Medik hrůznými pokusy zmrzačil psa. „Nic takového jsem neviděla,“ hlesla veterinářka

Autor: Jana Ulrichová, Kateřina Lang - 
17. července 2020
16:18

Otřesný případ týrání zvířete, jaký nemá v Česku obdoby, vyšetřují policisté v Plzni. Student medicíny Martin Š. (25) tam dělal drastické pokusy na svém psu. Nebohý Artuš mučení málem nepřežil. Následky si zřejmě ponese už do konce života.

Šílený medik, který se občas podle svědků vydával za lékaře, jako by se inspiroval nechvalně proslulým osvětimským doktorem Mengelem. Svého psa plemene jack russel teriér údajně zfetoval lékem Tramal, který si opatřoval nelegálně, a pak na něm bezcitně experimentoval. Artuš musel neskutečně trpět, svědčí o tom výčet zranění, které měl. Naštěstí jej zachránil otec vyšinutého mladíka, který psa, když viděl, v jakém stavu je, dopravil k veterinářce.

Takto medik Martin Š. svého psa zřídil.Takto medik Martin Š. svého psa zřídil. | Krimi Plzeň

Nic podobného neviděla

„Takto záměrně zřízeného psa jsem za svou kariéru ještě neviděla. Při příjmu byl apatický, po celém těle měl nekrotická ložiska, která jsme již v anestezii odstranili, a měl zlomenou stehenní kost,“ uvedla pro Krimi Plzeň veterinářka Markéta Janoušková. Nebohé zvíře mělo podle ní kromě hlubokých zhnisaných ran po celém těle i poškozenou rohovku a bylo poleptané.

Veterinářka Markéta Janoušková ještě nikdy neviděla psa takto záměrné zřízeného.Veterinářka Markéta Janoušková ještě nikdy neviděla psa takto záměrné zřízeného. | Krimi Plzeň

Napravují i duši

Artuše teď čeká nejen dlouhá léčba těchto četných poranění, ale i jeho duše. „Trpí samozřejmě obrovským strachem z lidí,“ dodala veterinářka, u které podle našich informací zůstane zřejmě v dočasné péči.

Chce ho zpět

Martin Š., který je studentem 5. ročníku medicíny, tvrdí, že svému psovi nikdy záměrně neublížil. „Mám ho moc rád, chci pro něj to nejlepší a chci ho zpátky,“ prohlásil s tím, že na různých klinikách utratil spoustu peněz za to, aby ho vyléčil. Podle lidí, kteří jej znají, není duševně v pořádku. Domnívá se, že jeho pes je nemocný, veterináři mu neumí pomoci, a proto se ho pokouší léčit sám.

Obtěžoval veterináře

Podle informací Krimi Plzeň mladík s Artušem skutečně navštěvoval různé veterinární ordinace a kliniky, kde prohlašoval, že u psa sám diagnostikoval různé choroby, například kýlu, zánět žláz, píštěl, kožní problémy, kvůli kterým jej oholil. Tvrdil také, že se psovi nafukují stehna plyny, které mu pak sám z těla vypouštěl.

Takto medik Martin Š. svého psa zřídil.Takto medik Martin Š. svého psa zřídil. | Krimi Plzeň

Bude potrestán?

Otřesný případ už vyšetřují plzeňští kriminalisté. „Muž je prověřován pro podezření z přečinu týrání zvířat. Pes je aktuálně ve stabilizovaném stavu, hospitalizován na veterinární klinice,“ uvedla policejní mluvčí Veronika Hokrová.

Zubožený pejsek se teď zotavuje v péči veterinářky.Zubožený pejsek se teď zotavuje v péči veterinářky. | Krimi Plzeň

Uplatní se novela?

Jaký trest medikovi hrozí, zatím není jasné. Policisté musí zjistit, v jakém období k týrání docházelo. Pokud k němu došlo po 1. červnu, tedy v době, kdy už vstoupila v platnost novela trestního zákona zpřísňující tresty pro tyrany zvířat, a pokud by se zároveň prokázaly u psa trvalé následky, hrozilo by mladíkovi až 6 let vězení.

ViolaX ( 25. července 2020 20:13 )

Rozkopat mu držku, sráč*ovi!

nemocna ( 21. července 2020 23:51 )

Tebe by měli pořezat ze všech stran a hodit hladovým psům at si užiješ to co chceš aby dělali medici se zvířaty, tyrani a vrazi zvířat by se měli všechny vyhladit z celé planety a agresivních lidí nebo spíš zrůd by bylo mnohem mín

mislivec ( 21. července 2020 18:37 )

Měl by jste ho rozpitvat za živa. A jeho játra můžete dát svému pejskovy k večeři.

mislivec ( 21. července 2020 18:35 )

Až začne léčit lidi tak už to bude mít v paži. Spousta mladých doktorů udělá zbitečně botu jenom proto že se nedostatečně vycvyčili na mrtvolách. Tenhle medyk nenechává nic náhodě. Správný přístup, pejsek se z toho vykřeše, ten má tuhý kořínek.

svalovec ( 20. července 2020 15:19 )

a ty jsi stejně šmejd kao ten deviant

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud