Pondělí 18. října 2021
Svátek slaví Lukáš, zítra Michaela
Polojasno 13°C

„Na ministerstvu neudělala nic.“ Babiš se ostře opřel do Maláčové, chce její resort

Autor: Mii - 
23. září 2021
19:22

Předvolební situace se vyhrocuje, dochází dokonce už i na ostré výměny mezi členy vlády. Premiér Andrej Babiš (ANO) se dnes před odletem z Maďarska, kde byl na státní návštěvě, opřel do ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD). Uvedl, že ministryně za celé období neudělala ve svém resortu vůbec nic, jen ho pojala jako marketingový nástroj. Upozornily na to Novinky.cz. Maláčová se ohradila a osočila Babiše z vedlejších úmyslů.

Babiš slovy kritiky na konto ministryně skutečně nešetřil. „Maláčová nedělala nic, pojala to jako marketingový nástroj. Ministerstvo je potřeba restrukturalizovat,“ uvedl premiér těsně před tím, než nastoupil do letadla. „Máme plno lidí, kteří nepracují a mohli by pracovat. Někteří v 15 letech chodí na pracák, a přitom by mohli dostudovat. Resort je největší spotřebič peněz,“ dodal.

Posléze zmínil, že pokud se ANO podaří sestavit vládu, v příštím období bude usilovat o to, aby hnutí získalo resort práce a sociálních věcí a mohlo se o něj postarat lépe.

Chce přivést 300 tisíc cizinců, vrací úder Maláčová

Maláčová pro Novinky reagovala, že pokud je někdo přeborníkem v marketingu, tak právě Babiš. „Pan premiér nemá na starost žádný resort a celé čtyři roky se soustředí pouze na marketing. Investuje do něj miliony korun, vlastní média, rozhlasové stanice,“ konstatovala. Podle ní jde o předvolební výkřik, který ani nemá cenu víc komentovat.

O záležitosti se ale zmínila i na svém twitteru. „Tak hnutí ANO usiluje o resort MPSV. Aby si mohlo přivézt do Česka 300 tisíc cizinců. Ti budou nahrazovat naše lidi a srážet výplaty dolů. A s tím nemůžu souhlasit,“ napsala Maláčová s tím, že na všem se byznys dělat nedá. Odkázala tak na Babišovu podnikatelskou minulost.

Číslo 300 tisíc neuvedla ministryně jen tak náhodou, je to zhruba počet lidí, které momentálně zaměstnavatelé postrádají. ČSSD tvrdí, že problém by se mohl zlepšit mimo jiné rapidním zvýšením minimální mzdy, k tomu ale Babišova ministryně financí Alena Schillerová nechce přistoupit. Malé a střední podniky by to podle ní nezvládly.  

Vztah Maláčové a Babiše dlouhodobě není v nejlepším stavu, její názor na premiéra se ukázal, když ji loni v říjnu kamera České televize zachytila, jak jej nazývá deb*lem. „To je bordel, co ten Babiš udělal, a teďkon to všichni musíme slíznout. To je d*bil. Pardon, s prominutím. Děkuju. Nashle,“ řekla tehdy. Později to sváděla na emoce.

Video Tvrdý střet o minimální a zaručenou mzdu v debatě Blesku. Jak je zvyšovat a co zrušit?§ - Blesk TV a Mall TV

Stano1963 ( 24. září 2021 07:48 )

v jednom má Maláčová pravdu, Babiš má zájem na snižování platů ve "svých" firmách, stačí se podívat, koho zaměstnávají jeho masokombináty, agenturní zaměstnance, protože jsou levní, proto potřebuje dovážet levné zaměstnance ze zahraničí

melika ( 24. září 2021 07:06 )

Nebyl to Pekara?

tomik007 ( 24. září 2021 04:11 )

Skoro jako v Německu 😳

tomik007 ( 24. září 2021 01:56 )

Slovak v Praze napadl Češku...🗣

vrsrvrsr ( 24. září 2021 00:21 )

Ona je úplně k ničemu, ničemu nerozumí, ale to víc se do všeho montuje...

Zobrazit celou diskusi
Další videa