Rokycany přibraly do koalice nově ANO: Opozici při hlasování převálcují, Kočí chce zůstat

Václav Kočí chce nadále pokračovat jako starosta Rokycan.
Autor: ČTK, rum - 
12. 10. 2018
14:25

V Rokycanech se na vzniku koalice dohodlo vítězné volební uskupení Nezávislí současného starosty Václava Kočího, Rokycanští patrioti a ODS. Nováčkem pak bude ANO.

Kočí byl v minulosti zvolen za sdružení Pro naše Rokycany, s ním se ale letos rozešel a založil Nezávislé, kteří volby vyhráli. Rokycanští patrioti i ODS byli členy dosavadní koalice, nováčkem bude ANO. Spojení čtyř nejsilnějších stran poskytne pohodlnou většinou 16 z 21 hlasů. „Koaliční smlouvu by měly strany podepsat příští týden,“ řekl Kočí.

Nezávislí mají pět mandátů, Rokycanští patrioti a ODS po čtyřech, ANO tři. Po dvou mandátech mají ještě Pro naše Rokycany a KSČM, uskupení Pro zdraví a sport získalo jeden hlas v zastupitelstvu.

Kočí chce zůstat

O funkci starosty třetího největšího města v kraji se bude opět ucházet Kočí. Pozice místostarostů připadnou, stejně jako dosud, ODS a Rokycanským patriotům. „O konkrétních jménech jsme se ještě nebavili, zatím jsme schvalovali nabídku na vstup do koalice, ale pravděpodobně bych se měl o místo místostarosty ucházet já,“ řekl současný místostarosta Jan Šašek (ODS).

V sedmičlenné radě města budou mít ANO jednoho zástupce, ostatní strany po dvou. Ustavující zasedání zastupitelstva by se mělo konat nejdříve na přelomu října a listopadu.

Nejdůležitější je sokolovna

Prioritami čtrnáctitisícových Rokycan pro další čtyři roky je podle Kočího, Šaška i Rady vyřešení oprav sokolovny. Objekt ve špatném stavu převzalo město od sokolů. Ve hře je buď základní oprava, rozsáhlejší modernizace nebo i zboření a postavení nové stavby. Odhadované náklady se pohybují od desítek až po stovky milionů korun, řekl Kočí. Dalšími akcemi jsou dopravní stavby - výkupy pozemků pro připravovaný obchvat, pokračování v opravách silnic, další revitalizace vnitrobloků nebo lesoparku Stráň, vyjmenoval Šašek.

VIDEO: Babiš pro Blesk Zprávy: Rodinu vzal na luxusní oběd, ve štábu řešil i proč je Hamáček lepší než Sobotka.

Video Babiš pro Blesk Zprávy: Rodinu vzal na luxusní oběd, ve štábu řešil i proč je Hamáček lepší než Sobotka - Jaroslav Šimáček, Aleš Brunclík
1080p 720p 360p

Komunální volby 2018

Průzkum Systém voleb Volební komise Kandidátní listiny Výsledky

5. a 6. října vyrazili lidé k volebním urnám. Konaly se totiž komunální volby a ve třetině obvodů i volby do Senátu. Druhé kolo senátních voleb proběhlo týden po prvním kole. Výsledky komunálních voleb najdete v online přenosu na Blesk Zprávy.

Kdo zvítězil v druhém kole senátních voleb najdete ve velkém přehledu vítězů podle volebních obvodů volebních obvodů.

Volby 2018 přehledně

Volby 2018 - O ekonomických dopadech voleb čtěte na E15.cz

Volte Blesk Zprávy v anketě Křišťálová Lupa

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa