Sobota 31. říjen 2020
Svátek slaví Štěpánka, zítra Felix
Oblačno, déšť 13°C

Z téměř umučeného Artuše je krásný pes, ale... Hrozí návrat k „šílenému“ tyranovi

Autor: Jana Ulrichová, Kateřina Lang - 
2. října 2020
05:40

Krásný, veselý a zdravý pes, takový je dnes jack rusell teriér Artuš (4), který se v červenci dostal na plzeňskou veterinární kliniku v žalostném stavu. Jeho majitel, medik Martin Švec (25), se domníval, že je nemocný, a sám ho léčil. Pes mu v podstatě sloužil jako pokusné zvíře.

Artuš experimenty svého, zřejmě psychicky nemocného majitele, málem nepřežil. Toho, jak se psem zachází, si naštěstí všimli příbuzní, kteří zasáhli a Artuše předali na veterinární kliniku. Tam se ho ujala Markéta Tučková, díky které se změnil k nepoznání.

Veterinářka Markéta Tučková má obavy, že bude muset Artuše vrátit původnímu majiteli, který mu způsobil vážná zraněníVeterinářka Markéta Tučková má obavy, že bude muset Artuše vrátit původnímu majiteli, který mu způsobil vážná zranění | Jana Ulrichová

Už žádné zvíře

Úřady svěřily Markétě Tučkové Artuše do dočasné péče.  Veterinářka se ale obává, že ho bude muset vrátit. Mladík si totiž nepřipouští, že udělal něco špatně, a o Artuše stále usiluje. Proti dočasné péči se teď odvolal. „Mám strach, že by se mohl vrátit majiteli. Vím, v jakém stavu přišel a v jakém je teď. Nejde mi o to, aby se pan Švec dostal do vězení, ale spíš o to, aby se mu nevrátilo do rukou tohle zvíře a nejlépe ani žádné jiné,“ řekla.

Martin Švec tvrdí, že svého psa miloval a chtěl mu jen pomociMartin Švec tvrdí, že svého psa miloval a chtěl mu jen pomoci | Krimi Plzeň

Omámený, zraněný

Její obavy jsou logické. Když se k ní Artuš dostal, byl pod vlivem návykového analgetika Tramalu. Tělo měl poseté ranami, na kůži nekrózy, měl poškozené oko a zraněnou nožku, kterou bylo potřeba operovat. V pořádku nebyla ani jeho duše. Díky péči Markéty Tučkové se ale změnil k nepoznání. „Řekla bych, že se mu daří víc než dobře. Je veselý, hravý, žravý, po čtyřech běhající. Zůstaly mu jen jizvičky,“ uvedla s tím, že je připravena o něj bojovat.

 

Čekají na posudky

To, zda Artuš zůstane v péči veterinářky, teď záleží především na plzeňských kriminalistech, kteří se případem stále zabývají. Čekají na znalecké posudky, podle jejichž závěrů pak budou rozhodovat o trestní odpovědnosti pachatele. „V případě, že by byl shledán vinným z týrání zvířat, hrozil by mu trest odnětí svobody v trvání tří let,“ řekl advokát Pavel Cink.

Z Artuše je teď krásný pesZ Artuše je teď krásný pes | Jana Ulrichová

Trpí poruchou?

Není ale vyloučeno, že trestní řízení bude zastaveno. Mladík totiž podle svého okolí trpí psychickou poruchou. Ani to ale neznamená, že by psa dostal automaticky zpět. „Nebyl by odsouzen například k odnětí svobody, ale na druhou stranu může soud v takovém případě vyslovit různá ochranná opatření. Velmi obtížně si lze představit, že za těchto okolností by mu byl pes ponechán,“ uvedl právník. Veterinářka věří, že to tak skutečně bude. Je totiž připravena si Artuše nechat napořád

jity ( 6. října 2020 09:05 )

Magora nenechat dostudovat, už je v 5.ročníku medicíny a to by měl být jednou lékař? Zatím fakulta jeho studium pozastavila. Pamatuji se, že si pro pejska přišel ještě s právníkem. Měli mu dát pěkně přes hubu a právník měl také na to žaludek.

Pestspravedlnosti ( 4. října 2020 17:41 )

To dá přeci i volovi rozum že se nesmí Artuš vrátit tomu zmetkovi kterýho měl fotr radši vychcat do kopřiv. Úřady to žádné peníze nadále přeci stát už nemusí a to co bylo za péči zaplaceno ať uhradí ten zmetek nebo jeho rodina. Navíc o něho projevila zájem i sama paní doktorka která je jednak z těch nejodpovědnějších a věnovala mu péči , lásku a nemalý čas aby se mohl vykurýrovat , miláček malej. Však sama víte jaký mám vztah k pejskům , těm týraným kór. Nulová tolerance na bídný život pro vrahy a násilníky vůči zvířatům , psům konkretně!

Arany ( 2. října 2020 22:18 )

Pejska darovat Vietnamcům na guláš!

Arany ( 2. října 2020 22:17 )

Prosím Vás, a jinak to máte v hlavě v pořádku, nebo jste tak přiblblí jak ten Havel! Asi ano...

zkratik ( 2. října 2020 16:09 )

vyrazit by ho měli i z medicíny než začne dělat pokusy i na lidech

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud