Středa 22. března 2023
Svátek slaví Leona, zítra Ivona
Oblačno 13°C

Slon od Sofinky (8) přinesl Pavlovi štěstí, promluvil o něm i vítěz! Teď možná poputuje dál

Aktualizováno -
30. ledna 2023
16:45
Autor: vja, simao - 
27. ledna 2023
12:36

Příběh, který zahřeje u srdce, se udál během nedávného setkání podporovatelů Petra Pavla na Staroměstském náměstí v Praze. Generál se svou chotí Evou do finále své prezidentské kampaně získal nečekaného společníka, který je od té doby provází ve veřejných vystoupeních a dodává jim sílu. Pavlová přinesla slona i do sobotního vítězného štábu. Nyní už první dáma se Sofinky ptá, jestli může slon přinést štěstí i někomu dalšímu.

Přestože Petr Pavel v debatě Blesku zmínil, že s sebou nenosí žádné „talismany ani fetiše“, zdá se, že zmíněné tvrzení již není tak úplně pravdivé. Pozorní diváci si mohli v uplynulých dnech všimnout, že Petr Pavel se svou manželkou Evou do debat v médiích nosí plyšového sloníka, málokdo však tuší, jak se k prezidentskému kandidátovi tento talisman dostal.

Pavel o plyšákovi promluvil v rozhovoru na ČT. „Asi ty nejdojemnější, když pominu tu celkovou atmosféru tz těch velkých setkání, která byla neuvěřitelná, jsou takové ty momenty, já bych zmínil jeden, když jsme byli na Staroměstském náměstí a skončilo to shromáždění a k mé ženě se nějakou cestou přes několik lidí dostal plyšový slon. Já jsem se jenom od ní dozvěděl, že má být údajně od nějaké holčičky. A včera mi žena říkala, že se to podařilo dohledat, že tedy prostřednictvím sociálních sítí zjistila, o jakou holčičku šlo a že ta holčička to poslala mně s tím, že je to její šťastný sloník a že mně ho posílá proto, abych vyhrál. To jsou momenty, kdy by člověku i slza ukanula. Mně ne, ale ženě ano a já se ani nedivím proč,“ uvedl po volebním vítězství.

„Takových momentů bylo více, protože děti mi posílaly krásné obrázky, nosily mi je, případně mi přišly říct, že mi přejou, abych vyhrál ve volbách, nebo mi nakreslily obrázek, na kterém jsem měl být já a pod to napsaly dětskou rukou: můj prezident. Prostě krásné chvilky,“ dodal Pavel.

A slon by mohl přinést štěstí ještě někomu dalšímu. Nyní již první dáma Eva Pavlová na svém instagramu Sofince poděkovala a zároveň zjištuje, jestli může její manžel poslat slona dál. „Musíme se s Tebou poradit, jestli ho můžeme poslat někomu dalšímu, kdo by ho teď také potřeboval. A pokud souhlasíš, tak jestli tě někdo napadá,“ napsala Pavlová k sérii fotografií.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Mgr. Eva Pavlová (@eva__pavlova)

Dojemný příběh původu sloníka na Facebooku ve čtvrtek odpoledne zveřejnila maminka generálovy malé podporovatelky. V cestě sloníka za generálem důležitou roli sehrál i neúspěšný kandidát na prezidenta Pavel Fischer a dramatik Zdeněk Svěrák.

Sofinka se s maminkou vydala Pavlovi vyjádřit podporu na Staroměstské náměstí ve středu večer, u sebe měla připraveného plyšáčka pro štěstí, u nějž doufala, že se dostane ke generálovi.

Říkala jsem jí, že se to asi nepovede. Když se na pódiu zjevil její milovaný Zdeněk Svěrák, na svou misi téměř zapomněla. Když začaly bít zvony na Týnské věži, z níž se rozvinula česká vlajka a všichni začali zpívat, moje dcera zpívala s nimi a já jsem cítila mrazení,“ popsala atmosféru na setkání Sofinčina maminka Tereza.

Už se zdálo, že plán malé Pavlovy podpůrkyně naonec nevyjde, když tu se najednou objevil ochotný zprostředkovatel. „Už jsme pomalu odcházeli a Sofi: ‚Mami, ten slon!‘ Ach... A pak tahá tátu za ruku: ‚Hele, hele, tam je Pavel Fischer! Pojďte, řekneme mu, ať ho dá generálovi!‘“ popsala průběh mise své dcery Tereza.

Fischer úkol takové váhy nemohl splnit sám, proto Sofinku raději vzal za jejím favoritem osobně. „Už byla u něj, poprosila ho a on povídá: ‚Tak to je ale velmi zodpovědný úkol, ten bych se sám obával vyplnit. Pojď.‘ Vzal ji za ruku a odnesli společně plyšáka do zákulisí. Tak se slon pro štěstí dostal až ke generálovi, a proto vyhraje,“ popsla dobrý konec cesty sloníka za generálem Tereza. 

V příběhu zmíněný Zdeněk Svěrák nedávno ve videu rovněž popsal, jak svým pravnoučatům vysvětloval, kdo je to populista.

„Populista je vychytralý chlapík. S podporou odborníků zjistí, co by lidi rádi slyšeli, pak jim sto slíbí a oni ho za to zvolí. Špatný je to, že slibuje i to, co nemůže splnit. A lže!“ vysvětluje v několika minutách polopatě Svěrák. Přestože ve videu přímo nezmiňuje Pavlova protikandidáta, je samozřejmě jasné, o kom hovoří.

Video  Sociolog pro Blesk o 2. kole: Komu nahraje vyšší volební účast a kdo lépe zvládl finále kampaně?  - Markéta Volfová, Lukáš Červený
Video se připravuje ...
21:18
29. 1. 2023

Vážení čtenáři, děkujeme za sledování našeho volebního zpravodajství, tímto online přenos končí. V nadcházejícím týdnu pro vás chystáme články o novém prezidentovi ČR i dalších informacích z české politiky. Děkujeme za pozornost a přejeme vám dobrou noc. 

20:57
29. 1. 2023

Nový český prezident Petr Pavel na facebooku znovu poděkoval Zuzaně Čaputové za její včerejší návštěvu. „Návštěvy prezidentky Zuzany Čaputové si nesmírně vážím. Její silný krok a upřímný projev mě naplňují nadějí, že nás čeká úspěšná spolupráce ve prospěch hodnot, které sdílíme. My Češi a Slováci k sobě stále máme velmi blízko a jsem rád, že včera se to jen potvrdilo. Děkuji, paní prezidentko,“ napsal. 

20:51
29. 1. 2023

Hrad by chtěl Petr Pavel víc otevřít lidem, uvedl dnes večer na TV Nova. Bezpečnostní opatření podle něj není nutné udržovat na vysoké úrovni, hrozba, která byla před několika lety, pominula. Hrad by podle něj mohl být otevřenější i na sociálních sítích. „Možná i určitou populární formou informovat mladé, co se děje,“ uvedl. 

Bude se také bavit o možnostech využití lánského zámku ke kulturním, sportovním a jiným akcím tak, aby byl zámek víc majetkem lidí než státu a prezidenta.

Zobrazit celý online

nespokojeny ( 30. ledna 2023 19:16 )

S tímto se dá souhlasit, je to totiž skutečnost:

Volbu pana Pavla zajistila zejména mainstreamová média, samozřejmě včetně těch veřejnoprávních, která se už ani nesnažila svoji podporu výhradně panu Pavlovi jakkoliv zakrývat. Vůbec nelze ani na vteřinu uvažovat o tom, že pan Pavel byl zvolen na základě nějakých osobnostních, nebo lépe řečeno kvalifikačních předpokladů, a to jednoduše proto, že o něm nic podstatného nevíme, neví o něm tudíž nic ani jeho voliči.

Jana Strnadkova ( 30. ledna 2023 19:11 )

Přesně,slečna mluvčí znala všechny kašpary z ČT1,ta jejich podfuksrska a zmedializovaná saskárna,hanba NÁM

Jana Strnadkova ( 30. ledna 2023 19:08 )

Pardon,jsme na ty jejich žvásty alergičtí,,takže už to nechci poslouchat tu jejich komedii a žvásty...máme se na co těšit

Jana Strnadkova ( 30. ledna 2023 19:06 )

Ode dneška nezapínáme televizí..máme toho plný zuby ,těch jejich komedii a

PPP444 ( 29. ledna 2023 03:52 )

historie se opakuje. Jako v roce 48. Totalita vyhrala za vrele pomoci medii a umelcu, jako pres kopiral. Oni si republiku rozvracet nenechaji. Ted budete mit zas klid a poradek.. A ja to vsem tem kdo generala zvolili preju. Jen si uzivejte v bytech bez tepla, v drahote, a mozna brzy i na fronte. Zatimco ja a moje deti zacneme zase novy zivot daleko za vodou, pohodicka teplo a svoboda.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa