Zeman pod palbou kvůli zdravotnímu stavu. Vzdej to, vyzývají prezidenta protikandidáti

Autor: zst - 
14. 12. 2017
12:38

Debata o zdraví Miloše Zemana se pomalu přesouvá z opatrného „měl by to zvážit“ k otevřeným výzvám k odstoupení. Pod kotel ožehavého tématu opět přiložil Jiří Drahoš, který připomněl, že přesně před 82 lety (14. prosince 1935) odstoupil ze zdravotních důvodů z funkce Tomáš Garrigue Masaryk. O hazardu, pokud setrvá Zeman ve funkci, mluvil v pořadu Blesk Zpráv Pivo v podhradí také Mirek Topolánek. 

„Před dvaaosmdesáti roky ze zdravotních důvodů abdikoval Tomáš Garrigue Masaryk. Jsou prezidenti, kteří ctí odpovědnost ke svému lidu,“ napsal bez okolků na sociální síti podle průzkumů druhý nejžhavější kandidát na prezidenta Jiří Drahoš.

Pražský hrad odmítl jeho slova jakkoliv komentovat. Drahoš se svým prohlášením připojil k řadě svých protivníků v prezidentské volbě, kteří mluví podobně. Například Mirek Topolánek před několika dny během debaty pořádané Blesk Zprávami řekl, že Zemanovi to pálí, ale prezidentem už by být neměl.

„On ze zdravotních důvodů už dělat nemá, ve vlastním zájmu, ten mandát plnohodnotně vykonávat nebude. Jemu to pořád pálí, i když se občas zamotá ve větách. Asi je schopen to dělat, ale hodně hazarduje, moc to chce,“ řekl doslova někdejší premiér.

Video S Mirkem Topolánkem na pivu: Štamgasti se ptali na komunistickou minulost jeho rodiny. - Blesk Zprávy
1080p 720p 360p

Zemanovo chlubení, že vyléčil cukrovku, což následně relativizoval i jeho lékař, neuklidnilo ani Michala Horáčka. Ten požaduje po Zemanovi zveřejnění podrobné zprávy o jeho zdraví. „Skončila lhůta pro podání prezidentských kandidatur. A tak vyzývám všechny kandidáty: chcete-li kultivaci politiky, o které tolik mluvíte, udělejte pro to něco. Zveřejněte svůj zdravotní stav a majetkové přiznání,“ vyzývá textař a bývalý majitel Fortuny.

Horáček sám přiznal, že pivo téměř nepije, měl by zhubnout a vykouří krabičku cigaret denně. I kvůli tomu má problémy s cholesterolem.

Video Miloš Zeman o svém zdravotním stavu a hubnutí. - Blesk TV
1080p 720p 360p

Že Zeman patří do důchodu, si myslí také bývalý velvyslanec ve Francii Pavel Fischer. Zdravotní stav současné hlavy státu je dokonce jedním z důvodů jeho kandidatury. „Když máte celodenní jednání, když máte být každý den na jiném místě planety, když si sednete do OSN na některá zasedání, pak jedete do rady NATO, kde se jedná několik dní, tak máte zhruba odhad, jak se naplní program hlavy státu. Jedete od rána do noci včetně časových posunů. To je obrovská fyzická zátěž. Absolvovat státní návštěvu, připravoval jsem jich desítky, dobře vím, jak velká fyzická zátěž to je,“ zmínil Fischer v pořadu Štrunc! portálu Info.cz.

Nejsem lékař, ale vidím, že na některá jednání nedošel včas. To je důležité. Prezident je tady, aby tam včas byl, aby byl v kuloárech, aby jednal dříve, než to jednání začne. Když přijde pozdě, tak to vyvolává otazníky nejen u nás, ale i v zahraničí, proč máme takhle zchátralého prezidenta. Je třeba mu nabídnout důstojný odchod do důchodu, to bych mu chtěl jako prezident nabídnout,“ doplnil.

Termín a systém prezidentských voleb 2018 najdete zde

Všechny kandidáty na prezidenta 2018 najdete zde

Výsledky prezidentských voleb 2018 budou zde

Průzkumy volebních preferencí najdete zde

Vše o okrskových volebních komisích čtěte zde

Jak volit s voličským průkazem čtěte zde

Vše o volbách prezidenta ČR 2018 čtěte zde

Autorské komentáře k volbám prezidenta ČR čtete na Reflex.cz

Doporučujeme
Jardaxy ( 16. ledna 2018 21:40 )

 Horacku, doufam ze i od Drahose budes pozadovat zverejneni podrobne lekarske zpravy..

salto ( 21. prosince 2017 07:51 )

Těžko říct, jak je to s jeho zdravotním stavem, ale v minulých prezidentských volbách kandidoval jakýsi kníže Šláfen, nebo tak nějak, byl starší než nyní Zeman, ale zas na druhou stranu, už tehdy se poscával a nevadilo to.

victor1 ( 17. prosince 2017 20:27 )

Já bych se tak nerozčiloval,bo je jasné,že pan Zeman bude vítězem hned v prvním kole.

victor1 ( 17. prosince 2017 20:24 )

To blbé prase Drahoš dobře ví,že nemá ani tu nejmenší šanci,tak útočí.

victor1 ( 17. prosince 2017 20:20 )

No dobře.Náš i budoucí prezident se trochu špatně pohybuje,ovšem je nejchytřejší z těch svi*ní co ho pomlouvají,ale hlavně právě ti ostatní kandidáti by měli odstoupit ze zdravotních důvodů.Pohybují se dobře,ale za to jsou mentálně retardovaní.Za každého toho hajzla z nich bych se styděl,tak jako jsem se styděl za Havla.Ponklonkář a ožralec.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa