Úterý 21. května 2024
Svátek slaví Monika, zítra Emil
Polojasno, bouřka 23°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

Volby 2021: Koalice Spolu porazila ANO, Fiala chce být premiérem. A propadák Pirátů

Aktualizováno -
10. října 2021
12:00
Autor: ČTK, kal, simao - 
6. října 2021
08:00

Sněmovní volby 2021 skončily, je dopočítáno a o vládě jedná pět předsedů stran. Koalice Spolu vyhrála se ziskem 27,79 procenta hlasů a spojila síly s koalicí PirStan na třetím místě, která získala 15,62 procenta hlasů. Společné memorandum je zavazuje k tomu, aby nejednaly o vládě s nikým jiným. Kandidátem na premiéra je Petr Fiala (ODS). Těsně druhé zůstalo hnutí ANO Andreje Babiše (27,12 procenta), který už v neděli odjel do Lán za prezidentem Milošem Zemanem. Na tiskovce však následně nevystoupil, z Lán beze slova odjel. Naopak zrušil následující cestu do Maďarska. Do Sněmovny se dostala ještě SPD. Naopak ČSSD i KSČM propadly a jejich šéfové Jan Hamáček a Vojtěch Filip končí. Dění kolem sněmovních voleb jsme na Blesk.cz sledovali online.

 • ANO má 72 mandátů, ODS 34, STAN 33, lidovci 23, SPD 20, TOP 09 14 a Piráti 4.
 • Vítězná koalice Spolu vyhrála v osmi krajích, ANO v šesti. Ve volbách v roce 2017 hnutí ANO jako dosud jediné triumfovalo ve všech 14 krajích.
 • I když má koalice SPOLU (ODS+KDU-ČSL+TOP 09) více hlasů než ANO, hnutí Andreje Babiše bude mít 72 poslanců. Zato uskupení Petra Fialy 71 - tedy o 1 méně. Opět je na vině nový přepočet, který komplikovanou metodou v takzvaném druhém skrutiniu rozděluje křesla, která po prvním přepočtu zbyla. Nejde však o chybu ani podvod na voliče.
 • Ve Sněmovně zasedne rekordní počet žen – 50 ze 200 poslanců, tedy čtvrtina. Dosud nejvíce poslankyň – 44 – bylo zvoleno v letech 2010 a 2017.
 • Obě demokratické koalice mají většinu a mají šanci postavit většinovou vládu. Změna je tady, my ji uděláme, oznámil předseda ODS Petr Fiala volební vítězství koalice občanských demokratů, lidovců a TOP 09 Spolu. Za přirozeného spojence má koalici Pirátů a Starostů. Strany mají memorandum o společné vládě.
 • Vicepremiér Jan Hamáček rezignuje na funkci předsedy sociální demokracie poté, co se strana nedostala do Sněmovny. Složit účty a skončit chce na jednání předsednictva strany, které svolalo vedení na 25. října, řekl.
 • Komunisti se poprvé od vzniku strany v roce 1921 nedostali do Sněmovny. Neproniklo tam ani uskupení Trikolora Svobodní Soukromníci.
 • Blesk odvysílal ve čtvrtek 7. října superdebatu lídrů.

Array

Volby 2021
Filtr:
Vše Důležité Foto Video Sociální sítě
Andrej Babiš Andrej Babiš ANO ANO Ivan Bartoš Ivan Bartoš Ivan Korčok Ivan Korčok Jan Hamáček Jan Hamáček KDU-ČSL KDU-ČSL Koalice PirSTAN Koalice PirSTAN Koalice SPOLU Koalice SPOLU KSČM KSČM *** Marian Jurečka *** Marian Jurečka Miloš Zeman Miloš Zeman ODS ODS Petr Fiala Petr Fiala Přísaha Přísaha Reportér Blesk.cz Reportér Blesk.cz Róbert Šlachta Róbert Šlachta SOCDEM (býv. ČSSD) SOCDEM (býv. ČSSD) SPD SPD STAN STAN Tomio Okamura Tomio Okamura TOP 09 TOP 09 *** Vít Rakušan *** Vít Rakušan Vojtěch Filip Vojtěch Filip
Zobrazit nové zprávy
12:25
10. 10. 2021
!

Dnešní online přenos k volební výsledkům končí, další dění kolem povolebního vyjednávání budeme sledovat v běžném zpravodajství na Blesk.cz.

Lánské drama však pokračuje. Prezidenta Zemana totiž odvezli do nemocnice ve Střešovicích! „Mohu potvrdit, že pan prezident bude hospitalizovaný. Pan profesor Zavoral ve 14 hodin hodin poskytne krátké vyjádření bez dalších dotazů, protože se musíme pohybovat v rámci zákona,“ uvedla Jitka Zinke, mluvčí ÚVN. Dění kolem hospitalizace hlavy státu můžete sledovat ZDE

Děkujeme vám za pozornost u sledování speciálního volebního online přenosu. Uzavíráme ho informací Jiřího Ovčáčka, kterou hradní mluvčí uvedl pro Lidovky.cz: Prezident Andreje Babiše vyjednáváním o nové vládě v neděli nepověřil.

12:00
10. 10. 2021
!

Tiskovka v Lánech se nekoná, premiér Andrej Babiš (ANO) se před bránu lánského zámku nedostavil. Ujel zadem, jeho odjezd zachytil fotograf Blesku.

Volby 2021: Andrej Babiš (ANO) beze slova ujel z Lán, kde byl den po volbách za prezidentem Zemanem (10.10.2021) Volby 2021: Andrej Babiš (ANO) beze slova ujel z Lán, kde byl den po volbách za prezidentem Zemanem (10.10.2021) Volby 2021: Andrej Babiš (ANO) beze slova ujel z Lán, kde byl den po volbách za prezidentem Zemanem (10.10.2021)
11:59
10. 10. 2021

Tomia Okamuru překvapilo, že se do Sněmovny probojoval za koalici SPOLU jako kandidát KDU-ČSL jeho bratr Hayato. Oba sourozenci k sobě zrovna nehoří bratrskou láskou, i přesto budou při ustavující schůzi nové Sněmovny sedět vedle sebe. 

„Jako malé kluky by nás nikdy nenapadlo, že budeme sedět vedle sebe v Poslanecké sněmovně,“ pousmál se na Primě Tomio Okamura. 

Podle Tomia Okamury si ale Hayato kampaň odpracoval a je ve Sněmovně zaslouženě. „Co se týká voličů KDU-ČSL, jsem teď zvědavý, jaká bude ta jeho reálná politická práce. Opravdu by nás nenapadlo, že se potkáme dva Okamurové v Poslanecké sněmovně,“ dodal Tomio Okamura. 

Volby 2021: Štáb Spolu (9.10.2021): Hayato Okamura Volby 2021: Hayato Okamura ve volebním štábu Pirátů a Starostů (9. 10. 2021)
11:55
10. 10. 2021
!

Místopředseda hnutí ANO a šéf Poslanecké sněmovny Radek Vondráček by byl pro, aby ve vládě skončili „někteří“ ministři za ČSSD, protože strana neuspěla ve volbách. 

„Já bych byl pro odchod některých ministrů,“ řekl na Primě Vondráček s tím, že například ministr zěmědělství Miroslav Toman by v kabinetu zůstat mohl. „Je respektovaný v té komunitě,“ doplnil. 

Podle Petra Gazdíka není potřeba dělat po volbách nějaké vládní personální změny a reagovat na výsledek voleb, když má zanedlouho vzniknout nová vláda. 

„Je to věcí rozhodnutí pana premiéra. Musel by je nahradit skutečný odborník. My to nepožadujeme. Ta vláda má dovládnout do konce,“ míní Gazdík. 

Jurečka na Primě přidal odhad, že vláda bude do pár týdnů: „Věřím, že by tu vláda mohla být do Vánoc.“

O povolebním uspořádání diskutovali v Partii TV Prima zástupci stran a koalic, které uspěly ve volbách. O povolebním uspořádání diskutovali v Partii TV Prima zástupci stran a koalic, které uspěly ve volbách.
11:36
10. 10. 2021

Koalice SPOLU a PirSTAN jsou podle místopředsedy Starostů a nezávislých připravení přinést prezidentovi podpisy minimálně 101 poslanců, kteří umožní vznik nové vlády. 

„Pan prezident říká, že jen blbec nemění názory, věřím, že ho změní. Jsme připraveni deklarovat, že těch 101 podpisů máme,“ nechce Gazdík ztrácet čas pokusem pro Andreje Babiše, kterého hodlá Zeman podle svých dřívějších vyjádření pověřit sestavením novém vlády. 

Gazdík ve vysílání TV Prima zmínil například nutnost zahájit jednání o státním rozpočtu na příští rok, aby v Česku po novém roce neplatilo rozpočtové provizorium. 

11:33
10. 10. 2021

SPD si bude nárokovat křeslo místopředsedy Poslanecké sněmovny. „SPD by určitě mělo mít zastoupení ve všech orgánech Sněmovny,“ míní předseda hnutí Tomio Okamura. 

Podle Jurečky bude předmětem jednání v koalici SPOLU, kdo bude předsedou Sněmovny. 

Místopředseda STAN Petr Gazdík míní, že vítězné koalice nemohou z logiky věci dát opozici křeslo předsedy Sněmovny. „Ten může být v určitém okamžiku klíčovým hráčem při vyjednáváních o vládě,“ narážel Gazdík na aktuální zdravotní stav prezidenta Miloše Zemana. 

11:28
10. 10. 2021
!

Radek Vondráček odmítl variantu, že by ANO sestavilo vládu, která nezíská důvěru Poslanecké sněmovny a provedla Česko předsednictvím EU v druhé polovině roku 2022. 

„Ani na předsednictvu, které se sešlo večer, jsme o této variantě nemluvili. Jsem si jistý, že budeme míst stabilní vládu,“ ujišťoval Vondráček na Primě.

11:23
10. 10. 2021
!

Koalice SPOLU trvá na tom, že by prezident Miloš Zeman měl pověřit sestavením vlády lídra Petra Fialu. „Jediná varianta, která může vést k sestavení stabilní vlády, je pověření Petra Fialy sestavit vládu,“ míní v Partii na Primě předseda KDU-ČSL Marian Jurečka.

11:21
10. 10. 2021
!

Prohlášení prezidenta republiky

„Blahopřeji vítězům voleb a všem poslancům, kteří byli zvoleni, bez ohledu na jejich příslušnost k politickým stranám a uskupením. Přeji jim mnoho úspěchů v jejich další práci,“ uvedl dnes stručně Miloš Zeman k volbám.

11:16
10. 10. 2021

Dosavadní šéf Poslanecké sněmovny a místopředseda hnutí ANO Radek Vondráček věří, že Andrej Babiš dostane přeci jen pokus k sestavení vlády. 

„Plně respektuji, že ty koalice jsou ve vyjednávání dál. To nic ale nemění na tom, že hnutí ANO umí zajistit nějakou stability a kontinuitu,“ míní Vondráček. 

Faktickým vítězem voleb je podle Vondráčka hnutí ANO, protože má ve sněmovně nejvíc, 72 mandátů. I proto by si hnutí mělo říct o křeslo šéfa Sněmovny. 

„Budeme jednat jak o poslanecké sněmovně, tak o vládě a budoucnosti této země. Nás volilo 1,3 milionů lidí, milionů hlasů propadlo, tak je to základní respekt, jednat. Jsem na vás zvědavý, jak dodržíte demokratické principy. Jsme nejsilnější subjekt ve Sněmovně, jsme nejsilnější klub a budeme mít samozřejmě požadavky. Jako výrazně nejsilnější klub na to máme morální postavení, abychom si o to křeslo řekli,“ řekl Vondráček na Primě. 

11:12
10. 10. 2021
!

„Pokud by ta jednání měla být o vládě, tak s nikým jiným kromě koalice PirSTAN jednat nebudeme. Ta 108 koalice, která má šanci, aby vznikla, tak uděláme vše proto, aby vznikla. O vládě fakt jednat nebudeme,“ řekl v Partii na CNN Prima NEWS šéf KDU-ČSL Marian Jurečka. 

Jurečka věří, že se podaří nakonec naplnit memorandum podepsané mezi koalicemi SPOLU a PirSTAN a vznikne vláda těchto uskupení. 

11:05
10. 10. 2021
!

Andrej Babiš již přijel do Lán za prezidentem Milošem ZemanemJeho výstup po schůzce budete moci sledovat ZDE

Volby do Sněmovny 2021: Premiér Andrej Babiš (ANO) přijel na povolební vyjednávání k prezidentovi Miloši Zemanovi (10.10.2021) Volby do Sněmovny 2021: Premiér Andrej Babiš (ANO) přijel na povolební vyjednávání k prezidentovi Miloši Zemanovi (10.10.2021)
10:33
10. 10. 2021

V jihomoravských obcích zasažených červnovým tornádem vyhrálo ve sněmovních volbách hnutí ANO, výjimkou jsou Lužice, kde zvítězila koalice Spolu. Vládní hnutí nejčastěji volili lidé v Hruškách, Moravské Nové Vsi, Mikulčicích i Hodoníně. Nejvíce získalo ANO právě v Hodoníně, a to 31,42 procenta hlasů. Spolu tam mělo 22,88 procent.

Bouře s kroupami a tornádem o rychlosti až 300 kilometrů v hodině zasáhla Břeclavsko a Hodonínsko poslední červnový čtvrtek. Zanechala za sebou šest zmařených lidských životů a 1200 poškozených domů, z nichž asi 200 muselo k zemi. Škody jsou v miliardách korun.

Volby 2021: Do volebních místností zamířili lidé i v Moravské Nové Vsi, kterou v červnu postihlo tornádo (8.10.2021)
10:31
10. 10. 2021

Na očekávané problémy povolebního vyjednávání upozornila i rakouská veřejnoprávní rozhlasová a televizní společnost ORF. „Populistická strana ANO premiéra Andreje Babiše v parlamentních volbách utrpěla ztráty a podlehla konzervativnímu opozičnímu bloku Spolu. Ten má společně s levicově liberální koalicí většinu. Našeho souseda ale v každém případě čeká složité vytváření vlády,“ uvedla ORF.

Deník Kurier výsledek voleb vyhodnotil jako senzaci. „Český premiér Babiš byl potrestán. Pro vznik vlády se ale veškerý zrak upírá na prezidenta Zemana,“ uvedl list s poznámkou, že Zeman se může za Babiše postavit, jak to slíbil už před volbami.

Stejnému tématu se věnuje i list Der Standard. „I když ANO neskončilo na prvním místě, není nepravděpodobné, že prezident chce z Babiše opět udělat premiéra,“ napsal deník.

List Wiener Zeitung vedle očekávaných potížích při budování vlády seznámil rakouské čtenáře s tím, že volby byly velmi napínavé. „Opozice předstihla Babiše až na posledních metrech,“ uvedl.

10:20
10. 10. 2021

Přestože koalice tří stran Spolu získala ve volbách do české Poslanecké sněmovny většinu hlasů, záleží teď na prezidentovi Miloši Zemanovi, kdo bude pověřen sestavováním vlády. Zeman by mohl vyčkávat a jednání o sestavení vlády by se mohla v nejzazším případě táhnout až do roku 2023, kdy skončí jeho funkční období, upozornil v komentáři pro rakouskou agenturu APA výzkumný pracovník z rakouského Institutu pro dunajský prostor a střední Evropu (IDM) Daniel Martínek.

Pokud by nejasnosti ohledně sestavování vlády trvaly až do konce Zemanova mandátu, mohl by Babiš rovnou usilovat o prezidentský post, myslí si Martínek, dodává ale, že v takovém případě by v zemi nejspíše propukly protesty.

10:15
10. 10. 2021

Oslavy vítězství ve volbách v podání koalice Spolu se protáhly do nočních hodin. Jak si vítězné strany užívaly triumf? Čtěte ZDE

Oslavy koalice Spolu: Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) s manželem Tomášem (9.10.2021) Koalice Spolu slavila vítězství ve volbách: Miloš Vystrčil a Martin Kupka (9.10.2021) Koalice Spolu slavila vítězství ve volbách: Jiří Pospíšil (TOP 09, vlevo) (9.10.2021) Koalice Spolu slavila vítězství ve volbách: Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) (9.10.2021)
09:22
10. 10. 2021

Poraženým v parlamentních volbách v České republice se stalo populistické hnutí ANO premiéra Andreje Babiše, ale i přes vítězství opozice hrozí na politické scéně patová situace. Záležet bude totiž nyní na prezidentovi Miloši Zemanovi. Na tomto hodnocení se shodují německá média. Saský deník Sächsische Zeitung výsledek označil za bod zvratu. „Bod zvratu v Česku. Voliči ukončili premiérskou éru Andreje Babiše,“ napsal deník.

„Dlouho to vypadalo, že premiér, který byl pod tlakem, to ustojí. Nyní ho ale opozice bude moci nahradit,“ uvedla německá stanice Deutsche Welle (DW) s poznámkou, že sociální demokraté, Babišův stávající koaliční partner, se do parlamentu dostat nedokázali. Babiš už podle DW uznal porážku. „Zároveň obvinil opozici, že proti němu vedla špinavou kampaň. Nechal si ale také otevřená zadní vrátka. Pokud ho prezident Miloš Zeman pověří sestavením vlády, bude vyjednávat,“ uvedla DW. Ta rovněž poznamenala, že Zeman vychází Babišovi dlouhodobě vstříc.

„Populistická strana ANO premiéra Andreje Babiše parlamentní volby v Česku těsně prohrála. Teď po volbách ale hrozí patová situace, všechno závisí totiž na prezidentovi Miloši Zemanovi,“ napsal list Die Welt. Podle něj Babiš očividně doplatil na „fatální řízení koronavirové krize, mnoho korupčních afér a také na kauzu Pandora Papers“. Investigativní projekt Pandora Papers odhalil, jak si mimo jiné Babiš před lety pořídil skrytě přes offshorové společnosti nemovitosti v jižní Francii.

Die Zeit okomentoval i samotný průběh voleb, který byl těsný a nejistý do posledního okamžiku. „Takové volby Češi ještě nezažili. Hnutí ANO úřadujícího premiéra Andreje Babiše se propadlo na posledních metrech,“ dodal deník. Volby jako porážku Andreje Babiše vidí i veřejnoprávní televize ZDF. „Dvojice opozičních bloků ve volbách překvapivě získala většinu,“ uvedla. Také ZDF se domnívá, že po volbách v Česku hrozí patová situace. „Zeman v minulosti opakovaně zdůraznil, že sestavením vlády nepověří koalici, ale nejsilnější stranu, což je v každém případě ANO,“ dodala televize.

08:36
10. 10. 2021

„Milí přátelé, čtenářky a čtenáři, cítím hlubokou vděčnost za celkový výsledek sněmovních voleb v naší zemi. Zvítězily demokratické koalice, populismus a extremismus prohrály. Je to událost, která se jistě zapíše do českých politických dějin – a myslím, že může mít také mezinárodní ohlas a přesah,“ raduje se pro změnu vykroužkovaný kandidát Spolu Hayato Okamura.

08:23
10. 10. 2021

„Pořád se musím ujišťovat, že je to pravda. Včerejšek byl slavným dnem české demokracie. 108 mandátů demokratických sil není ‚křehká většina‘, ale jasná převaha. Vrátila se mi víra, že lidem na demokracii záleží. Jsem šťastný,“ píše bývalý šéf TOP 09 Miroslav Kalousek (TOP 09).

08:15
10. 10. 2021

Dobré ráno. Výsledky voleb do Poslanecké sněmovny v České republice mohou naznačovat, že populismus ve střední Evropě je na ústupu, napsal deník The New York Times poté, co hnutí ANO Andreje Babiše skončilo těsně druhé za konzervativní koalicí Spolu. Za jednu z příčin této tendence přitom deník označil i porážku bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa v posledních volbách. Trumpův neúspěch podle něj vedl ke ztrátě důvěry v populistické lídry.

Úspěch koalic Spolu a Pirátů a STAN však naznačují, že vlna populismu opadává, napsal deník. Dynamiku této vlny podle něj zastavilo spojení jejích dříve rozhádaných odpůrců i Trumpův neúspěch v loňských listopadových volbách.

0:50
10. 10. 2021

Mezi stovkou nových poslanců se po letošních volbách objevil i jeden Nový, a to Miloš Nový z TOP 09. Sněmovna bude mít i svého Krále, a to jihočeského poslance ODS Václava Krále. Vojenskou hodnost bude zastupovat Martin Major z ODS. Zatímco před mnoha lety se ve Sněmovně setkával poslanec ODS Tom Zajíček s tehdejším předsedou Sněmovny Miloslavem Vlčkem, nově se bude potkávat Renáta Zajíčková (ODS) s Lukášem Vlčkem (STAN).

S Vlčkem a Zajíčkovou zasednou v lavicích i znovuzvolení Robert Králíček (ANO) a jeho stranický kolega Tomáš Kohoutek. Ve Sněmovně se objevil i Drahoslav Ryba (ANO) nebo Antonín Tesařík (KDU-ČSL). Sněmovna se bude muset obejít bez Lenky Kozlové (Piráti) a Pavla Jelínka (SPD). Nově zasedne ve Sněmovně Jiří Slavík (TOP 09), do Sněmovny se vrátil Petr Vrána (ANO). V jednacím sále budou sedět s Petrem Liškou (ANO).

0:38
10. 10. 2021

Z uskupení, která se dostala po letošních volbách do Sněmovny, utratí nejvíce peněz za hlas jednoho voliče podle výpočtu ČTK z deklarovaných odhadů nákladů na kampaně hnutí SPD, a to asi 93 korun. Následuje je koalice Pirátů se Starosty, kterou bude jeden hlas stát přibližně 80 korun.

Naopak nejlevněji přijde každý hlas hnutí ANO, a to na 57 korun. Zhruba 60 korun vyjde každý hlas koalici Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09).

Jeden poslanec bude podle stejného výpočtového postupu stát SPD 2,4 milionu korun a koalici Pirátů se Starosty 1,78 milionu korun. Koalice Spolu vydá za jeden mandát 1,27 milionu korun a hnutí ANO 1,15 milionu korun.

23:57
9. 10. 2021
!

Stát letos zaplatí uskupením za hlasy voličů ve sněmovních volbách podle propočtů ČTK zhruba 515 milionů korun. Rozdělí si je osm formací, které získaly nad 1,5 procenta hlasů. Částka bude vyšší než před čtyřmi lety. Příspěvek na činnost bude pobírat vedle čtveřice sněmovních koalic a hnutí také Přísaha, ČSSD a KSČM, které se do dolní komory nedostaly. Úspěšná koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09), ANO, koalice Pirátů se Starosty a SPD dostanou taky dotace za mandáty, na jeden je roční příspěvek 900 000 korun.

 • Za hlasy letos dostane nejvíce peněz vítězná koalice Spolu, a to přibližně 149,4 milionu korun. Před čtyřmi lety dostaly strany sdružené do této koalice dohromady asi 113,6 milionu korun. ANO vyinkasuje zhruba 145,8 milionu korun, minule to bylo přes 150 milionů. Koalice Pirátů se STAN získá za hlasy 84 milionů korun, po volbách v roce 2017 dostala tato seskupení dohromady přiblížně 80,8 milionu korun. Hnutí Svoboda a přímá demokracie vydělá na hlasech 51,4 milionu korun, zhruba o 2,5 milionu méně než minule.
 • Hnutí Přísaha, jež před čtyřmi lety nekandidovala, si za hlasy přijde na 25,2 milionu korun. Výnos ČSSD klesne ze 36,8 milionu na 25 milionů korun a KSČM z 39,3 milionu na 19,4 milionu korun. Peníze za hlasy dostace i formace Trikolora, Svobodní, Soukromníci, a to 14,8 milionu korun. Před čtyřmi lety inkasovali Svobodní 7,9 milionu korun
 • Přísaha, ČSSD a KSČM budou mít i jako mimosněmovní uskupení nárok na stálý příspěvek na činnost. Stát ho vyplácí od zisku tří procent hlasů. Přísaha a ČSSD vyinkasují každý rok po 9,4 milionu korun a KSČM 7,4 milionu korun. Sněmovní koalice Spolu i Pirátů se Starosty, ANO a SPD budou dostávat deset milionů korun, což je maximální výše roční dotace.
 • Za mandáty bude dostávat ANO 64,8 milionu korun ročně místo nynějších 70,2 milionu. Spolu obdrží 63,9 milionu korun, dosud měly strany sdružené v této koalici dohromady 37,8 milionu korun. Koalice Pirátů se STAN bude inkasovat 33,3 milionu korun, po minulých volbách to bylo 25,2 milionu korun za rok. Hnutí SPD klesne roční příspěvěk z 19,8 milionu na 18 milionů korun korun.
23:13
9. 10. 2021

Děkujeme, že jste sledovali volební víkend s námi. Pro dnešní noc se s Vámi loučíme přehledem sobotního vyhlašování výsledků. 

 • Vítězem voleb se stala koalice tří stran SPOLU - ODS, TOP09 a KDU-ČSL. Získala na svou stranu 27,79 % hlasů. Druhé je ANO se ziskem 27,12%. Tento rozdíl je nejmenším rozdílem v historii voleb do Poslanecké sněmovny. SPOLU bude mít 71 mandátů. ANO 72 mandátů.
 • Třetí místo obsadil PirSTAN, který získa 15,62 %. Koaliční dvojice ale má i svého vítěze. STAN si totiž vybrala drtivá většina voličů a kroužkováním se vybrali jen 4 pirátští poslanci. PirSTAN získal dohromady 37 křesel. 
 • Čtvrté místo získala SPD s 9,56 % hlasů. Zajímavé je, že za hnutí SPOLU se do Sněmovny dostane i bratr předsedy Tomio Okamury Hayato Okamura.SPD bude mít 20 poslanců. 
 • Češi v zahraničí volili především PirSTAN, následně SPOLU a 6 % získalo ANO. 
 • Prezident Miloš Zeman oznámil, že se v neděli sejde s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Babiš avizoval, že pokud by jej hlava státu pověřila sestavením vlády, nabídku by přijal.
 • Vítězné SPOLU se sešlo s PirSTAN krátce po vyhlášení výsledků k prvnímu povolebnímu jednání. Došli k jasné dohodě a sepsali memorandum pro prezidenta v němž požadují, aby je pověřil sestavením vlády. Požadují také, aby se premiérem stal Petr Fiala (ODS). 

Povolební jednání a také schůzi Babiše se Zemanem pro vás budeme monitorovat. Prozatím ale přejeme dobrou noc. 

22:54
9. 10. 2021

Premiér Andrej Babiš (ANO) právě opustil volební štáb hnutí ANO se slovy: „Dobrou noc.“

Volby 2021: Andrej Babiš opouští volební štáb ANO (9. 10. 2021) Volby 2021: Andrej Babiš opouští volební štáb ANO (9. 10. 2021) Volby 2021: Andrej Babiš opouští volební štáb ANO (9. 10. 2021)
Video  
Video se připravuje ...

 

Video  Křik a hádky v superdebatě Blesku: Co se voliči dozvěděli od Babiše, Bartoše, Fialy a dalších lídrů - CELÝ ZÁZNAM  - Blesk TV a Mall TV
Video se připravuje ...

panda82 ( 12. října 2021 09:32 )

no Fiala zapomněl, že prezident řekl, že vládu sestaví výhra nejsilnější strana a to slepenec není, není strana, a koalice se lepí až po volbách, ne jít do voleb jako koalice, ale to oni neznají

Jirik-ta ( 11. října 2021 21:36 )

Už i někteří presstituti (a to je co říct) si všimli jedné podivnosti, že Fiala je všude doprovázen (kmotrem) Pavlem Blažkem, zvaným Don Pablo ze staré tunelářské gardy ODS, od které Fiala tuto zkompromitovanou stranu prý vyčistil. Takže u ODS se nic zásadního nezměnilo. Stále je to kmotrovsko mafiánská strana. Fiala je jen seriozněji a slušněji vypadající dosazená loutka kmotrů, kteří se už teď těší na porcování posledních tučných kousků v majetku státu, jako Česká pošta, Budějovický Budvar nebo České dráhy. Ostatně takový Stanjura už potvrdil, že ODS chystá jejich privatizaci, jinými slovy rozkradení.
"Český prezident Zeman leží na ARO, Ovčáček vyzval k modlitbě" (ac24-cz)

imigrant_Babis ( 10. října 2021 22:31 )

Privatizace proběhla dříve, než šel Babiš do politiky.

sarina ( 10. října 2021 12:44 )

Jenže premiér do politiky jako mld. přišel, ale trpaslíci si to musí teprve nakrást a těch trpaslíků je 5 tak nás oholí až nám s toho bude zle.

sarina ( 10. října 2021 12:34 )

Však ti trpaslíci to honem uklidí a přisajou se zase oni!

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa