Neděle 4. června 2023
Svátek slaví Dalibor, zítra Dobroslav
Jasno 20°C

U sázkařů vede den před volbami Pavel, Nerudová ztrácí. Češi už vsadili stamiliony

Aktualizováno -
12. ledna 2023
12:33
Autor: ČTK, swp - 
12. ledna 2023
12:00

Bývalý vysoký představitel české armády a NATO Petr Pavel je i den před začátkem volby prezidenta sázkovým favoritem. Po středeční debatě na TV Prima a CNN Prima News si pozici upevnil a jeho kurz je dnes na hodnotách 1,45:1 až 1,52:1. Naopak si pohoršila ekonomka a bývalá rektorka Mendelovy univerzity Danuše Nerudová, která měla v pondělí kurz na výhru 5:1 a aktuálně stoupl na 10:1 až 14:1. Další z kandidátů na hlavu státu, předseda ANO a bývalý premiér Andrej Babiš zůstává podle bookmakerů druhým favoritem s kurzem okolo 3,4:1. Vyplývá to z informací sázkových kanceláří na jejich internetových stránkách.

Vývoj kurzů pravděpodobně ovlivní dnešní předvolební debata v TV Nova, na které přislíbil poprvé účast i Babiš. Předseda hnutí ANO se dosud diskusí neúčastnil s odůvodněním, že média podle něho chtějí dělat z prezidentské volby mediální show a lidé jeho názory znají.

„Prezidentské debaty vývoj kurzů ovlivňují, jsou hodně důležité, protože pro většinu lidí je to jediná možnost, jak vidět a slyšet kandidáty,“ řekl ČTK Jakub Vilikus, hlavní bookmaker společnosti Betano. Aktuální kurzy jsou velmi kolísavé a odrážejí bezprostřední náladu ve společnosti, která směrem ke konečnému výsledku může ukazovat, jak se budou chovat dosud nerozhodnutí voliči, dodal analytik sázkové kanceláře Fortuna Radek Zubatý.

Sázkové kanceláře nepředpokládají, že by Nerudová prošla do druhého kola. Fortuna odhaduje, že Pavel získá v prvním kole 29,58 procenta hlasů, Babiš 28,35 procenta a Nerudová 21,15 procenta. Volební účast bookmakeři odhadují přes 63 procent.

Nástupce Miloše Zemana vzejde z voleb, jejichž první kolo se koná tento pátek a sobotu. Případné druhé kolo prezidentské volby bude 27. a 28. ledna. O post hlavy státu se uchází osm kandidátů. Senátor Pavel Fischer, poslanec SPD Jaroslav Bašta, senátor Marek Hilšer, podnikatel Karel Diviš a bývalý rektor Karlovy univerzity Tomáš Zima jsou podle sázkových kurzů outsidery.

V roce 2018 lidé na prezidentské volby u sázkových kanceláří v ČR vsadili asi 285 milionů korun, letos by objem vsazených peněz mohl přesáhnout 350 milionů. Například v Tipsportu očekávají zhruba 250 milionů korun. Na výhru Babiše je u této kanceláře aktuálně vsazeno přes 32 milionů korun a na Pavla přes 30 milionů. U Fortuny z pohledu celkových sázek na vítěze směřuje polovina na Pavla, 27 procent na Andreje Babiše a 14 procent na Nerudovou. Jeden sázkař vsadil jeden milion korun na výhru Pavla v kurzu 1,55:1.

21:18
29. 1. 2023

Vážení čtenáři, děkujeme za sledování našeho volebního zpravodajství, tímto online přenos končí. V nadcházejícím týdnu pro vás chystáme články o novém prezidentovi ČR i dalších informacích z české politiky. Děkujeme za pozornost a přejeme vám dobrou noc. 

20:57
29. 1. 2023

Nový český prezident Petr Pavel na facebooku znovu poděkoval Zuzaně Čaputové za její včerejší návštěvu. „Návštěvy prezidentky Zuzany Čaputové si nesmírně vážím. Její silný krok a upřímný projev mě naplňují nadějí, že nás čeká úspěšná spolupráce ve prospěch hodnot, které sdílíme. My Češi a Slováci k sobě stále máme velmi blízko a jsem rád, že včera se to jen potvrdilo. Děkuji, paní prezidentko,“ napsal. 

20:51
29. 1. 2023

Hrad by chtěl Petr Pavel víc otevřít lidem, uvedl dnes večer na TV Nova. Bezpečnostní opatření podle něj není nutné udržovat na vysoké úrovni, hrozba, která byla před několika lety, pominula. Hrad by podle něj mohl být otevřenější i na sociálních sítích. „Možná i určitou populární formou informovat mladé, co se děje,“ uvedl. 

Bude se také bavit o možnostech využití lánského zámku ke kulturním, sportovním a jiným akcím tak, aby byl zámek víc majetkem lidí než státu a prezidenta.

Zobrazit celý online

Političtí bookmakeři vypisují kurzy na hlavu státu podle vlastního úsudku, analýz, průzkumů i objemu sázek na konkrétního kandidáta, vyplývá z informací ČTK od bookmakerů sázkových kanceláří Tipsport a Fortuna. Nejistota při sázkách je podle nich vyšší ve sportu než v politice.

Video  Předvolební debata Blesku: Ventilek od kola nebo blok. Kdo z prezidentských kandidátů kradl?  - Blesk TV a Mall TV
Video se připravuje ...

Jirik-ta ( 12. ledna 2023 18:25 )

u mě vede pan Bašta

karmazdarma ( 12. ledna 2023 15:11 )

To se zase sázkové kanceláře napakují.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa