Ještě bych jim nechal vytetoval na čelo jednu velkou protože to doslova jsou. Bezohlední debilove.

fandasever ( 20. března 2020 15:06 )

Ty podivné masky mohou být kyslíkové masky

lunatic ( 20. března 2020 12:53 )

Definitivní výsledky všech druhů léčby bude jako nejvyšší instance schvalovat sama matka příroda ... a tak se i, byť jsem laik obávám,že dojde k určité selekci a scénář, podle nějž tato bude probíhat je teprve kvapně dopisován .Ty helmy však i mohou být určitou předzvěstí, že část populace odcestuje do vyšších sfér a ti nejschopnější u nás,co bezchybně papouškovali na tiskovkách, i bez helem zase do vyšších pater politiky

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa