Čtvrtek 22. duben 2021
Svátek slaví Evženie, zítra Vojtěch
Oblačno, déšť 11°C

Babiš promluvil o Česku po lockdownu: „Rozvolňovat určitě nebudeme, není na to důvod.“

Autor: ČTK - 
4. března 2021
16:05

Lidé by podle premiéra Andreje Babiše (ANO) neměli počítat s rozvolněním protiepidemických opatření po ukončení nynějších omezení. Případné uvolnění bude záviset na dodržování restrikcí a na postupu očkování, situace to zatím neumožňuje. Babiš tak dnes odpověděl ve Sněmovně na dotaz pirátského poslance Martina Jiránka, co vláda plánuje po ukončení nynějšího třítýdenního lockdownu. Žádný plán Babiš nesdělil.

„My určitě rozvolňovat nebudeme, není na to důvod,“ řekl premiér. Chtěl by, aby se život v Česku co nejdříve vrátil do normálu. Podle něj je nejprve třeba snížit nárůst nakažených a počet hospitalizovaných s koronavirem.

„Něco slibovat skutečně nechci, protože jsme slibovali už mockrát,“ uvedl Babiš. „Ani nechci dávat nějaké predikce. Nejsem schopen tady říkat nějaká konkrétní čísla. Zkrátka ta predikce není možná,“ řekl. Pokud Piráti vědí přesně, co se stane, měli by to sdělit, uvedl premiér. „Potřebujeme odlehčit českému zdravotnictví. A podle toho, jak se to vyvine, budeme reagovat,“ dodal.

Ministerský předseda také uvedl, že francouzský prezident Emmanuel Macron nabídl Česku dalších 15.000 vakcín. Podrobnosti neuvedl, řekl jen, že ho Macron oslovil dnes v noci. „V noci psal Macron, že poskytne dalších 15.000 vakcín,“ řekl Babiš. Už koncem února informoval, že Francie slíbila 100.000 dávek vakcíny.

Premiér v odpovědi na interpelaci Jana Farského (STAN) odmítl, že by vláda rozdělovala vakcíny mezi jednotlivé kraje podle nějakého politického klíče. Trval na tom, že vakcíny směřují do krajů podle podílu obyvatel nad 65 let. Farský o tom měl pochybnosti a tvrdil například, že v takovém případě by třeba v Libereckém kraji chybělo 6355 vakcín. Babiš to ale odmítl slovy, že Farský vylhaně vyvolává střet.

Video VIDEO: Vláda nařídila pracovní povinnost pro ambulantní lékaře ve vysílených nemocnicích - ĆTK

ANO_nam_bude_lip ( 5. března 2021 11:48 )

V počtu nakažených jsme již nejhorší na světě.
Se soudruhem Babišem v čele
řítíme se do (_!_)

96395 ( 5. března 2021 11:07 )

Za to běžný občan může, nemá v práci co dělat. Kdyby jste dodržovali předpisy a nosily pořádný roušky přes držku a ne pod brado, myli si pařáty, pak by se sotva takhle šířila, je to obraz národa ne politiků, ale typicky český - všechno hodí na politiku a ještě lepší na jednoho, kterýho nemá rád. Ne za rozšíření covidu můžeš ty, tvoje stará, tvoje parchanti a tvoje rodina.

96395 ( 5. března 2021 11:03 )

jochen84 jsi přesně české uprděné tupé hovado, až tě Covid chytí za koule, budeš ječet, řvát jak *** na hajzlu o pomoc. Ožralej dement jsi, nic víc. Českej buran bezmozkovej, macho a arogantní pr.delová díra. Nýmand. Takový jako ty by měli podepsat, že pokud je covid napadne, že nepožaduješ zdravotní pomoc. At se o tebe staraj vožralý kamarádi. Cu.rácku jdi se podívat do nemocnic jak na tom jsou ti co ho dostali. ***, zas.ranej.

UFO1 ( 5. března 2021 06:06 )

My už nekupujeme Babišovo svinstvo,jeho kuře bylo fujne

UFO1 ( 5. března 2021 06:02 )

Gratulace k přesvědčení,že po prodělání Covidu bez příznaku nejsou následky SOUDRUZI věděli,co vyrábí

Zobrazit celou diskusi
Další videa